SlideShare a Scribd company logo
1 of 8
МАТЕМАТИКА
6 клас.
Тема: Рішення рівнянь на основі властивостей пропорції.
Мета: - закріпити знання про основний властивості пропорції, придбані на попередньому уроці,
сформувати вміння та відпрацювати навички розв'язання рівнянь на основі властивості
пропорції;
- Розвивати вміння працювати в групі, давати самооцінку;
- Розвивати пам'ять, логічне мислення, увагу;
- Виховувати любов до природи, до України.
Тип уроку: Формування умінь і навичок.
Матеріали: Зображення бобра, чорниці, кропиви, кислиці, сосни, верби, берези;картки із
завданнями математичного контролю; набір карток з рівняннями для роботи в групі; барвисті
пропорції «від клоуна»; презентація «Пропорція» на комп'ютері.
План:
1) Організаційний момент. Привітання гостей - 1 хвилина.
2) Перевірка домашнього завдання - 7 хвилин.
3) Формування нових умінь - 3 хвилини.
4) Закріплення:
а) Робота з підручником - 3 хвилини
б) «Вирішуємо усно», дошка - 2 хвилини
в) Робота за алгоритмом - 3 хвилини
г) Робота в групах - 5 хвилин
д) Розповідь вчителя про рослини - 2 хвилини
5) Фізкультхвилинка - 1 хвилина 30 секунд.
6) Рішення вправ (про бобра) - 10 хвилин
7) Домашні завдання - 3 хвилини
Підсумок уроку - 2 хвилини
8) Додаткові завдання - 1 - 3 хвилин.
Хід уроку:
1. Організаційний момент. Привітання.
2. Перевірка домашнього завдання.
Учитель: Назвіть тему, яку ми зараз вивчаємо. (Пропорції)
Я приготувала вам презентацію - вчитель коментує.
Як ви засвоїли цю тему, ми перевіримо за допомогою диктанту, впишіть пропуски.
/ Завдання диктанту роздають дітям, 2 учні за дошкою (додаток 1) /
Взаємоперевірка в парах: відкривають дошку, оцінюють відповіді, вчитель ставить багато
теоретичних питань.
Рефлексія: хто набрав вище 3 балів?
3. Формування умінь розв'язувати рівняння.
Вчитель: Запишіть дату і тему уроку.
/ На відеозображенні учитель показує алгоритм розв'язання рівнянь з прикладом рішення залишає вікно з алгоритмом /.
Алгоритм решения уравнения вида а : b = с : d,
где неизвестен один из членов.
1. Записать основное свойство пропорции: а • d = с • b
2.Найти неизвестный множитель.
Чтобы найти средний член пропорции, необходимо произведение её крайних членов разделить на
второй средний член.
Чтобы найти крайний член пропорции, необходимо произведение её средних членов разделить на
второй крайний член.
4. Закріплення
а) Робота з підручником
Учитель: «Відкрийте 128-ю сторінку, спробуйте пояснити вирішені рівняння» (діти промовляють
правила рішення).
- Як скорочуються числа?
- Що значить помножити на 0,5?
б) Робота з місця: усне рішення. Назвіть другий рядок рівняння:
/На центральній дошці записаний ряд рівнянь /
2

10
=

Х

;

10 : 4 = х : 8 ;

8 = х / 5;

5

3

х
=

7
21
в) Вчитель: «Запишіть рівняння , працюємо за алгоритмом»- метод ланцюжок.
/ Ліва дошка /:
/ права дошка-1 учень біля дошки /:
5:½

= 90 : х ;

х

2,4
=

5 ∙ х = 90 ∙ ½

;

5

Х = 90 ∙ ½ ;
5
х = 9.

;
20

х ∙ 20 = 5 ∙ 2,4;
х = 5 ∙ 2,4

5:½

= 90 : 9 ;
5 ∙ 2/1 = 10 ;
10 = 10.

20

х = 0,6 - без перевірки
Чітко проговорюємо кроки алгоритму

Г) Робота в групах - розв’язати рівняння в зошитах.
/ Діти повертаються, об'єднуючись у групи, розподіляють рівняння і- розв’язують їх -3
хвилини,метод тимчасових обмежень / Учитель пояснює правила гри.
Рівняння записані на окремих аркушах і пронумеровані / додаток 2 /. Групі дається картка шифр,де присутні літери до відповідей у вигляді таблиці. У порядку нумерації діти розміщують
рівняння-отримують слово і вписують під таблицею на дошці. Наприклад:
60
о

