Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Pietų Korėja. Ką tik

5.697 visualizaciones

Publicado el

Skaidrės iš Pietų Korėjos, 2012/08-09

Publicado en: Viajes
 • Inicia sesión para ver los comentarios

Pietų Korėja. Ką tik

 1. 1. PIETŲKORĖJA KĄ TIK
 2. 2. SEULAS Pirmasis aplankytas miestas yra Seulas su 10 mln. (vienuolikta vieta) gyventojų ir dar tiek pat priemiesčiuose. Sumoje pagal gyventojų skaičių metropolitain area nusileidžiantis tik Tokijui. Ir tai jaučiasi:megamiestas plyšta nuo rajonų įvairenybėsir savo pasiūla laisvai gali lankstyti rankas su visokiais niujorkais. Kita vertus, jis naviguojasi lengvai ir nepaisant kamščių,retą būtiną pamatyti objektą nuo kito skiria daugiau nei valanda.
 3. 3. BUSANAS Busanas yra Korėjos Klaipėda/Kaunas - antras miestas prie jūros. Busane valdo tai, kas ištraukta iš jūros. Nuo turgų iki restoranų. Ir Busanas turi Tarptautinį Kino Festivalį, todėl pasistatė kelis -iausius, pvz.didžiausią stacionarų lauko ekraną. Jie filmus rodo ir 4D. Kėdės kratosi, o žiūrint sceną kapinėse paleidžiamas nemalonus kvapas.
 4. 4. JEJU Jeju sala jie didžiuojasi, kaip mes Nida. Kurgi ne - tai yra pagrindinė jų atsotogų kryptis (tiesa, vis labiau pralaiminti kur kas pigesniam Tailandui). Jeju graži, bet kaipsalai negailestingai skurdi paplūdimiais. Užtai turi 60 muziejų ir atrakcijonų, pavyzdžiui, labirintą, kuris tik atrodo taikus. Neradus kelio tenka prisiminti "Švytėjimą" ir pradėti nervintis.
 5. 5. PIRMIAUSIAI - PA S I K LY S K Korėja nori, kad tu pasiklystum, todėl namus numeruoja pagal tai, kada jie pastatyti. Taigi, nr 2 bus po nr 14, o 52 prieš 27. Susigaudyti padeda daugumoje vien korėjietiški užrašai. Taip pat tai, kad restoranas gali būti antrame ar trečiame aukšte. Gudrūs naudojasi žemėlapiais, kuriuose pažymėtas ieškomas taškas, o važiuojantys taksi - vairuotojo skambučiais į "vietą".
 6. 6. ENGRISH? Deja, korėjiečiai nešneka angliškai. Išvis. Guviausias anglašnekis pasirodė Asiana lėktuvo pilotas, paatviravęs "Ai houp jū aršiting komfortably". Taip pat vienas taksistas pasisveikino: "Welcome to Korea, South". Atrodo, kad anglų jie moka, bet gėdinasi. Nes tie keli, kurie truputį kalbėjo, labai veržėsi paplepėti.
 7. 7. ENGRISH? Nepaisant nekalbėjimo angliškai, tainetrukdo įterpti anglų k. žodžius kiekvienoje reklamoje, ar dainoje - tai reiškia kokybę, patikimumą ar dar kažką.
 8. 8. REKLAMAKorėjos TV reklamoje emocijos yra trejopos: a/ perlenktas džiaugsmas b/ perdėtas rimtumas, c/ Cololo tipo "bajeriai".Dar jų reklamose kiekvienas prekės ženklas išdainuojamas, o Pierceas Brosnanas šį sezoną sako tokį tekstą su Švepso buteliu rankoje: "Just came back from Britain, its good to see". Atrodo sutrikęs.
 9. 9. REKLAMOSPAV Y Z D Ž I A I.
 10. 10. LITUANIJALietuva dar nėra atrasta. Nesako jiems nieko taisyklinga "Lithuania" ir "Baltics". Tariant supaprastintai, "Lituaniją" apsimetė pažinę du, o ištarus "Yurop", akys įgauna gyvybės beveik visose galvose: "Aaa, Paris!", sako vieni. "Aaa, Džermany", pritaria antri.
 11. 11. T VA R K ANėra šiukšlių, nors nėra ir šiukšlinių. Gatvėsgyventojai, valkatautojai vienetais išsibarstę po tolimesniuosius Seulo kampus, menkai pastebimi. Korėjiečiai vertina tvarką. Galtodėl viešame parke po atviru dangumi sau ramiai stovi modernūs sporto įrenginiai. Ir niekas kirviu jų nekapoja.
