Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Case Study - Wpływ danych strukturalnych na ruch z wyszukiwarki Google

2.767 visualizaciones

Publicado el

Studium przypadku, którego celem było sprawdzenie faktycznego wpływu prawidłowej implementacji
danych strukturalnych na ruch generowany z wyszukiwarki Google.

Badanie przeprowadzone było przez agencję Traffic Trends oraz Instytut Logistyki i Magazynowania na podstawie strony bdsklep.pl.

Publicado en: Marketing
 • Don't forget another good way of simplifying your writing is using external resources (such as ⇒ www.HelpWriting.net ⇐ ). This will definitely make your life more easier
     Responder 
  ¿Estás seguro?    No
  Tu mensaje aparecerá aquí

Case Study - Wpływ danych strukturalnych na ruch z wyszukiwarki Google

 1. 1. Wpływ danych strukturalnych na ruch z wyszukiwarki Google.
 2. 2. Autorzy:  Traffic Trends – jedyna agencja marketingu internetowego skupiająca się na obsłudze sklepów internetowych. www.traffictrends.pl  Instytut Logistyki i Magazynowania – instytut badawczy zajmujący się problemami z zakresu między innymi logistyki, magazynowania i e-gospodarki. www.ilim.poznan.pl  Bardzo Dobry Sklep – jeden z największych w Polsce supermarketów internetowych. www.bdsklep.pl
 3. 3. Cel: Sprawdzenie faktycznego wpływu prawidłowej implementacji danych strukturalnych na ruch generowany z wyszukiwarki internetowej Google, a także wpływ na ruch wprowadzonego numeru GTIN. Powodem badania były skrajne opinie na temat wpływu wyżej wymienionych czynników pojawiające się w dyskusjach branżowych.
 4. 4. Stan początkowy: Badanie rozpoczęliśmy w październiku 2015 roku, kiedy to na stronie bdsklep.pl nie było prawidłowo działających danych strukturalnych zarówno w starych standardach, jak i w schema.org. Udało się zidentyfikować szczątkowe dane charakterystyczne dla data-vocabulary.org jak i dla schema.org.
 5. 5. Prace techniczne: Trzystopniowy zakres prac technicznych zakończył się sukcesem wdrożeniowym w ostatnich dniach października, a na cały proces składały się następujące działania: 1) Zidentyfikowanie kodu HTML na karcie towaru oraz danych widocznych w Google Search Console 2) Wskazanie standardu schema.org oraz określenie, które elementy są niezbędne do zaobserwowania efektu w wynikach wyszukiwania 3) Implementacja danych oraz obserwacja postępów integracji w Search Console.
 6. 6. Wykres przedstawiający indeksacją danych strukturalnych wg Google Search Console
 7. 7. Efekt: Porównując styczeń 2016 roku do listopada 2015 roku zaobserwowaliśmy wyraźne wzrosty we wszystkich istotnych dla nas czynnikach, w tym między innymi wyraźny wzrost współczynnika CTR (klikalność) zarówno na desktopie, jak i na urządzeniach mobilnych. Średni wzrost CTR wyniósł aż 9,90% i znacznie przewyższył wzrost pozycji i wyszukań, więc można zdecydowanie wzrost ruchu przypisać temu czynnikowi. Na wynikach stacjonarnych wzrost pozycji był minimalny (0,3). Na urządzeniach mobilnych pozycja wzrosła w tym czasie aż o 1,3.
 8. 8. Efekt: W porównaniu do listopada 2015 roku, w styczniu strona bdsklep.pl wyświetlała się w wynikach Google’a na niespełna 2% więcej haseł. Jest to wynik, który można przypisać między innymi prowadzonym przez sklep działaniom na innych polach, lecz także wprowadzeniu na kartę produktu coraz popularniejszego numeru GTIN. Patrząc zarówno na ten wynik, jak i na trend posługiwania się GTIN w sklepach internetowych Europy Zachodniej rekomendujemy zaplanować pracę nad wprowadzeniem numerów do karty produktu.
 9. 9. Wnioski: Badanie w sposób jednoznaczny potwierdziło, że największy wpływ prawidłowa implementacja danych strukturalnych ma na współczynnik klikalności (CTR) w wynikach organicznych. Jest to informacja o tyle istotna, że przy odpowiedniej ekspozycji strony w wynikach wyszukiwarki podniesienie klikalności choćby o 1% może przełożyć się na znaczący wzrost ruchu i sprzedaży. Zdecydowanie rekomendujemy zatem sprawdzenie stopnia integracji oraz jak najszybsze rozbudowanie schema.org na swoich kartach produktów.

×