0,8
с

6
а

21
н

4
с

Вчитель в цей час записує умову задачі на правій дошці і 4 рівняння на центральній дошці /см.
нижче /.
Учитель розповідає про кожну рослину та її корисні властивості, показуючи фотографії на
екрані.
Рефлексія-підрахуйте скільки ви заробили балів / кожне рівняння 1 бал /. Слідкуйте за
накопиченням балів.
5. Фізкультхвилинка / слова супроводжуються рухами /
Ну – ка , діти посміхніться,
землі нашій вклоніться,
До неба руки підніміть Дружно, щасливо живіть!
6. Рішення вправ
А) Учитель показує картинку бобра - «Хто це?"
На центральній дошці записані рівняння для кожного ряду:
1 ряд х: 2,5 = 0,4: 2
2 ряд х: 1,5 = 2: 6
3 ряд х: 2 = 5: 20
Розв'яжіть рівняння і дізнаєтесь довжину бобра.
Б) А тепер вирішимо задачу: Дерево товщиною 12 см бобер перегризе за 3 хвилини. За скільки
хвилин з тією ж швидкістю він перегризе дерево товщиною 20 см.?
Вчитель: Хто перший вирішить - піде записувати рішення на дошці. Перші 3 людини
заробляють «+».
Учень записує рішення:
12 : 3 = 20 : х ;
12 ∙ х = 20 ∙ 3 ;
Х = 20 ∙ 3
12
Х = 5 (хвилин)
Відповідь: бобер перегризе дерево за 5 хвилин.
В) Вчитель: Корінь наступного рівняння покаже скільки важить бобер. Можна запропонувати
перевірити третій рядок рішення - її дописує вчитель, звертає увагу дітей на скорочення чисел.
/ На дошці справа /
12,5 : 2,5 = х : 5;
2,5 х = 12,5 ∙5 ;
12,5 ∙5
Х=
2,5
Х = 25 (метрів)
7. Домашнє завдання. Підсумок.
Учитель: Відкрийте щоденники, запишіть с.128 - 129 читати, № 673
- Яку властивість будете застосовувати?
- Повторіть алгоритм розв'язання рівнянь .
- У кого є запитання?
Рефлексія - підрахуйте всі «+» зароблені вами, поставте на полях оцінку за урок. А на
наступному уроці ми навчимося вирішувати складні рівняння, тому відповідально поставтеся до
домашнього завдання.
Дякую всім за активну роботу!
Додаткове завдання / додаток 3 /: клоун записав пропорції, а публіка розсміялася. Знайдіть де
допущені помилки:
5 : 2 = 10 : 4 ;
8 : 2 = 24 : 6 ;
2
= 4
3
12
21 : 3 = 14 : 2 ;
4
12
=
5
9
Додаток 1
Математичний диктант
1 варіант
1.Закінчіть речення: «Рівність двох відносин називають ... ... ... ... ... ... ... ...."
2. Підкресліть середні члени пропорції: 7: 21 = 1: 3
3.Закінчіть речення: «Якщо пропорція істинна, то твір її середніх членів дорівнює
добутку ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .... ... ... ... ... ... ..»
4. Чому дорівнює добуток крайніх членів пропорції: 6: 18 = 3: 9? Відповідь:
5. Перевірте істинність пропорції, записавши основну властивість: 14: 4 = 21: 6
Прізвище _____________________

Математичний диктант
2 варіант
1. Закінчіть речення: «Якщо пропорція істинна, то твір її крайніх членів дорівнює добутку ... ... ...
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .. ... ... ..»
2.Підкресліть крайні члени пропорції: 3: 4 = 9: 12
3. Закінчіть речення: «Рівність двох відносин називають ... ... ... ... ... ... ... ...."
4. Чому дорівнює добуток середніх членів пропорції: 6: 18 = 3: 9? Відповідь:
5. Перевірте істинність пропорції, записавши основна властивість: 23: 2 = 46: 4
Прізвище _______________________

Математичний диктант / вчителю / відповіді
1варіант
1. . Закінчіть речення: «Рівність двох відносин називають ... ... ... ... ... ... ... ....»
2. Підкресліть середні члени пропорції: 7: 21 = 1: 3
3. Закінчіть речення: «Якщо пропорція істинна, то твір її середніх членів
дорівнює добутку ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .... ... ... ... ... ... ..»
4. Чому дорівнює добуток крайніх членів пропорції: 6: 18 = 3: 9?
5.Перевірте істинність пропорції, записавши основна властивість: 14: 4 = 21: 6 ;

Крайніх
Відповідь: 54
84 = 84

2 варіант
1. . Закінчіть речення: «Якщо пропорція істинна, то твір її крайніх членів
дорівнює добутку ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .. ... ... ..»
2. Підкресліть крайні члени пропорції: 3: 4 = 9: 12
3. Закінчіть речення: «Рівність двох відносин називають ... ... ... ... ... ... ... ....»
4. Чому дорівнює добуток середніх членів пропорції: 6: 18 = 3: 9?
5. Перевірте істинність пропорції, записавши основна властивість: 23: 2 = 46: 4;

Середніх
3 і 12
Пропорція
Відповідь: 54
92 = 92

Пропорція
21 і 1
Додаток 2
Група 6 людей
Відгадайте рослину! На кожному вирішеному рівнянні запишіть букву - шифр, відповідно до
отриманого відповіді. Розташуйте рівняння в порядку нумерації, прочитайте слово.

3
а
№1
№2

х
7
30
5

21
н

20
35
х
10

№3 5 : х = 15 : 2,4
№4
х

3
№5
№6
№7

12
9
х
210
21
9

6
и

60
е

4
ч

150
к

буква
буква
буква

7;

8
х
5
7
7
х

0.8
р

буква

буква
буква
буква

Група 6 людей
Відгадайте рослину! На кожному вирішеному рівнянні запишіть букву - шифр, відповідно до
отриманого відповіді. Розташуйте рівняння в порядку нумерації,прочитайте слово.