 12. 12. GERUMASNusilenkimas, eiliavimasis prie atvykstančio metro, ar vietos senukams užleidimas rodošiokius tokius gerus ketinimus. Be to, niekur niekas nesikabinėja, nelenda į akis, nesiūlonieko ir elgiasi pagarbiai. Galiausiai, pamatę, kad ieškome geros kavos kavinės, nuveža į savo mėgstamiausiąją ir nunešę mūsų tašes iki pat prekystalio sako baristai: "Yngliš". Korėja, bent jau Vakarų turistams, tokia gera, kokia tik šalis gali būti.
 13. 13. MAŽAS MENASKiekvieno prekybos centro garbės reikalas - bet koks meno kūrinys šalia.
 14. 14. MUZIEJAIKorėja, be abejo, perpildyta muziejais. Bet juokingiausi ir beprasmiškiausi yra šie:Kimchi muziejus, Vištų muziejus ir Pliušinių meškiukų muziejus. Pastarasis papasakoja visą Korėjos istoriją, žinoma, jei nespėji pabėgti.
 15. 15. GAT VĖSMENAS Vienintelis sutiktas piešinys ant namo.
 16. 16. AUTENTIKA Natūralu, kad viena ranka visada išmaniuosius maigančioje sostinėje, kuri žavisi ir imituoja Vakarų pop kultūrą ar geidžia tarptautinių prekės ženklų, mažai vietos lieka tikrai autentiškiems vaizdams. Neabejotinai vienas iš žavingiausių rajonų - 60-ųjų stilių išlaikęs Bukchon. Ten negalima kabinti neonų ir starbaksai neįleidžiami.
 17. 17. IŠRADINGUMAS Iškaba tualete - akivaizdu, kad WC prižiūrinčios moters pareigos atsakingos.
 18. 18. INFANTILUMAS Pieštos instrukcijos taksi ar metro, porno komiksai, pliušiniai meškinai, sėdintys tuščiose baro kėdėse - korėjiečiai mėgsta kai viskas cute.
 19. 19. K-POPMergaitiški berniukai arba kuklios mergaitės,pop balsais ir judesiais, kuo didesniais kiekiais (dažna grupė turi net ir 9 narius), su kuo daugiau angliškų žodžių, keistomis šukuosenomis ir nuo vakarų nujotais bytaisrenka stadionus ne tik Korėjoje, bet ir visoje Azijoje. K-Pop yra grandiozinis eksportas, šalia Samsungo ir Hyundai. Kalbama, kad netrukus kris ir Amerika, nes korėjukai Big Bang jau įrašinėja anglišką albumą.
 20. 20. PSY Tačiau viską vainikuoja didžiausias visų laikų hitas Korėjoje - "Gangnam Style", toks didelis, kad atkeliavo ir iki mūsų. Su +200mln. YouTube peržiūrų Psy tapo nacionaline brangenybe. Todėl jį galima pamatyti kas antroje reklamoje ir kiekviename pokalbiųšou. Dainą jis įrašė juokais, įkasdamas tiems, kurie mėgdžioja centrinio ir madingo Gangnam rajono stilių. "Gangnam Style" rugsėjo viduryje buvo perkamiausia daina lietuviškuose iTunes.
 21. 21. PLASTINĖSOPERACIJOS Įgimtas grožis yra nieko ypatingo Korėjoje. Užtai grožis, pasiektas sunkiu darbu - plastinėmis operacijomis - yra pagarbos vertas. Todėl 20 proc. šalies moterų (19-49m.) yra turėjusios plastinių "pasigerinimų", kaip jos tai vadina. Vyrai to taip pat nesibodi. Nenuostabu, kad tam dedikuotos net ištisos gatvės. Dažniausiai atsinešama yra serialų aktorės Kim Tae-hee nuotrauka, ji naudojama kaip nuoroda ir siekiamybė.
 22. 22. GROŽISBaisoka tai, kad azijietės kompleksuoja, pvz.,dėl savo neįdubusių vokų ir paverčia tai pačia paklausiausia operacija. Apskritai baltosios moterys laikomos grožio idealu. Todėl visai įprasta matyti merginas, kurių veidas nubalintas kaip vaniliniai ledai. Nuo kaklo spalva tamsėja.
 23. 23. PRIEMONĖS Kas trečioje reklamoje - veido kremai. Bet įdomiausia ne tai. Kas ketvirtoje reklamoje - veido kremai vyrams.
 24. 24. TIKĖJIMAS Dievais korėjiečiai tiki vidutiniškai. Kas antras. Keista, bet šalyje yra daugiau krikščionių nei budistų. Todėl neoninių kryžių pasitaiko dažniau nei gražių Budų.
 25. 25. MAISTAS Korėjoje maistas yra nuostabus. Ir labai turiningas bei įvairus. Priklausomai nuoregiono ar net rajono, kulinariniai nuotykiai kinta drąstiškai.
