Publicidad
Publicidad

Más contenido relacionado

Publicidad

2020

 1. Geleceğin Becerileri 2020’LERI YAŞAYABILMEK IÇIN GEREKLI BECERILER
 2. Dördüncü Endüstri Devrimi Nedir? Küresel endüstrilerde devrimsel değişiklikler yaratacak olan Dördüncü Endüstri Devrimi, Üçüncü Endüstri Devrimi inovasyonları üzerinde gelişmektedir. Özellikle aşağıdaki alanlar en çok etkileyici olanlar olacaktır;  Yapay Zeka  Nesnelerin İnterneti  Otonom Araçlar  Nanoteknoloji  Yenilenebilir Enerji  Kuantum Bilgisayarlar  Bioteknoloji Bu alanlar geliştikçe ortaya çıkacak pazarların, iş yaşamında aranan gerekli beceriler de değiştireceği açıktır. Bir çok eski iş, akıllı robotlar tarafından yapılırken daha önce olmayan bir çok da yeni iş alanı ortaya çıkacaktır.
 3. 2020’leri Yaşamak İçin Aranan 10 Temel Beceri Hangileri Olacak? 1. Karmaşık Problem Çözümü Yapay zekanın insanların çözemeyeceği bir çok sorunu çözebileceği doğrudur, ancak şimdilik henüz insanların yapması gereken başka şeyler de var. Problem çözmenin birden fazla endüstriyi kapsaması gerektiğinde veya problemler tam olarak tanımlanmadığında, insanlar bir çözüm bulmak için geriye doğru çalışabilir.
 4. 2020’leri Yaşamak İçin Aranan 10 Temel Beceri Hangileri Olacak? 2. Eleştirel Düşünce Makineler eleştirel düşünmenin yönlerinde daha iyi hale geliyor, ancak insanlar hala belirsizlik ve farklarla dolu bir dünyada kavramları birbirine bağlayabiliyor, yorumlayabiliyor ve hayal edebiliyor. Bir avukat, bir müşteri için dava açmak için kesin pozisyonu belirleyebilir veya bir pazarlamacı, tüketicileri tetikleyebilecek girebilecek kapsayıcı bir mesaj bulabilir.
 5. 2020’leri Yaşamak İçin Aranan 10 Temel Beceri Hangileri Olacak? 3. Yaratıcılık Yaratıcılık, yapay zeka tarafından henüz taklit edilemeyen bir dereceye kadar sezgisel bir yaklaşım gerektirir. Mimar binayı neden belirli bir şekilde tasarladı ve müzisyen neden anahtar dışında bir akor çalarak doğaçlama yaptı? Bunların nedenini bir bilgisayara açıklamak zor - ama yapan için çok doğru.
 6. 2020’leri Yaşamak İçin Aranan 10 Temel Beceri Hangileri Olacak? 4. İnsan Yönetimi Robotların analitik ve matematiksel yetenekleri hızla gelişecek ancak liderlik ve insan yönetimi için gerekli beceriler hala (en azından uzun bir süre) insanlarda kalacaktır.
 7. 2020’leri Yaşamak İçin Aranan 10 Temel Beceri Hangileri Olacak? 5. İletişim ve koordinasyon Tüm sektörler için aranan en önemli beceri iletişim ve takım çalışması olacaktır.
 8. 2020’leri Yaşamak İçin Aranan 10 Temel Beceri Hangileri Olacak? 6. Duygusal Zeka Geleceğin yöneticileri için aranan en önemli özelliklerden biri de, empati ve merak gibi duygusal zekaya dayalı beceriler olmaya devam edecektir.
 9. 2020’leri Yaşamak İçin Aranan 10 Temel Beceri Hangileri Olacak? 7. Karar Verme Bilgi çağında ortaya çıkan bağımsız ve sonsuz sayıdaki bilginin, bilgi anali ile özümlenerek ve bu doğrultuda karar vermek için yorumlanması önem kazanacak.
 10. 2020’leri Yaşamak İçin Aranan 10 Temel Beceri Hangileri Olacak? 8. Hizmet Anlayışı Toplum içerisindeki sorunların çözümlenmesi önem kazanacağından, müşterilere değer önerisini bir hizmet olarak sunmanın önemi artacaktır.
 11. 2020’leri Yaşamak İçin Aranan 10 Temel Beceri Hangileri Olacak? 9. Müzakere Becerileri Tüm sektörler için gerek kişilerle, gerekse kurumlarla olan ilişkilerde kazan-kazan ile sonuçlanan müzakere becerilerinin önemi artacaktır.
 12. 2020’leri Yaşamak İçin Aranan 10 Temel Beceri Hangileri Olacak? 10. Bilişsel Esneklin Tüm sektörlerde başarı sürekli düşünce tarzı değiştirmek gereğini yoğunlaştıracaktır.
Publicidad