Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Slide share odev 2 suheyla ardıc

578 visualizaciones

Publicado el

 • Sé el primero en comentar

 • Sé el primero en recomendar esto

Slide share odev 2 suheyla ardıc

 1. 1. SUHEYLA ARDIÇ 20053504 Ders: Ceit 418
 2. 2. SLIDESHARE NEDİR ? İnternet üzerinden hazırlanan sunumları (slaytları) online olarak ve bedava bir şekilde yayınlamaya ve paylaşımını sağlamaya olanak tanıyan bir servis olan Slideshare ile ilgili olarak hazırlanan bu araştırmada Slideshare’in tanımı ve kullanım amaçlarıyla ilgili temel bilgiler yer almaktadır. Site içerisinde yer alan slaytlar sayesinde hem kullanıcı sahip olduğu bilgiyi diğer kullanıcıların kullanımına sunabilmekte hem de diğer kullanıcılarla iletişim kurarak çalışma alanlarına göre yeni çalışmalar üretebilmektedir.
 3. 3. SLIDESHARE NEDİR ? Slideshare’de yer alacak sunumlarda, PowerPoint - ppt, pps, pptx, ppsx; OpenOffice - odp, pdf; Apple Keynote - key, zip, pdf uzantılı dosyalar kullanılabilirken doküman ve çalışma kitaplarında, Microsoft Office - doc, docx, rtf, xls; OpenOffice - odt, ods, pdf uzantılı dosyalar kullanılabilmektedir. E-posta adreslerine gelen sunum sayıları göz önüne alındığında Slideshare’in ne denli kullanışlı olduğu da ortaya çıkmaktadır.
 4. 4. Slideshare neden kullanılır? Slideshare.net her konuda sunumlar, dökümanlar ve videolar paylaşabilceğimiz ve indirebilceğimiz bir site olarak kullanılıyor. İnternet üzerinden hazırlanan slaytları yayınlamaya ve paylaşımını sağlamaya olanak tanıyan bir servistir. Site içerisinde yer alan slaytlar sayesinde hem kullanıcı sahip olduğu bilgiyi diğer kullanıcıların kullanımına sunabilir.
 5. 5. Slideshare neden kullanılır? Ayrıca uzaktan eğitim içinde kullanılıyor. Üyeliklerle kişisel olarak sunumlar, dökümanlar, videolar paylaşmamızı sağlıyor. Slayt gösterilerinizi kendi sayfanıza veya web sitenize koyabilir, slaytlarınızı herkese açık ya da gizli şekilde paylaşabilir, slaytlarınıza ses ekleyerek onları zenginleştirebilir, kendi yaptıklarınızı Slideshare’ de yayınlayabilirsiniz, orijinal dosyayı indirebilirsiniz.
 6. 6. Slideshare’ın Eğitimdekipratik hale Slideshare eğitimde öğrenmeyi daha hızlı ve Yeri; getirebilmek için gerekli olan tüm duyu organlarına hitap ettiği için uygulanır. Öğrenen birey sıkılmadan bilgiye ulaşır ve bilgisini de paylaşabilmekte olduğu için slideshare eğitimde kullanılmaktadır. Öğretmenler derslerini slideshare da paylaşabilirler ve öğrencilerde istedikleri herhangi bir anda bu bilgilere derslere erişip bilgi sahibi ve derslerine çalışıp öğrenmeyi başarabilirler.
 7. 7. Slideshare’ın Eğitimdeki Yeri; Eşzamansız bir eğitim olması da bir avantaj olarak her iki tarafa da yarar sağlamaktadır. Slideshare karma eğitimde kullanılırsa öğrenen bireylerin sınıf ortamında yaptıkları derslerinde öğretmenlerinin vereceği ödevleri evlerinde araştırıp slideshareda verilen konumda paylaşmaları istenebilinir. Böylelikle öğretmende slideshareda ödevleri kontrol edebilmekte ve sonuçları burada paylaşabilmektedir.