 26. 26. TURGUJE Krabų vartytojas su išmaniuoju
 27. 27. TURGUJE Krabų vartytojas junior.
 28. 28. TURGUJE Žuvys, kurių mokė mokykloje.
 29. 29. TURGUJE Gėrybės, kurios pasižymi protu.
 30. 30. TURGUJE Jūrų įvairenybės.
 31. 31. TURGUJE Atsargiai: valgoma
 32. 32. RAWRESTORANAS Išsirenki žuvį. Tetulė pasveria ir pasako į kurį aukštą ją eiti valgyti.
 33. 33. KITAS RAWRESTORANAS Tie pailgi ir dešiniausi juda. Bet panardinti į soją baigia maivytis ir tampa kieti kaip kalmaras.
 34. 34. KIMCHIPrieš kiekvieną maistą šimtais formų. Kimči yra marinuoti aštrūs dalykai.Po keliolikos dienų be jų sunku pradėti valgyti.
 35. 35. UŽKANDŽIAI Nuo žuvyčių iki kopūstų iki neatpažintų gyvių. Papildomi vos tik suvalgius.
 36. 36. BIBIMBAP Daug visko ir ant viršaus ryžiai.
 37. 37. SULTINIAI12 valandų troškinęsi su normalia arba juoda vištiena, įdaryta ryžiais. Mėsa (jei višta yra mėsa) tokia minkšta, kad pasiduoda šaukštui.
 38. 38. BULGOGI Skaniausias dalykas yra jautiena ant žarijų.Kepiesi pats, tada dedi į keistą lapą ir praryji. Kartoji kol neišprašo lauk.
 39. 39. MENIU Didžiuma restoranų moka tris-keturis patiekalus ir nieko daugiau. Šis, kuriamesunku suprasti, kas siūloma, specializuojasi skrandį badančio aštrumo jautienos kauliukuose. Bedi pirštu ir dejuoji, iš aštrumo ir iš malonumo.
 40. 40. BĖK KUOTOLIAU!Ne viskas skanu, ypač kas reklamuojama muliažais.
 41. 41. JEJUMANDARINAS Šitoje baisioje nuotraukoje matomas Jeju salos pasididžiavimas ir visiškas vaisių čempionas Jeju mandarinas. Jo paragavus, darosi akivaizdu, kad mandarinų vežėjai į Lietuvą mus mulkina. Skirtumas - netoleruotinas. Valgant Jeju mandariną groja arfos ir jo rūgštus saldumas užmuša norą skųstis gyvenimu. Tuo tarpu "mūsų" mandarinai verčia vaikus nebetikėti Kalėdų seniu.
 42. 42. ALUSAlus prastas. Ne prastas, o beskonis lageris. Vienas nuo kito skiriasi tik etikete. Čia - japonų bandymas reabilituoti kaimynus.
 43. 43. SOJU Prastas alus užgeriamas soju, nacionaliniu ryžių pilstuku (praskiestos degtinės sutrupučiu slyvų skonis). Neskanus jis, bet tik mums. Čia jo geriama tiek, kad viena sojurūšis, istorijos sklandumo dėlei tarkime, kad šioji, nuotraukoje pavaizduotoji, yra pats perkamiausias alkoholinis prekės ženklas pasaulyje. Lenkia Smirnoff ir Bacardi.
 44. 44. Iš kairės į dešinę slenkant akimis galima virtualiaiapkeliauti vietinio IKI skyrių, skirtą džiovintiems jūrųproduktams. Mažos žuvytės, aštrūs kalmarai, žuvų vafliai- tik keli, kuriuos beveik pavyko atpažinti.
 45. 45. VA L G O M A Gatvės maistas provokuoja: čia yra vandenyje mirkytos šilkaverpių lervos. Jos valgomos, bet neskanios. Kaip vandeningas kukurūzas.
 46. 46. ŽANRAI Kavinės - 101 rūšies.Šioje viską piešė kelių metukų savininkų poros dukra.
 47. 47. KAFEKNYGYNAS
 48. 48. K AV I N Ė NR.3 Be streso.
 49. 49. K AV I N Ė NR.4 Čia geri tik laiptai.
 50. 50. ARBATINĖS Korėjos arbata įvairi, o Seule yra visas rajonas (Insadong), skirtas arbatinėms. Viena jų - su kanarėlėmis.
 51. 51. DESERTAITas, kuris sakė, kad Azijoje prasti desertai, yra melagis.
 52. 52. ATE, ŠAKOTI Jis vadinasi baumkuchen ir yra prabangus desertas, nusipelnęs net atskirųparduotuvių. Nė pro kur nekaimietiškas ir, deja, skanesnis.
 53. 53. BINGSU Skanus nacionalinis desertas daromaspriskaptavus ledo, apliejus jį pienu (spėjama)ir užvertus pupelių uogiene bei marshmallow primenančiu pupeliniu kažkuo.