6
п
№1
№2

9
2
2
3

9
а
18
х
х
12

№3 х : 5 = 6,2 : 2
№4
54

9 =
№5
№6

х

7
х
х
240

21
9
5
6

3
х

5
15

3
и

буква
буква
буква
буква

буква
буква

№7
буква

200
в

4
к

15,5
а

8
р
Група 5 людей
Відгадайте рослину! На кожному вирішеному рівнянні запишіть букву - шифр, відповідно до
отриманого відповіді. Розташуйте рівняння в порядку нумерації,прочитайте слово.

5
ё
№1 3

12
е

х
№2

5
15

7
4

21
х

№5
№6

=3

12
4
х
160

х
5
3
8

16.4
р

60
а

9
б

буква

буква

№3 12,3 : 3 = х : 4
№4
15

х

15
з

буква
буква

буква
буква

Група 4 людини
Відгадайте рослину! На кожному вирішеному рівнянні запишіть букву - шифр, відповідно до
отриманого відповіді. Розташуйте рівняння в порядку нумерації,прочитайте слово.

3
а
№1
№2

9
2
2
3

15.5
р

18
х
х
12

№3 х : 5 = 6,2 : 2
№4
54

буква
буква
буква

9 =
№5

х

буква

7
х

21
9

буква

8
е

4
в

6
б
Додаток 2
Група 4 людини
Відгадайте рослину! На кожному вирішеному рівнянні запишіть букву - шифр, відповідно до
отриманого відповіді. Розташуйте рівняння в порядку нумерації,прочитайте слово.

60
о
№1
№2

х
7
30
5

20
35
х
10

№3 5 : х = 15 : 2,4
№4
х

3
№5

7;

8
х

12
9

0,8
с
буква
буква
буква
буква

буква

6
а

21
н

4
с
Додаток 3

5 : 2 = 10 : 4
8 : 2 = 24 : 6
2
4
3
12
21 :3 = 14 : 2
4
12
5
9

More Related Content

What's hot

Ознаки подільності чисел
Ознаки подільності чиселОзнаки подільності чисел
Ознаки подільності чиселFormula.co.ua
 
7126 брошура формули
7126 брошура формули7126 брошура формули
7126 брошура формулиurvlan
 
Урок КВК "Розв"язування вправ"
Урок КВК "Розв"язування вправ"Урок КВК "Розв"язування вправ"
Урок КВК "Розв"язування вправ"sveta7940
 
8056 математика 5 клас
8056 математика 5 клас8056 математика 5 клас
8056 математика 5 класurvlan
 
5 msz m_2013
5 msz m_20135 msz m_2013
5 msz m_2013UA4-6
 
12721 пропорція і відношення
12721 пропорція і відношення12721 пропорція і відношення
12721 пропорція і відношенняurvlan
 
12825 система уроков 5 клас зайцева г.в
12825 система уроков 5 клас зайцева г.в12825 система уроков 5 клас зайцева г.в
12825 система уроков 5 клас зайцева г.вurvlan
 
Урок-КВК: Арифметичний квадратний корінь
Урок-КВК: Арифметичний квадратний коріньУрок-КВК: Арифметичний квадратний корінь
Урок-КВК: Арифметичний квадратний коріньsveta7940
 
Підручник Математика 4 клас С. П. Логачевська, Т. А. Логачевська (2021 рік) Ч...
Підручник Математика 4 клас С. П. Логачевська, Т. А. Логачевська (2021 рік) Ч...Підручник Математика 4 клас С. П. Логачевська, Т. А. Логачевська (2021 рік) Ч...
Підручник Математика 4 клас С. П. Логачевська, Т. А. Логачевська (2021 рік) Ч...12Балів ГДЗ
 
matematika_bogdanovich_3_kl_2014
matematika_bogdanovich_3_kl_2014matematika_bogdanovich_3_kl_2014
matematika_bogdanovich_3_kl_2014oleg379
 

What's hot (12)

16
1616
16
 
Ознаки подільності чисел
Ознаки подільності чиселОзнаки подільності чисел
Ознаки подільності чисел
 
7126 брошура формули
7126 брошура формули7126 брошура формули
7126 брошура формули
 
Урок КВК "Розв"язування вправ"
Урок КВК "Розв"язування вправ"Урок КВК "Розв"язування вправ"
Урок КВК "Розв"язування вправ"
 
8056 математика 5 клас
8056 математика 5 клас8056 математика 5 клас
8056 математика 5 клас
 
5 msz m_2013
5 msz m_20135 msz m_2013
5 msz m_2013
 
12721 пропорція і відношення
12721 пропорція і відношення12721 пропорція і відношення
12721 пропорція і відношення
 
12825 система уроков 5 клас зайцева г.в
12825 система уроков 5 клас зайцева г.в12825 система уроков 5 клас зайцева г.в
12825 система уроков 5 клас зайцева г.в
 
232
232232
232
 
Урок-КВК: Арифметичний квадратний корінь
Урок-КВК: Арифметичний квадратний коріньУрок-КВК: Арифметичний квадратний корінь
Урок-КВК: Арифметичний квадратний корінь
 
