Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Rezultaty otsinky rozvytku terytoriy

570 visualizaciones

Publicado el

Результаты оценки развития территорий.

 • Inicia sesión para ver los comentarios

 • Sé el primero en recomendar esto

Rezultaty otsinky rozvytku terytoriy

 1. 1. АНАЛІТИЧНА ЗАПИСКА за результатами оцінки діяльності райдержадміністрацій та виконкомів міських рад міст обласного значення Луганської області за січень-березень 2018 року Оцінка результатів діяльності райдержадміністрацій та виконкомів міських рад міст обласного значення Луганської області за січень-березень 2018 року проведена Департаментом економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 25.12.2015 № 650 (зі змінами від 17.10.2017 № 747). Оцінку здійснено за 20 показниками, що характеризують ситуацію за 6 напрямами в різних сферах соціально-економічного розвитку територій (економічна ефективність, інвестиційний розвиток, фінансова самодостатність, ефективність ринку праці, соціальний захист та безпека, розвиток інфраструктури та якість довкілля, відновлювана енергетика та енергоефективність) та проведено ранжування територій за кожним напрямом оцінки. За підсумками роботи виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення та райдержадміністрацій за І квартал 2018 року: Лідери: серед міст є м. Сєвєродонецьк (1), серед районів: Старобільський (1), Новоайдарський (2), Кремінський (3). Аутсайдери м. Лисичанськ (3), серед районів: Троїцький (10), Попаснянський (11), Білокуракинський (12). Напрям І «Економічна ефективність» Промислове виробництво Індекс промислової продукції за січень-березень 2018 року у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року зменшився на 24,0 в. п. та склав 58,0 %. Серед регіонів України Луганська область посідає 25 місце. Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одну особу населення за січень-березень 2018 року склав 3260,4 грн (січень-березень 2017 року – 4256,8 грн). Лідери: серед міст обласного значення м. Рубіжне – 30487,7 грн, серед районів: Новоайдарський – 24984,5 грн, Попаснянський – 8609,8 грн, Кремінський – 7733,4 грн. Аутсайдери: серед міст обласного значення м Лисичанськ – 4808,8 грн, серед районів: Білокуракинський, Новопсковський (закриті дані). В м. Рубіжне виробничу діяльність здійснюють близько 25 промислових суб’єктів господарювання різних форм власності. Основні промислові підприємства – ПАТ «Рубіжанський картонно-тарний комбінат», ТОВ «НВП «Зоря», ТОВ «Рубіжанський трубний завод», ТОВ НВФ «Мікрохім», ФОП Смалій, ФОП Місюренко та інші, які поступово нарощують обсяги виробництва, опановують нові ринки збуту своєї продукції.
 2. 2. 2 В м. Сєвєродонецьку розташовані ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот», ПрАТ «СНВО «Імпульс», ТДВ «Сєвєродонецький завод хімічного нестандартизованого обладнання», ТОВ «Склопластик». Відновлення виробничої діяльності ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот», збільшення обсягів реалізованої продукції на інших підприємствах дало змогу покращити зазначений показник по відношенню до аналогічного періоду минулого року. Основні підприємства м. Лисичанська, ТОВ ВТФ «Шарм», ТОВ «Лисичанський склозавод», ПАТ «Лисичанськвугілля», працюють не на повну потужність. З 2012 року не здійснює виробничу діяльність «ПрАТ «ЛИНІК». Проблемним питанням ПАТ «Лисичанськвугілля» є недостатнє бюджетне фінансування, що не дозволяє розвивати виробництво. Швейному підприємству ТОВ «ВТФ «Шарм» гостро не вистачає робітничих кадрів (швачок). Близькість міста до лінії розмежування та відсутність сталого енергозабезпечення негативно вплинули на роботу помисливих підприємств та відповідно на погіршення цього показника. З 12 районів Луганської області промислові підприємства розташовані у Новоайдарському, Попаснянському, Кремінському, Старобільському та Сватівському. Решта районів мають агропромислову спрямованість. Перше місце займає Новоайдарський район, на теріторії якого розташовано та працює