 8. 8. Slideshare’ın Uzaktan Eğitime Faydası nedir?Slideshare sayesinde birbirinden bağımsız ve farklıortamlarda bulunan öğretmen, tarafındanöğrencilerden istenilen bilgilerinkolaylıklabulunmasını ve istenilen zamandaulaşmasını Sağlayan web sitesidir. Karma eğitim veuzaktan eğitim alan öğrenciler paylaşım ortamısunmaktadır.
 9. 9. Slideshare’ın Uzaktan Eğitime Faydası nedir?Öğretmenler derslerini slideshare da paylaşabilirlerve öğrencilerde istedikleri herhangi bir anda bubilgilere derslere erişip bilgi sahibi ve derslerineçalışıp öğrenmeyi başarabilirler. Eşzamansız bireğitim olması da bir avantaj olarak her iki tarafa dayarar sağlamaktadır.
 10. 10. Slideshare’a nasıl üye olunur?Singup Tıkladığımızda karşımıza üye olma ekranıgeliyor.Bu ekranda bilgileri doldurarak Singup’atıklayarak üye oluruz.. Hoş geldiniz ekranı gelereküyeliğimizi tamamlamış oluyoruz.. Bu ekrandaupload publicly tıklayarak upload etmek istediğimizdosyayı seçiyoruz. Bu ekranda yükleme işlemininbaşladığını gösteriyor.Bu ekranda dosyanınyüklenmiş dönüştürülme işleminin olduğunugösteriyor.Bu işlem sürerken isim yada kategorileribelirleyebiliriz. Bu ekranda sunumuzundönüştürülme işlemini bittiğini gördük.Bu sunumuFacebook, twitter ve e-maille hangisiyle paylaşmakisterseniz bunlardan birine tıklayarakarkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.
 11. 11. SLİDESHARE.NET ‘E NASIL ÜYE OLUNUR? Aşağıda görünen şekildeki signup butonuna tıklarız.
 12. 12. SLİDESHARE.NET ‘E NASIL ÜYE OLUNUR?Aşağıda boş bırakılan metin kutularına istenilen bilgileri düzgün bir şekilde giriyoruz.
 13. 13. SLİDESHARE.NET ‘E NASIL ÜYE OLUNUR? Metin kutularına bilgileri düzenli bir şeklilde girdikten sonra sözleşmeyi kabul ediyoruz. Sözleşmeyi kabul ettikten sonra SİGNUP butonuna tıklıyoruz.
 14. 14. SLİDESHARE.NET ‘E NASIL ÜYE OLUNUR? Aşağıdaki görüntü karşımıza geldiğinde üyelik işlemimiz gerçeklenmiştir.
 15. 15. SLİDESHARE.NET ‘DE KENDİPROFİLİMİZ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR
 16. 16. SLİDESHARE.NET ‘TE POWERPOİNTSUNUMU NASIL EKLENİR? Öncelikle My Uploads sekmesini tıklarız daha sonra karşımıza çıkan Upload your first presentation now butonuna tıklarız.
 17. 17. SLİDESHARE.NET ‘TE POWERPOİNTSUNUMU NASIL EKLENİR? Karşımıza çıkan ekranda ise iki tane seçenek görüyoruz. Upload publicly butonu herkes tarafından görünülebilecek bir sunu olarak eklemek içindir, upload privately butonu ise gizli özel kişiye olarak sunu eklemek için kullanılmaktadır.. Biz Upload publicly seçiyoruz.
 18. 18. SLİDESHARE.NET ‘TE POWERPOİNTSUNUMU NASIL EKLENİR? Butonumuza tıkladıktan sonra karşımıza sunumuzun olduğu yeri seçeceğimiz ekran gelecektir. Seçiyoruz daha sonra upload seçtikten sonra upload gerçekleşir. Burada site kullanıcılarının hazırladığınız sunuyu indirip indiremeyeceği sorulmaktadır.
 19. 19. SLİDESHARE.NET ‘TE POWERPOİNT SUNUSU EKLEMEBöylelikle sunumuz ekledik.
 20. 20. SLİDESHARE.NET’TE POWERPOİNT SUNUSU NASIL PAYLAŞILIRFacebook’ta paylaşmak istiyorsak aşağıdaki facebookbuttonunu tıklarız.
 21. 21. SLİDESHARE.NET’TE POWERPOİNT SUNUSU NASIL PAYLAŞILIRFacebook buttonuna tıklarız daha sonra karşımıza aşağıdakigibi bir görüntü gelecektir buradan ise Paylaş buttonuna tıklarızve sunumumuzu paylaşabiliyoruz.

×