Підручник Математика 4 клас С. П. Логачевська, Т. А. Логачевська (2021 рік) Ч...
Підручник Математика 4 клас С. П. Логачевська, Т. А. Логачевська (2021 рік) Ч...Підручник Математика 4 клас С. П. Логачевська, Т. А. Логачевська (2021 рік) Ч...
Підручник Математика 4 клас С. П. Логачевська, Т. А. Логачевська (2021 рік) Ч...
 
matematika_bogdanovich_3_kl_2014
matematika_bogdanovich_3_kl_2014matematika_bogdanovich_3_kl_2014
matematika_bogdanovich_3_kl_2014
 

Viewers also liked

Teoria de la educacion
Teoria de la educacionTeoria de la educacion
Teoria de la educacionaresgi
 
Udirtgal hicheel lecture 1
Udirtgal hicheel lecture 1Udirtgal hicheel lecture 1
Udirtgal hicheel lecture 1Bbujee1
 
4262 золота пропорція
4262 золота пропорція4262 золота пропорція
4262 золота пропорціяurvlan
 
7190 розробка уроку (6 клас)
7190 розробка уроку (6 клас)7190 розробка уроку (6 клас)
7190 розробка уроку (6 клас)urvlan
 
7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)urvlan
 
3849 коорд пряма 6 кл
3849 коорд пряма   6 кл3849 коорд пряма   6 кл
3849 коорд пряма 6 клurvlan
 
3015 124 __6 кл коорд пряма
3015 124 __6 кл коорд пряма3015 124 __6 кл коорд пряма
3015 124 __6 кл коорд прямаurvlan
 
4262 презентація до проекту 6 клас
4262 презентація до проекту 6 клас4262 презентація до проекту 6 клас
4262 презентація до проекту 6 класurvlan
 
8295 довжина кола та довжина дуги кола
8295 довжина кола та довжина дуги кола8295 довжина кола та довжина дуги кола
8295 довжина кола та довжина дуги колаurvlan
 
8090 скорочення звичайнихдробів
8090 скорочення звичайнихдробів8090 скорочення звичайнихдробів
8090 скорочення звичайнихдробівurvlan
 
4262 пропорція. золотий пере
4262 пропорція. золотий пере4262 пропорція. золотий пере
4262 пропорція. золотий переurvlan
 
Que son las tic
Que son las ticQue son las tic
Que son las ticedder1992
 
Miha Mazzini - Raif Dizdarević
Miha Mazzini - Raif DizdarevićMiha Mazzini - Raif Dizdarević
Miha Mazzini - Raif DizdarevićLom Buchela
 
4455 коорд прямая 6 класс
4455 коорд прямая   6 класс4455 коорд прямая   6 класс
4455 коорд прямая 6 классurvlan
 

Viewers also liked (20)

el humano
el humanoel humano
el humano
 
6kal1
6kal16kal1
6kal1
 
Mecanismo
MecanismoMecanismo
Mecanismo
 
Teoria de la educacion
Teoria de la educacionTeoria de la educacion
Teoria de la educacion
 
Udirtgal hicheel lecture 1
Udirtgal hicheel lecture 1Udirtgal hicheel lecture 1
Udirtgal hicheel lecture 1
 
LG디스플레이 (034220) 알고리즘 기업분석 보고서
LG디스플레이 (034220) 알고리즘 기업분석 보고서LG디스플레이 (034220) 알고리즘 기업분석 보고서
LG디스플레이 (034220) 알고리즘 기업분석 보고서
 
4262 золота пропорція
4262 золота пропорція4262 золота пропорція
4262 золота пропорція
 
7190 розробка уроку (6 клас)
7190 розробка уроку (6 клас)7190 розробка уроку (6 клас)
7190 розробка уроку (6 клас)
 
7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)
 
3849 коорд пряма 6 кл
3849 коорд пряма   6 кл3849 коорд пряма   6 кл
3849 коорд пряма 6 кл
 
3015 124 __6 кл коорд пряма
3015 124 __6 кл коорд пряма3015 124 __6 кл коорд пряма
3015 124 __6 кл коорд пряма
 
4262 презентація до проекту 6 клас
4262 презентація до проекту 6 клас4262 презентація до проекту 6 клас
4262 презентація до проекту 6 клас
 
8295 довжина кола та довжина дуги кола
8295 довжина кола та довжина дуги кола8295 довжина кола та довжина дуги кола
8295 довжина кола та довжина дуги кола
 
8090 скорочення звичайнихдробів
8090 скорочення звичайнихдробів8090 скорочення звичайнихдробів
8090 скорочення звичайнихдробів
 
4262 пропорція. золотий пере
4262 пропорція. золотий пере4262 пропорція. золотий пере
4262 пропорція. золотий пере
 
Un amic invisible
Un amic invisibleUn amic invisible
Un amic invisible
 
Que son las tic
Que son las ticQue son las tic
Que son las tic
 
Miha Mazzini - Raif Dizdarević
Miha Mazzini - Raif DizdarevićMiha Mazzini - Raif Dizdarević
Miha Mazzini - Raif Dizdarević
 
Turchia istanbul
Turchia istanbulTurchia istanbul
Turchia istanbul
 
4455 коорд прямая 6 класс
4455 коорд прямая   6 класс4455 коорд прямая   6 класс
4455 коорд прямая 6 класс
 

Similar to 3107 журнал

пропорції вч. навч. прект
пропорції вч. навч. пректпропорції вч. навч. прект
пропорції вч. навч. пректviksol
 