 54. 54. ARBATPINIGIAI Keista, kad tokia smulkmena kaip arbatpinigiai, gali taip įtakota kelionės smagumą. Jų nereikia palikti niekur. Taksi grąžą atiduoda iki centų, kaip ir restoranai ar barai. Nereikia sukti galvos, niekas nesirauko, delno netiesia. Restoranuose dažnai susimokama prie išėjimo.
 55. 55. 21 AMŽIUSTualetai šildomomis sėdynėmis, su totaliniu apiplovimu ir džiovinimu bei automatiniunusileidimu - vienas iš privalomųjų Korėjospalydovų. Taip pat ir visur po ranka esantysliečiami ekranai-žemėlapiai-gidai. Išmanieji visų rankose ir...
 56. 56. 19 AMŽIUS...nuotolinis TV pultelis, kuris neturi baterijų. Suki ratą ir jis veikia. Sustoji - kanalų neperjungsi. Be to, jis skleidžia mechaninius garsus. Nė viena apklausta firma neprisipažino jį pagaminusi.
 57. 57. ELGETOS Vienas iš dviejų, kuriuos sutikome. Atrodo, kad daro tai savo noru iratsipalaidavęs taip, kad primena statulą.
 58. 58. SAMSAN Maždaug taip jie taria savo didžiojomaitintojo vardą - o jis, pasirodo, dar labiauaštuonkojis, nei atrodė. Samsungas turi savo muziejus (ir tokius, kur rodomas menas ir tokius, kur rodomi telefonai), savo viešbučius, savo kreditines korteles, savo laivus ir savo automobilius (apjungtus su Renalut).
 59. 59. TRANSPORTAS Taksi Seule ir kitur nėra brangus, taksistai labai kultūringi ir malonūs, tačiau iš kur mums žinoti, jei jie kalba ir šypsosi tik korėjietiškai . Metro - švarus kaip reta ir tylus, Busane prieš jo atvykimą užgroja Vivaldžio "Pavasaris", o artėjant prie paplūdymio stotelių ima klykti žuvėdros. Miestuose matėme du Peugeot, vieną Volvo ir gazilijoną Hyundai bei Kia. Per neapsižiūrėjimą į gatvę išrieda ir vienas kitas Ssang Young golemas. Nesąmonė ant durų yra labai populiari - saugo nuo susitrenkimo.
 60. 60. INTERNETAS Mes, kaip pakankamai internetabili šalis, sunkiai galime būti šokiruoti ryšio buvimo. Tačiau kai gali naršyti visuose pastatuose, nesvarbu, ar tai kavinė, muziejus, ar darželis, nemokamai, o jei esi vietinis, būti visada online net ir metro - labai patogu. Ir todėl metro tylus, niekas su niekuo nekalba, tik rašo žinutes, žaidžia žaidimus arba skaito komiksus.
 61. 61. KORĖJIEČIŲ SPORTAI Vaikščiojimas. Beisbolas (žiūrėti). Golfas.
 62. 62. GAMTA Korėja neturi beveik jokių naudingųiškasenų, o pakrantes dengia uolienos. Bet gražu. Apačioje - Virdulio sala. Giedrą dieną iš čia matosi Japonija.
 63. 63. KRIOKLIAI
 64. 64. V I E NU O LY N A I
 65. 65. PAKRANTĖ
 66. 66. MEILĖ Gal jie ir nedrąsūs ir gal jokia mergina neduos rakto nuo savo spintos prieš tai nepačiatinusi kurį laiką po susipažinimo. Tačiau kokie jie romantiški: Korėjoje pažymimos net kelios meilės dienos,Valentino diena rūpinasi tik merginos, vyraituri kažkokią baltų žvakučių progą, o poros švenčia ir apvalų kartu praleistų dienų skaičių.
 67. 67. PORA Jei jau pavyko tapti pora - reikia tai parodyti, todėl didžiuma jaunųduetų turi bent vieną sutampančią detalę savo aprangoje. Ši, akivaizdžiai itin daug besimylinti pora, rengiasi identiškai. Seule yra virš 32 tūkst. meilės motelių, kuriuose įkainiai - valandiniai. Juose balandėliai ir pabūna, nes daugelis jų iki vedybų gyvena su tėvais.
 68. 68. LOVE LANDNesiseka meilėje - galima įsikvėpti porno parke. Jeju saloje viena iš garsių, betnebūtinai populiarių krypčių - studentų sukurtų statulų ekspozicija po atvirudangumi. Ir keista, ir juokinga tuo pačiu.
 69. 69. TAI BUVO PIETŲKORĖJA KĄ TIK2012 08-09

×