Publicidad
Publicidad

Más contenido relacionado

Publicidad
Publicidad

Affiliate konference

 1. JAK ZVÝŠIT VÝKON PPC KAMPANÍ Petra Větrovská
 2. NEMŮŽEŠ KONKUROVAT V PPC VELKÝM FIRMÁM, KDYŽ TO PLATÍŠ Z PROVIZE! TO NEJDE! V aukci soupeříme s inzerenty s milionovými rozpočty a obava, že nás kdykoliv přeplatí je logická. Platit PPC provizí z marže znamená, že investice, kterou můžeme dát za konverzi je mnohdy nižší než u ostatních a pak je v ceně za klik těžko přeplatíme.
 3. MOJE QS JE 3× LEPŠÍ NEŽ TVOJE! Vždycky je prostor být lepší. Pokud je malý operativní prostor v ceně za konverzi, je třeba dotáhnout to jinde - kvalitou. Díky kvalitní reklamě a lepšímu skóre kvality získáme “slevu na kliky”, díky lepšímu konverznímu poměru si můžeme dovolit za kliky nabídnout víc.
 4. OSLOVIT SPRÁVNĚ SPRÁVNÉ LIDI různé sdělení různá nabídka různá landing page Klíčem je jít co nejvíce do detailu a pracovat s reklamou v co možná nejspecifičtějším kontextu, s ohledem na místo, čas a zařízení. Přizpůsobení reklamního sdělení, cílové stránky a nabídky podle výkonu jakéhokoliv detailnějšího segmentu umožní vytěžit maximum.
 5. MOBILY ROSTOU, DESKTOPY KLESAJÍ Zdroj: Marin Software, 2014 Annual Report
 6. asdaasd TRŽBY Z MOBILNÍCH ZAŘÍZENÍ Příklad: ecommerce inzerent, non-brand vyhledávání únor 2014 4,2 % duben 2014 s optimalizací mobilní reklamy 6,6 % únor 2013 3,6 % Mobily jsou nejrychleji rostoucí platformou a i když pro nás aktuálně nemá význam je řešit, je dobré si sledovat u projektů jejich rostoucí význam. Příklad inzerenta ukazuje meziroční nárůst a nárůst po významnější úpravě reklamy (textaci, cílové stránky a nabídek) pro mobily.
 7. PROVIZE - CPA = ZISK minimální CPA maximální objem Jsou dva způsoby, jak dosáhnout zisku. Buď minimalizuju náklady a víc mi zbyde nebo maximalizuju objem, jdu do lepších pozic a zbyde mi sice z každé konverze méně, ale konverzí získám víc. Často dražší konverze v celkovém objemu udělají vyšší zisk. Je třeba si promítnout křivku toho, co lze získat na jednotlivých nákladových úrovních. Vyzkoušet, nalézt nejlepší potenciál zisku a následně se snažit snižovat náklad bez ztráty objemu,
 8. EXPERIMENTOVAT S CENOU SE VYPLATÍ CPA + 0 % LEADY + 94 % Prokliky Zobr. CTR Prům. CPC Cena Pozice Konverze Cena / konverze Míra konverze CPC + 20 % AdWords Campaign Experiments umožňují otestovat jinou úroveň nabídky na principu A/B testování. Testováním lze ověřit možný nárůst výkonu. Pokud se to nepovede optimálně, je dobré zkoušet to znovu, s jinou změnou ceny za klik. (http://vetrovka.cz/ppc-2-experimentujte- s-cenou)
 9. BÝT ČI NEBÝT TOP? 15× Top pozice bývají dražší, ale také přináší víc kliků, návštěvníků a konverzí. Míra prokliku v těchto pozicích se velmi výrazně liší, ukáže vám to v AdWords segment top pozice versus ostatní. Mnohdy stačí jen pár halířů na posunutí desítek tisíc zobrazení do top pozice.
 10. DOKÁŽETE UŠETŘIT S REMARKETINGEM? zkonvertovaní1 vyhledávání2 okamžité odchody3 napříč vlastními weby4 Návštěvníky webu můžete zkusit oslovit znovu nebo, pokud to nedává smysl, na nich alespoň ušetřit. Neoslovujeme znovu ty, kteří znovu konverzi neudělají. Ani ve vyhledávání. Pomocí Google Analytics remarketingu, lze vyloučit ty, kteří odešli hned ze vstpuní stránky, tedy jsme je zřejmě nezaujali a nemá cenu za ně platit (znovu).
 11. PPC UMÍ JEN DORUČIT TRAFFIC... ...NA WEB Cílová stránka je klíčovou součástí reklamy. Díky zdvojnásobení konverzního poměru si můžeme dovolit nabídnout dvojnásobek za klik (nebo mít poloviční náklad na reklamu při stejném výkonu). Relevantnější stránka pomáhá zlepšit skóre kvality. Potenciál je obrovský, směřování návštěvníků na různé cílové stránky podle dotazů a segmentů se vyplatí.
 12. “YOU NEED TO TEST 100 ADS TO FIND 1 UNICORN!” Larry Kim, Wordstream Snažte se lovit jednorožce. Jednorožcem ve Wordstreamu nazývají top 1 % reklam, které mají 6x lepší CTR a díky tomu získáváte navíc objem i slevu na klik. Reklamy je třeba neustále testovat, jinak se vám to povede jen ztěží. (http://www.wordstream.com/blog/ws/ 2014/02/11/average-click-through-rate)
 13. DĚKUJI ZA POZORNOST facebook.com/vetrovkacz @vetrovka petravetrovska petra.vetrovska@gmail.com www.vetrovka.cz
Publicidad