ВП «Луганська ТЕС» ТОВ «ДТЕК «Східенерго». Попаснянський район покращив результати проти минулого року завдяки збільшенню обсягів промислового виробництва ТДВ «Попаснянський вагоноремонтний завод» та ДП «Первомайськвугілля» та посів 2 місце. Кремінський район погіршив стан та посів третє місце. Виробничу діяльність здійснюють наступні промислові підприємства: ТОВ «Куб-Газ», ТОВ «Атлант», Українсько-Польське ТОВ «Віко-Україна», ТОВ Кремінський завод «Ритм» та інші підприємства, що мають незначний вплив на економіку району. Загальними проблемними питаннями для всіх територій є:  відсутність стабільного енергопостачання  ускладнення роботи з опанування нових ринків збуту, через ризики замовників працювати з підприємством, яке знаходиться у зоні АТО;  порушення енергетичної інфраструктури Луганської області та нестабільна подача електроенергії;  значна втрата традиційних ринків збуту;  велике ввізне мито на імпортовану сировину, виробництво якої відсутнє в Україні;  недостатній рівень інвестування, високі відсоткові ставки по банківських кредитах;  дефіцит кваліфікованих робітничих кадрів. Для встановлення надійного електропостачання та відновлення сталої роботи провідних підприємств регіону (ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот», ПрАТ «ЛИНІК») продовжено координацію робіт щодо будівництва
 3. 3. 3 підстанції ПС 500 кВ «Кремінська» із заходами ПЛ 500 кВ «Донбаська- Донська» та ПЛ 220 кВ «Кремінська-Ювілейна». Сільськогосподарське виробництво Індекс обсягу сільськогосподарського виробництва за січень-березень 2018 року порівняно з відповідним періодом 2017 року зменшився на 10,9 в. п. та становив 83,8 %. Серед регіонів України Луганська область посідає 25 місце. Станом на 01.04.2018 року в області галуззю тваринництва займається 71 сільськогосподарське підприємство, з яких 40 – утримують велику рогату худобу, з них 37 – корів, 3 – молодняк на відгодівлі, 38 – свиней, 12 – овець, 1 – птицю, 4 племінних господарства утримують коней. Загальнодержавна тенденція зменшення поголів’я сільськогосподарських тварин спостерігається і в Луганській області. У I кварталі 2018 року поголів’я великої рогатої худоби в сільськогосподарських підприємствах у порівнянні з відповідним періодом минулого 2017 року скоротилось на 8,9 % (1,8 тис. голів), у т.ч. корів зменшилось на 8,7 % (0,7 тис. голів), свиней − на 21,4 % (6,4 тис. голів). Лідери: Старобільський район – темп зростання поголів’я великої рогатої худоби – 100,9 %, Білокуракинський район – темп зростання поголів’я корів – 103,8 %, Сватівський район – темп зростання поголів’я свиней склав 3,8 рази. Аутсайдери: зменшено поголів’я свиней у Кремінському районі на 85,0 %, у Новопсковському районі – на 41,2 %, відсутнє поголів’я: великої рогатої худоби, у тому числі корів в Попаснянському районі, свиней – в Марківському та Попаснянському районах. Поступово відновлюється галузь тваринництва в Станично-Луганському районі, ФГ «Ас-Агро» придбали в 2018 році 172 голови ВРХ, в тому числі 70 корів. Темп виробництва основних видів продукції тваринництва за І квартал 2018 року в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року склав:  м’яса (на забій у живій вазі) – 35,7 % (0,5 тис. тонн);  молока 88,2 % (6,7 тис. тонн). Лідери: темп зростання виробництва м’яса: Марківський район – 2,4 рази, Міловський район – 196,1 %, виробництво молока збільшено в: Новоайдарському районі – 118,2 %, Сватівському районі – 109,9 %. Аутсайдери: зменшено виробництво м’яса у: Біловодському районі – 17,1 %, Кремінському районі – 18,8 %, Білокуракинському та Станично- Луганському районах – 40,3 %, відсутнє виробництво м’яса та молока в Попаснянському районі, молока – в Станично-Луганському районі. Основними зовнішніми факторами, які негативно впливають на стан галузі тваринництва, є:  відсутність сучасного м’ясопереробного підприємства та втрата внутрішнього ринку збуту;  зміна спецрежиму оподаткування, яка призводить до вилучення обігових коштів сільгосппідприємств.