розробка уроку інтерактивна дошка
розробка уроку інтерактивна дошкарозробка уроку інтерактивна дошка
розробка уроку інтерактивна дошкаschool11_dp
 
ділова гра компетентність
ділова гра компетентністьділова гра компетентність
ділова гра компетентністьCshkilniy
 
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"sveta7940
 
Розв'язування текстових задач
Розв'язування текстових задачРозв'язування текстових задач
Розв'язування текстових задачВита Николаева
 
Urok3
Urok3Urok3
Urok3cz27
 
урок математичний турнір в 1класі 5
урок математичний  турнір в 1класі 5урок математичний  турнір в 1класі 5
урок математичний турнір в 1класі 5Andrey Goroshko
 
12547 середнє арифметичне
12547 середнє арифметичне12547 середнє арифметичне
12547 середнє арифметичнеurvlan
 
10475 конспект уроку розязування іррац. рівнянь
10475 конспект уроку розязування іррац. рівнянь10475 конспект уроку розязування іррац. рівнянь
10475 конспект уроку розязування іррац. рівняньjasperwtf
 
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...sveta7940
 
Prjama proporcijna zalezhnist
Prjama proporcijna zalezhnist Prjama proporcijna zalezhnist
Prjama proporcijna zalezhnist lenaelen6
 
ділення і дроби
ділення і дробиділення і дроби
ділення і дробиamatu16
 
залежність результатів множення і ділення від зміни одного з компонентів дії
залежність результатів множення і ділення від зміни одного з компонентів діїзалежність результатів множення і ділення від зміни одного з компонентів дії
залежність результатів множення і ділення від зміни одного з компонентів діїМарія Пасічник
 
"Ознайомлення з дією ділення"
 "Ознайомлення з дією ділення" "Ознайомлення з дією ділення"
"Ознайомлення з дією ділення"Лидия Рудакова
 
Степінь з цілим показником
Степінь з цілим показникомСтепінь з цілим показником
Степінь з цілим показникомasdfghj7
 
урок квадратні корені рівняння
урок квадратні корені рівнянняурок квадратні корені рівняння
урок квадратні корені рівнянняLyubow Bondar
 

Similar to 3107 журнал (20)

алгебра 8 клас
алгебра 8 класалгебра 8 клас
алгебра 8 клас
 
55
5555
55
 
пропорції вч. навч. прект
пропорції вч. навч. пректпропорції вч. навч. прект
пропорції вч. навч. прект
 
розробка уроку інтерактивна дошка
розробка уроку інтерактивна дошкарозробка уроку інтерактивна дошка
розробка уроку інтерактивна дошка
 
ділова гра компетентність
ділова гра компетентністьділова гра компетентність
ділова гра компетентність
 
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"
 
Розв'язування текстових задач
Розв'язування текстових задачРозв'язування текстових задач
Розв'язування текстових задач
 
54
5454
54
 
Urok3
Urok3Urok3
Urok3
 
Відсоткові розрахунки. Формули складних відсотків
Відсоткові розрахунки. Формули складних відсотківВідсоткові розрахунки. Формули складних відсотків
Відсоткові розрахунки. Формули складних відсотків
 
урок математичний турнір в 1класі 5
урок математичний  турнір в 1класі 5урок математичний  турнір в 1класі 5
урок математичний турнір в 1класі 5
 
12547 середнє арифметичне
12547 середнє арифметичне12547 середнє арифметичне
12547 середнє арифметичне
 
10475 конспект уроку розязування іррац. рівнянь
10475 конспект уроку розязування іррац. рівнянь10475 конспект уроку розязування іррац. рівнянь
10475 конспект уроку розязування іррац. рівнянь
 
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
 
Prjama proporcijna zalezhnist
Prjama proporcijna zalezhnist Prjama proporcijna zalezhnist
Prjama proporcijna zalezhnist
 
ділення і дроби
ділення і дробиділення і дроби
ділення і дроби
 
залежність результатів множення і ділення від зміни одного з компонентів дії
залежність результатів множення і ділення від зміни одного з компонентів діїзалежність результатів множення і ділення від зміни одного з компонентів дії
залежність результатів множення і ділення від зміни одного з компонентів дії
 
"Ознайомлення з дією ділення"
 "Ознайомлення з дією ділення" "Ознайомлення з дією ділення"
"Ознайомлення з дією ділення"
 
Степінь з цілим показником
Степінь з цілим показникомСтепінь з цілим показником
Степінь з цілим показником
 
урок квадратні корені рівняння
урок квадратні корені рівнянняурок квадратні корені рівняння
урок квадратні корені рівняння
 

More from urvlan

253 урок на укр 7 кл
253 урок на укр 7 кл253 урок на укр 7 кл
253 урок на укр 7 клurvlan
 
2236 презентация1
2236 презентация12236 презентация1
2236 презентация1urvlan
 
форм скор мн 7 1
форм скор мн 7 1форм скор мн 7 1
форм скор мн 7 1urvlan
 
тесты 6 б 2007
тесты  6 б 2007тесты  6 б 2007
тесты 6 б 2007urvlan
 
геом фигуры 6
геом фигуры   6геом фигуры   6
геом фигуры 6urvlan
 
Naibolshiy obshchiy delitel
Naibolshiy obshchiy delitelNaibolshiy obshchiy delitel
Naibolshiy obshchiy delitelurvlan
 
