Se ha denunciado esta presentación.
Se está descargando tu SlideShare. ×

GİRİŞİMCİNİN BAŞARI SİLAHLARI

Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Próximo SlideShare
Iş Planı Geliştirme
Iş Planı Geliştirme
Cargando en…3
×

Eche un vistazo a continuación

1 de 22 Anuncio

Más Contenido Relacionado

Presentaciones para usted (20)

Anuncio

Similares a GİRİŞİMCİNİN BAŞARI SİLAHLARI (20)

Anuncio

Más reciente (20)

GİRİŞİMCİNİN BAŞARI SİLAHLARI

 1. 1. GİRİŞİMCİNİN BAŞARI SİLAHLARI
 2. 2. “Her savaş, savaş başlamadan kazanılır” SUN TZU
 3. 3. Ben yaptım oldu” Zaman zaman olabilir Tekrarlanabilirmi? Çok zor
 4. 4. Başarı için hangi araçları kullanabileceğimizi öğrenmek başarıyı hızlandırıp kolaylaştıracaktır.
 5. 5. Başkalarından ne kadar çok fikir alırsak, fikrimizi o kadar geliştiririz. Hata yapma riskini azaltacaktır. Yanlıştan çabuk dönülecektir. Fikrimize körü körüne aşık olmamızı engelleyecektir. Projeleri sır olarak muhafaza ettiğimiz sürece bir yere gitmekte zorlanırız.
 6. 6. Fikirler güzeldir ancak hangi soruna çözüm getirdiği önemlidir. Sorunun kaç kişinin sorunu olduğu önemlidir. Eğer bir sorun çözmüyorsa veya çözdüğü sorun birçok kişinin işine yaramıyorsa o fikrin işe dönüşmesi zordur.
 7. 7. YALIN GİRİŞİM metodolijisi fikriniz işe dönüştirmekte en önemli yardımcınız, desteğinizdir. Her İŞ PLANI ilk müşteri ile karşılaşıldığında çöker, bunu ancak YALIN GİRİŞİM metodolojisi ile önleyebilirsiniz.
 8. 8. Fikrinizi işe dönüştürmenin başarılı olacağını anladıktan sonar İŞ MODELİNİZİ yaratmalısınız.
 9. 9. İŞ MODELİ,bir şirketin “değeri” nasıl yaratıp, nasıl dağıttığını ve finansal sürekliliğini kazandığını tanımlayan mantık modelidir
 10. 10. Bu tanımlama, işin nasıl para kazanmayı amaçladığını gösteren ve işin dört ana ögesi olan müşteri, öneri (satılan şey), altyapı ve finansal sürekliliği kapsayan dokuz temel yapıtaşından oluşur.
 11. 11. Modelimizi oluşturduktan sonra işimizin ne olduğunu kendimize, ekibimize ve üçüncü şahılara nalatabilmek ve tariff edebilmek için İŞ PLANI yapmamız gerekir.
 12. 12. İŞ PLANI, şirketinizin geçmişini, gelecek için vizyonunuzu ve bu vizyondaki hedeflerinize varmak için uygulayacağınız planları anlatan çok önemli bir stratejik planlama dokümanı (aracı) ve şirketinizin yol haritasıdır
 13. 13. İşin başlamasından sonar gidilecek yolları ve o yolları katedebilmek için gerekenleri gösterecektir İŞ PLANI.
 14. 14. ARTIK FİKRİMİZ NASIL BİR İŞ HALİNE GETİRECEĞİMİZİ BİLİYORUZ.
 15. 15. Ama muhtemelen nasıl bunu nasıl yapacağımızı, nereden başlayacağımızı bilmiyoruz.
 16. 16. Burada bize en çok desteği PROJE YÖNETİMİ kavramı verecektir. Rutin olarak yapılmaya, bir kez yapılan tüm işler proje kavramına girer. PROJE YÖNETİMİ konusunda bilgilenmek bize hem vakitten hem de nakitten kazandıracaktır.
 17. 17. Bir girişimcinin en büyük yatırımlarından biri ZAMAN’dır, ve zaman diğer kaynaklar gibi bittiğinde yeniden bulunamaz. Zamanı yönetememek her şeyi bozabilir. ZAMAN YÖNETİMİ becerilerimiz geliştirmek çok önemlidir.
 18. 18. Eğer TOPLANTI yönetimini beceremiyorsak toplantılar zamanımızı acımasızca yitirecektir. Bu nedenle toplantı yönetimi oldukça önemlidir.
 19. 19. İşi başlatabilmek için bir çok pazarlık ve müzakere yapmamız gerekecektir. Bunlarda başarılı olmak ancak MÜZAKERE TEKNİKLERİ konusunda fikir sahibi olarak olur.
 20. 20. İlk defa yapılmaya gişilen bir projede sürekli krizler çıkacaktır. Bu krizlerle mücadele edebilmek ancak KRİZ YÖNETİMİ bilgisi ile olacaktır.
 21. 21. Ve tüm yaşamımızda en önemli sermayemiz olan güvenilirlik ancak İŞ ETTİĞİNİ bilmek ve İTİBAR YÖNETİMİ ile sağlanabilir.
 22. 22. Tufan Karaca www.tkaraca.com

×