 4. 4. 4 До внутрішніх факторів які впливають на галузь тваринництва відносяться:  низькі закупівельні ціни на продукцію тваринництва;  проведення карантинних заходів з ліквідації спалахів африканської чуми свиней в січні, лютому 2018 року;  повільне запровадження сучасних технологій;  вибраковка хворого та малопродуктивного поголів’я. З метою стабілізації поголів’я сільськогосподарських тварин і виробництва продукції тваринництва в області необхідно створити підприємство з промислової переробки м’яса, що дозволить збільшити закупівельні ціни на продукцію галузі тваринництва. Враховуючи те, що у виробництві продукції тваринництва доля господарств населення становить 78,7 %, необхідно залучити населення до створення сімейних ферм та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, що сприятиме збільшенню поголів’я сільськогосподарських тварин. Для усунення негативних тенденцій в галузі тваринництва управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрацій необхідно постійно проводити роботу з агроформуваннями району щодо збільшення поголів’я худоби та покращення її продуктивності, збільшення обсягів виробництва та якості продукції тваринництва, поліпшення основних показників галузі. Розпорядженням голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військово цивільної адміністрації від 08 листопада 2017 року № 825 був затверджений Порядок використання коштів обласного бюджету, передбачених на часткову компенсацію витрат власникам особистих селянських господарств на закупівлю установок індивідуального доїння. Фінансування передбачається розпочати в IІ півріччі 2018 року. Триває відбір підприємств у проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку». Для участі в програмі ПП «Продгрупсервіс» Кремінського району подало заявку щодо отримання фінансової допомоги для придбання нового обладнання. Відбір проектів триває. Будівельна діяльність Індекс будівельної продукції за січень-березень 2018 року порівняно з аналогічним періодом попереднього року зменшився на 66,1 в. п. та склав 25,6 %. За січень-березень 2018 року підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 41,1 млн грн, що на 67,2 % менше у порівнянні з січнем-березнем 2017 року (125,3 млн грн). Обсяг виконаних будівельних робіт у розрахунку на одну особу населення області склав 19,0 грн (січень-березень 2017 рік – 57,1 грн). Серед регіонів України Луганська область посідає 25 місце. Лідери: серед міст обласного значення м. Сєвєродонецьк – 187,0 грн, серед районів: Новоайдарський – 65,6 грн. Аутсайдери: відсутні будівельні роботи в Біловодському, Білокуракинському, Міловському, Станично-Луганському та Троїцькому районах.
 5. 5. 5 Напрям ІІ «Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця» Індекс капітальних інвестицій за січень-березень 2018 року до відповідного періоду попереднього року складає 76,1 % (січень-березень 2017 року – 168,2 %). Луганська область посідає 24 місце серед регіонів України (січень- вересень 2017 року – 1 місце). Обсяг капітальних інвестицій (крім інвестицій з державного бюджету) у розрахунку на одну особу населення наростаючим підсумком з початку року за січень-березень 2018 року складає 168,6 грн (січень-березень 2017 року – 246,8 грн). Луганська область посідає 25 місце серед регіонів України. Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти суб’єктів господарювання (81,1 %), які, в основному, спрямовані на оновлення виробничих фондів, модернізацію, технічне переозброєння та реконструкцію. Лідери: серед міст обласного значення м. Сєвєродонецьк (935,7 грн), серед районів: Троїцький (1641,5 грн), Марківський (1005,2 грн), Міловський (995,9 грн). Аутсайдери: серед міст обласного значення м. Лисичанськ (262,5 грн), серед районів: Новоайдарський (168,9 грн), Попаснянський (229,4 грн), Станично-Луганський (302,2 грн). Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) в економіку Луганської області станом на 01.04.2018 становив 447029,40 тис. дол. США та збільшився на 9015,70 тис. дол. США або 2,1 % до початку поточного року. Аналіз динаміки показників щодо обсягу іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) у містах і районах Луганської області у січні-березні від початку 2018 року засвідчує найбільш позитивну динаміку у містах, Лисичанськ (3,1%), Сєвєродонецьк (0,74%), Рубіжне (0,53%) та у Біловодському районі (5,76%). За січень-березень 2018 року, на кінець періоду спостерігалось найбільш суттєве збільшення обсягів прямих іноземних інвестицій у галузях:  промисловість – на 6,5 млн. дол. США, з них: - переробна промисловість – на 5,1 млн. дол. США; - добувна промисловість і розроблення кар’єрів – на 0,773 млн.дол.США; - постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – на 0,677 млн. дол. США;  діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування – на 1,9 млн. дол. США;  операції з нерухомим майном – на 0,210 млн. дол. США;  оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів, мотоциклів – на 0,145 млн. дол. США. Значною мірою зростання показника обсягу прямих іноземних інвестицій зумовлено курсовою різницею у розмірі 9 млн. дол. США унаслідок зміни курсу валюти відносно долара США упродовж звітного періоду.