13452 6 клас
13452 6 клас13452 6 клас
13452 6 класurvlan
 
13397 презентація
13397 презентація13397 презентація
13397 презентаціяurvlan
 
13397 додав рац чисел розробка уроку
13397 додав рац чисел розробка уроку13397 додав рац чисел розробка уроку
13397 додав рац чисел розробка урокуurvlan
 
13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас13268 математика 6 клас
13268 математика 6 класurvlan
 
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
13238 додатні та від’ємні числа 6 класurvlan
 
12888 rozrobka uroku_6_klass
12888 rozrobka uroku_6_klass12888 rozrobka uroku_6_klass
12888 rozrobka uroku_6_klassurvlan
 
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площинаurvlan
 
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площинаurvlan
 
12242 тема на урок у 6 класі
12242 тема на урок у 6 класі12242 тема на урок у 6 класі
12242 тема на урок у 6 класіurvlan
 
12217 урок путешествие по теме
12217 урок путешествие по теме12217 урок путешествие по теме
12217 урок путешествие по темеurvlan
 
12217 тема
12217 тема12217 тема
12217 темаurvlan
 
12217 приложение 1
12217 приложение 112217 приложение 1
12217 приложение 1urvlan
 
12182 6кл протилежні числа
12182 6кл протилежні числа12182 6кл протилежні числа
12182 6кл протилежні числаurvlan
 
12126 6кл протилежні числа
12126 6кл  протилежні числа12126 6кл  протилежні числа
12126 6кл протилежні числаurvlan
 

More from urvlan (20)

253 урок на укр 7 кл
253 урок на укр 7 кл253 урок на укр 7 кл
253 урок на укр 7 кл
 
2236 презентация1
2236 презентация12236 презентация1
2236 презентация1
 
форм скор мн 7 1
форм скор мн 7 1форм скор мн 7 1
форм скор мн 7 1
 
тесты 6 б 2007
тесты  6 б 2007тесты  6 б 2007
тесты 6 б 2007
 
геом фигуры 6
геом фигуры   6геом фигуры   6
геом фигуры 6
 
Naibolshiy obshchiy delitel
Naibolshiy obshchiy delitelNaibolshiy obshchiy delitel
Naibolshiy obshchiy delitel
 
13452 6 клас
13452 6 клас13452 6 клас
13452 6 клас
 
13397 презентація
13397 презентація13397 презентація
13397 презентація
 
13397 додав рац чисел розробка уроку
13397 додав рац чисел розробка уроку13397 додав рац чисел розробка уроку
13397 додав рац чисел розробка уроку
 
13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас
 
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
 
12888 rozrobka uroku_6_klass
12888 rozrobka uroku_6_klass12888 rozrobka uroku_6_klass
12888 rozrobka uroku_6_klass
 
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площина
 
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площина
 
12242 тема на урок у 6 класі
12242 тема на урок у 6 класі12242 тема на урок у 6 класі
12242 тема на урок у 6 класі
 
12217 урок путешествие по теме
12217 урок путешествие по теме12217 урок путешествие по теме
12217 урок путешествие по теме
 
12217 тема
12217 тема12217 тема
12217 тема
 
12217 приложение 1
12217 приложение 112217 приложение 1
12217 приложение 1
 
12182 6кл протилежні числа
12182 6кл протилежні числа12182 6кл протилежні числа
12182 6кл протилежні числа
 
12126 6кл протилежні числа
12126 6кл  протилежні числа12126 6кл  протилежні числа
12126 6кл протилежні числа
 