 6. 6. 6 Проблемним питанням є те, що більшість програм міжнародних фінансових організацій передбачають відбір проектів для фінансування на конкурсних засадах або фінансування яких здійснюється на кредитних умовах, що не є прийнятним для більшості райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення через обмеженість коштів у місцевих бюджетах. Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) у розрахунку на одну особу населення наростаючим підсумком з початку інвестування склав 205,3 доларів США. Лідери: серед міст обласного значення м. Сєвєродонецьк – 1387,6 дол. США), серед районів: Кремінський (134,6 дол. США). Аутсайдери: відсутні іноземних інвестицій: в районах: Марківський, Міловський, Новоайдарський, Попаснянський, Сватівський. Напрям ІІІ «Фінансова самодостатність» Місцевими радами затверджено бюджети у трьох містах обласного значення, одинадцяти районах області та у восьми окремих територіальних громадах області Білокуракинській, Новопсковській, Чмирівській, Троїцькій, Біловодській, Красноріченській, Привільській та Нижньодуванській, які знаходяться на території підконтрольній українській владі. Слід зазначити, що Біловодська ОТГ створена всіма селищними та сільськими радами, які розташовані на території відповідного району. Розпорядженням голови Луганської обласної держадміністрації – керівника обласної військово- цивільної адміністрації від 21.12.2017 № 929 затверджено обласний бюджет на 2018 рік. За даними казначейського звіту за І квартал 2018 року до місцевих бюджетів Луганської області з територій, підконтрольних українській владі надійшло 616,0 млн грн доходів загального та спеціального фондів (без трансфертів), що на 79,4 млн грн (на 14,0 %) більше аналогічного періоду минулого року. Темп зростання (зменшення) доходів місцевих бюджетів (без трансфертів) до І кварталу 2017 року склав 114,0 %. Всі місцеві бюджети показали позитивну динаміку, крім Новоайдарського, Троїцького районних та обласного бюджету з наступних причин. Указом Президента України від 15.03.2017 № 62/2017 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15.03.2017 «Про невідкладні заходи із протидії гібридним загрозам національній безпеці України», відповідно до якого тимчасово припинено переміщення вантажів через лінію зіткнення шляхами залізничного та автомобільного сполучення у межах Донецької та Луганської областей. Внаслідок економічної блокади та введення, так званого, «зовнішнього управління» на підприємствах, які розташовані на цих територіях та раніше регулярно сплачували податки відповідно до норм українського законодавства, відбувається поступове згортання підприємницької діяльності, що вкрай негативно впливає на наповнення бюджетів.
 7. 7. 7 Найбільш потерпає обласний бюджет, у структурі доходів якого надходження податків і зборів з непідконтрольної території до цього часу займали значну частку. Виконання планових показників загального фонду у звітному періоді по обласному бюджету – 94,6 %, зведеного бюджету Новоайдарського району – 94,9 %, Троїцького району – 93,1 %. По Троїцькому районному бюджету за висновками Троїцького відділення Сватівської ОДПІ вилучено згідно висновків за загальним річним оподаткованим доходом платників податків (ПОСП «Маяк», ФГ «Колєсніков», Новопсковське МРУЕГГ ПАТ «Луганськгаз», РКП «Старобільськвода») до бюджету Троїцької ОТГ та на поточні рахунки платників кошти на загальну суму 228,2 тис. грн. По Новоайдарському району у порівнянні з минулорічним показником значно скоротились надходження екологічного податку – на 4,9 млн грн. Основним платником цього податку в районі є ВП «Луганська ТЕС» ТОВ «ДТЕК» «Східенерго» Щастинської міської ради. Підприємство з ІІІ кварталу 2017 року зменшує нарахування та відповідно надходження до місцевих бюджетів у зв’язку із припиненням постачання електроенергії на тимчасово непідконтрольну українській владі територію та відповідним зменшенням обсягів придбання вугільної сировини та зменшенням