3107 журнал

  • 1. МАТЕМАТИКА 6 клас. Тема: Рішення рівнянь на основі властивостей пропорції. Мета: - закріпити знання про основний властивості пропорції, придбані на попередньому уроці, сформувати вміння та відпрацювати навички розв'язання рівнянь на основі властивості пропорції; - Розвивати вміння працювати в групі, давати самооцінку; - Розвивати пам'ять, логічне мислення, увагу; - Виховувати любов до природи, до України. Тип уроку: Формування умінь і навичок. Матеріали: Зображення бобра, чорниці, кропиви, кислиці, сосни, верби, берези;картки із завданнями математичного контролю; набір карток з рівняннями для роботи в групі; барвисті пропорції «від клоуна»; презентація «Пропорція» на комп'ютері. План: 1) Організаційний момент. Привітання гостей - 1 хвилина. 2) Перевірка домашнього завдання - 7 хвилин. 3) Формування нових умінь - 3 хвилини. 4) Закріплення: а) Робота з підручником - 3 хвилини б) «Вирішуємо усно», дошка - 2 хвилини в) Робота за алгоритмом - 3 хвилини г) Робота в групах - 5 хвилин д) Розповідь вчителя про рослини - 2 хвилини 5) Фізкультхвилинка - 1 хвилина 30 секунд. 6) Рішення вправ (про бобра) - 10 хвилин 7) Домашні завдання - 3 хвилини Підсумок уроку - 2 хвилини 8) Додаткові завдання - 1 - 3 хвилин. Хід уроку: 1. Організаційний момент. Привітання. 2. Перевірка домашнього завдання. Учитель: Назвіть тему, яку ми зараз вивчаємо. (Пропорції) Я приготувала вам презентацію - вчитель коментує. Як ви засвоїли цю тему, ми перевіримо за допомогою диктанту, впишіть пропуски. / Завдання диктанту роздають дітям, 2 учні за дошкою (додаток 1) / Взаємоперевірка в парах: відкривають дошку, оцінюють відповіді, вчитель ставить багато теоретичних питань. Рефлексія: хто набрав вище 3 балів? 3. Формування умінь розв'язувати рівняння. Вчитель: Запишіть дату і тему уроку. / На відеозображенні учитель показує алгоритм розв'язання рівнянь з прикладом рішення залишає вікно з алгоритмом /. Алгоритм решения уравнения вида а : b = с : d, где неизвестен один из членов. 1. Записать основное свойство пропорции: а • d = с • b 2.Найти неизвестный множитель. Чтобы найти средний член пропорции, необходимо произведение её крайних членов разделить на второй средний член.
  • 2. Чтобы найти крайний член пропорции, необходимо произведение её средних членов разделить на второй крайний член. 4. Закріплення а) Робота з підручником Учитель: «Відкрийте 128-ю сторінку, спробуйте пояснити вирішені рівняння» (діти промовляють правила рішення). - Як скорочуються числа? - Що значить помножити на 0,5? б) Робота з місця: усне рішення. Назвіть другий рядок рівняння: /На центральній дошці записаний ряд рівнянь / 2 10 = Х ; 10 : 4 = х : 8 ; 8 = х / 5; 5 3 х = 7 21 в) Вчитель: «Запишіть рівняння , працюємо за алгоритмом»- метод ланцюжок. / Ліва дошка /: / права дошка-1 учень біля дошки /: 5:½ = 90 : х ; х 2,4 = 5 ∙ х = 90 ∙ ½ ; 5 Х = 90 ∙ ½ ; 5 х = 9. ; 20 х ∙ 20 = 5 ∙ 2,4; х = 5 ∙ 2,4 5:½ = 90 : 9 ; 5 ∙ 2/1 = 10 ; 10 = 10. 20 х = 0,6 - без перевірки Чітко проговорюємо кроки алгоритму Г) Робота в групах - розв’язати рівняння в зошитах. / Діти повертаються, об'єднуючись у групи, розподіляють рівняння і- розв’язують їх -3 хвилини,метод тимчасових обмежень / Учитель пояснює правила гри. Рівняння записані на окремих аркушах і пронумеровані / додаток 2 /. Групі дається картка шифр,де присутні літери до відповідей у вигляді таблиці. У порядку нумерації діти розміщують рівняння-отримують слово і вписують під таблицею на дошці. Наприклад: 60 о 0,8 с 6 а 21 н 4 с Вчитель в цей час записує умову задачі на правій дошці і 4 рівняння на центральній дошці /см. нижче /. Учитель розповідає про кожну рослину та її корисні властивості, показуючи фотографії на екрані. Рефлексія-підрахуйте скільки ви заробили балів / кожне рівняння 1 бал /. Слідкуйте за накопиченням балів.
  • 3. 5. Фізкультхвилинка / слова супроводжуються рухами / Ну – ка , діти посміхніться, землі нашій вклоніться, До неба руки підніміть Дружно, щасливо живіть! 6. Рішення вправ А) Учитель показує картинку бобра - «Хто це?" На центральній дошці записані рівняння для кожного ряду: 1 ряд х: 2,5 = 0,4: 2 2 ряд х: 1,5 = 2: 6 3 ряд х: 2 = 5: 20 Розв'яжіть рівняння і дізнаєтесь довжину бобра. Б) А тепер вирішимо задачу: Дерево товщиною 12 см бобер перегризе за 3 хвилини. За скільки хвилин з тією ж швидкістю він перегризе дерево товщиною 20 см.? Вчитель: Хто перший вирішить - піде записувати рішення на дошці. Перші 3 людини заробляють «+». Учень записує рішення: 12 : 3 = 20 : х ; 12 ∙ х = 20 ∙ 3 ; Х = 20 ∙ 3 12 Х = 5 (хвилин) Відповідь: бобер перегризе дерево за 5 хвилин. В) Вчитель: Корінь наступного рівняння покаже скільки важить бобер. Можна запропонувати перевірити третій рядок