відходів. Лідери: серед міст обласного значення м. Сєвєродонецьк – 131,5 %, серед районів: Міловський – 133,2 %, Попаснянський – 132,0 %, Станично- Луганський – 126,0 %. Доходи місцевих бюджетів (без трансфертів) у розрахунку на одну особу населення за І квартал 2018 року склали 0,918 тис. грн і збільшилися на 0,113 тис. грн, або 14,0 % до І кварталу 2017 року. Лідери: серед міст обласного значення м. Сєвєродонецьк – 1,403 тис. грн, серед районів: Старобільський – 0,901 тис. грн, Марківський – 0,794 тис. грн, Сватівський – 0,782 тис. грн. Аутсайдери: серед міст обласного значення м. Лисичанськ – 0,537 тис. грн, серед районів: Троїцький – 0,997 тис. грн, Станично- Луганський – 0,372 тис. грн, Міловський – 1,448 тис. грн. Станом на 01.04.2018 податковий борг за грошовими зобов’язаннями платників податків без урахування податкового боргу платників податків, які перебувають у процедурах банкрутства або щодо яких судом прийнято рішення (постанову) про зупинення провадження у справі по підконтрольній території склав 779,0 млн грн, з початку року збільшився на 297,5 млн грн, темп зростання склав 161,8 %. За рахунок застосованих заходів по погашенню податкового боргу у І кварталі 2018 року забезпечено надходження до Зведеного бюджету (без урахування банкрутів) на загальну суму 7,5 млн грн. Для забезпечення надходжень у І кварталі 2018 року проведено наступну роботу:
 8. 8. 8  на новостворений податковий борг боржникам направлено 408 податкових вимог, в результаті чого самостійно погашено платниками борг у сумі 5,5 млн грн, в тому числі боргу інертного статусу – 1,4 млн грн;  в суди направлено позивні заяви на стягнення грошових коштів з рахунків боржників на 1,1 млн грн. На виконання рішень суду до банків направлено 678 інкасових доручень (розпоряджень) на загальну суму 51,9 млн грн, до бюджету стягнуто – 1,1 млн грн;  в суди направлено позивні заяви щодо звернення стягнення на активи боржників через ВДВС на 0,1 млн грн, стягнуто 11,9 тис. грн;  в суди подано позови на отримання дозволу на реалізацію заставного майна підприємств-боржників на 0,3 млн грн. реалізовано такого майна на 0,1 млн грн. Проте це не дозволило зупинити приріст податкового боргу в цілому по області. Основними причинами приросту боргу стали:  передача боржників на обслуговування з офісу крупних платників податків з сумою боргу 255,5 млн грн (ДП «Лисичанськвугілля» – 240,4 млн грн, ПАТ «Укр/ін/компані» – 6,9 млн грн, ТОВ «Індекс-компані» – 5,5 млн грн);  несплата поточних зобов’язань платниками податків, у тому числі підприємствами державної та комунальної форми власності (ПАТ «Лисичанськвугілля» – приріст боргу 9,5 млн грн, ДП «Первомайськвугілля» – 16,9 млн грн, ДП «Первомайськвугілля» – 7,6 млн грн, ЛКСП «Лисичанськводоканал» – 3,7 млн грн, ПРАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» – 3,2 млн грн, РКП «Старобільськвода» – 0,9 млн грн). Лідери: Міловський район – 95,9 %. Аутсайдери: серед міст обласного значення м. Лисичанськ – 312,7 %, серед районів: Старобільський – 124,0 %, Біловодський – 120,8 % Станично-Луганський – 110,5 %. Для покращання результатів серед міст обласного значення та районів області доцільно розглянути питання щодо прийняття на чергових сесіях рішення про виділення коштів з місцевих бюджетів або майна для опису в податкову заставу, на погашення податкового боргу комунальних підприємств. Включення державних вугільних підприємств області до переліку об’єктів, що підлягають приватизації відповідно до Закону України від 18.01.2018 № 2269-VIII «Про приватизацію державного та комунального майна», надасть змогу у подальшому суттєво вирішити питання скорочення податкового боргу. Напрям IV «Ефективність ринку праці» Індекс реальної заробітної плати за січень-березень 2018 року у порівнянні до відповідного періоду попереднього року становив 105,1 %, (січень-березень 2017 року –123,5 %). Луганська область посідає 25 місце серед регіонів України (січень- березень 2017 року – 13).