рішення - її дописує вчитель, звертає увагу дітей на скорочення чисел. / На дошці справа / 12,5 : 2,5 = х : 5; 2,5 х = 12,5 ∙5 ; 12,5 ∙5 Х= 2,5 Х = 25 (метрів) 7. Домашнє завдання. Підсумок. Учитель: Відкрийте щоденники, запишіть с.128 - 129 читати, № 673 - Яку властивість будете застосовувати? - Повторіть алгоритм розв'язання рівнянь . - У кого є запитання? Рефлексія - підрахуйте всі «+» зароблені вами, поставте на полях оцінку за урок. А на наступному уроці ми навчимося вирішувати складні рівняння, тому відповідально поставтеся до домашнього завдання. Дякую всім за активну роботу! Додаткове завдання / додаток 3 /: клоун записав пропорції, а публіка розсміялася. Знайдіть де допущені помилки: 5 : 2 = 10 : 4 ; 8 : 2 = 24 : 6 ; 2 = 4 3 12 21 : 3 = 14 : 2 ; 4 12 = 5 9
  • 4. Додаток 1 Математичний диктант 1 варіант 1.Закінчіть речення: «Рівність двох відносин називають ... ... ... ... ... ... ... ...." 2. Підкресліть середні члени пропорції: 7: 21 = 1: 3 3.Закінчіть речення: «Якщо пропорція істинна, то твір її середніх членів дорівнює добутку ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .... ... ... ... ... ... ..» 4. Чому дорівнює добуток крайніх членів пропорції: 6: 18 = 3: 9? Відповідь: 5. Перевірте істинність пропорції, записавши основну властивість: 14: 4 = 21: 6 Прізвище _____________________ Математичний диктант 2 варіант 1. Закінчіть речення: «Якщо пропорція істинна, то твір її крайніх членів дорівнює добутку ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .. ... ... ..» 2.Підкресліть крайні члени пропорції: 3: 4 = 9: 12 3. Закінчіть речення: «Рівність двох відносин називають ... ... ... ... ... ... ... ...." 4. Чому дорівнює добуток середніх членів пропорції: 6: 18 = 3: 9? Відповідь: 5. Перевірте істинність пропорції, записавши основна властивість: 23: 2 = 46: 4 Прізвище _______________________ Математичний диктант / вчителю / відповіді 1варіант 1. . Закінчіть речення: «Рівність двох відносин називають ... ... ... ... ... ... ... ....» 2. Підкресліть середні члени пропорції: 7: 21 = 1: 3 3. Закінчіть речення: «Якщо пропорція істинна, то твір її середніх членів дорівнює добутку ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .... ... ... ... ... ... ..» 4. Чому дорівнює добуток крайніх членів пропорції: 6: 18 = 3: 9? 5.Перевірте істинність пропорції, записавши основна властивість: 14: 4 = 21: 6 ; Крайніх Відповідь: 54 84 = 84 2 варіант 1. . Закінчіть речення: «Якщо пропорція істинна, то твір її крайніх членів дорівнює добутку ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .. ... ... ..» 2. Підкресліть крайні члени пропорції: 3: 4 = 9: 12 3. Закінчіть речення: «Рівність двох відносин називають ... ... ... ... ... ... ... ....» 4. Чому дорівнює добуток середніх членів пропорції: 6: 18 = 3: 9? 5. Перевірте істинність пропорції, записавши основна властивість: 23: 2 = 46: 4; Середніх 3 і 12 Пропорція Відповідь: 54 92 = 92 Пропорція 21 і 1
  • 5. Додаток 2 Група 6 людей Відгадайте рослину! На кожному вирішеному рівнянні запишіть букву - шифр, відповідно до отриманого відповіді. Розташуйте рівняння в порядку нумерації, прочитайте слово. 3 а №1 №2 х 7 30 5 21 н 20 35 х 10 №3 5 : х = 15 : 2,4 №4 х 3 №5 №6 №7 12 9 х 210 21 9 6 и 60 е 4 ч 150 к буква буква буква 7; 8 х 5 7 7 х 0.8 р буква буква буква буква Група 6 людей Відгадайте рослину! На кожному вирішеному рівнянні запишіть букву - шифр, відповідно до отриманого відповіді. Розташуйте рівняння в порядку нумерації,прочитайте слово. 6 п №1 №2 9 2 2 3 9 а 18 х х 12 №3 х : 5 = 6,2 : 2 №4 54 9 = №5 №6 х 7 х х 240 21 9 5 6 3 х 5 15 3 и буква буква буква буква буква буква №7 буква 200 в 4 к 15,5 а 8 р
  • 6. Група 5 людей Відгадайте рослину! На кожному вирішеному рівнянні запишіть букву - шифр, відповідно до отриманого відповіді. Розташуйте рівняння в порядку нумерації,прочитайте слово. 5 ё №1 3 12 е х №2 5 15 7 4 21 х №5 №6 =3 12 4 х 160 х 5 3 8 16.4 р 60 а 9 б буква буква №3 12,3 : 3 = х : 4 №4 15 х 15 з буква буква буква буква Група 4 людини Відгадайте рослину! На кожному вирішеному рівнянні запишіть букву - шифр, відповідно до отриманого відповіді. Розташуйте рівняння в порядку нумерації,прочитайте слово. 3 а №1 №2 9 2 2 3 15.5 р 18 х х 12 №3 х : 5 = 6,2 : 2 №4 54 буква буква буква 9 = №5 х буква 7 х 21 9 буква 8 е 4 в 6 б
  • 7. Додаток 2 Група 4 людини Відгадайте рослину! На кожному вирішеному рівнянні запишіть букву - шифр, відповідно до отриманого відповіді. Розташуйте рівняння в порядку нумерації,прочитайте слово. 60 о №1 №2 х 7 30 5 20 35 х 10 №3 5 : х = 15 : 2,4 №4 х 3 №5 7; 8 х 12 9 0,8 с буква буква буква буква буква 6 а 21 н 4 с
  • 8. Додаток 3 5 : 2 = 10 : 4 8 : 2 = 24 : 6 2 4 3 12 21 :3 = 14 : 2 4 12 5 9