 9. 9. 9 Середньомісячна заробітна плата штатних працівників, без урахування частини зони проведення антитерористичної операції, за січень-березень 2018 року становила 6591 грн, що на 77,0 % вище рівня мінімальної заробітної плати (з 01.01.2018 – 3723 грн) та на 20,3 % вище ніж за аналогічний період попереднього року. Лідери: серед міст обласного значення м. Сєвєродонецьк 8025 грн, 121,8 % до середнього рівня по регіону, серед районів: Попаснянський – 7267 грн, 110,3 %, Новоайдарський – 6914 грн, 104,9 % до середнього рівня по регіону. Аутсайдери: м. Лисичанськ – 6460 грн (98,0 %), райони: Біловодський – 5043 грн, (76,5 %), Новопсковський – 5052 грн (76,6 %), Білокуракинський – 5144 грн (78,0 %). Темп зростання (зменшення) заборгованості із виплати заробітної плати працівникам економічно активних підприємств (установ, організацій) до початку року склав 73,1 %. Основна частка суми заборгованості економічно активних підприємств припадала на промисловість (80,9 %). При цьому більше половини боргу утворено у м. Сєвєродонецьку (48,4%), м. Лисичанську (24,5%), та у Попаснянському районі (22,2 %). Лідери: відсутня заборгованості з виплати заробітної плати в м. Рубіжне, Біловодському, Білокуракинському, Марківському, Новоайдарському, Новопсковському, Сватівському, Старобільському та Троїцькому районах. Аутсайдери: серед міст обласного значення м. Сєвєродонецьк – 81,6 %, серед районів: Попаснянський – 161,0 %, Міловський – 100,0 %. Напрям V «Розвиток інфраструктури» У січні-березні 2018 року прийнято в експлуатацію 2417 кв. м. загальної площі житлових будівель. Темп зростання обсягу прийнятого в експлуатацію житла до відповідного періоду попереднього року склав 81,9 %. Обсяг прийнятого в експлуатацію житла у розрахунку на 10 тис. осіб населення, кв. м загальної площі склав 11,2 кв. м. Серед регіонів України Луганська область посідає 25 місце. Лідери: серед міст обласного значення м. Лисичанськ – 28,8 кв. м, серед районів: Новопсковський – 148,5 кв. м, Старобільський – 115,0 кв. м, Марковський – 93,0 кв. м. Аутсайдери: відсутнє прийняття в експлуатацію житлових будинків в м. Рубіжне, в районах: Білокуракинський, Міловський, Новоайдарський, Сватівський, Троїцький. VІ. Відновлювана енергетика та енергоефективність За підсумками реалізації «Програми енергозбереження для населення Луганської області на 2015-2018 роки» за 3 місяці 2018 року частка домогосподарств, які уклали кредитні договори в рамках механізмів підтримки заходів з енергоефективності в житловому секторі за рахунок коштів
 10. 10. 10 державного бюджету (у тому числі із співфінансуванням з місцевих бюджетів) не розраховувався у зв’язку з відсутністю фінансування з державного бюджету. В той же час частка домогосподарств, які уклали кредитні договори в рамках механізмів підтримки заходів з енергоефективності в житловому секторі за рахунок коштів місцевих бюджетів у І кварталі 2018 року до загальної кількості домогосподарств регіону становив 2,5 %. Фінансування зазначених заходів у І кварталі 2018 року відбувалося у Міловському, Новоайдарському та Старобільскому районах. Загальна кількість багатоквартирних житлових будинків, що мають централізоване опалення становить 1773 одиниць. Побудинковими приладами обліку теплової енергії станом на 01.04.2018 оснащено 409 будинків. Частка оснащення багатоквартирних житлових будинків побудинковими приладами обліку теплової енергії склала 23,1 %. Лідери: м. Сєвєродонецьк – 41,3 %. Аутсайдери: м. Рубіжне – 0,56 %. Показники, зафіксовані на територіях області, зумовлені недостатністю обігових коштів у підприємств комунальної теплоенергетики, впровадженням заходів з децентралізації систем теплопостачання, закриттям нерентабельних котелень, відокремленням від мереж централізованого опалення окремих приміщень (системи індивідуального опалення. Шляхи поліпшення стану справ за відповідним напрямом:  оптимальне поєднання систем централізованого та автономного теплопостачання відповідно до затверджених місцевими органами виконавчої влади схем теплопостачання;  впровадження програм розвитку у сфері теплопостачання. Загальна кількість багатоквартирних житлових будинків, які під’єднані до централізованої системи холодного водопостачання, складає 3429 одиниці. Із них станом на 01.04.2018 побудинковими приладами обліку холодної води оснащено 451 будинок. Частка оснащення багатоквартирних житлових будинків побудинковими приладами обліку холодної води склала 13,2 %. Лідери: м. Рубіжне – 30,7 %. Аутсайдери: м. Лисичанськ – 2,0 %.

×