Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.
РЕЙТИНГОВА СИСТЕМА
WEBOMETRICS ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ
ФОРМУВАННЯ
Виконала:
студентка 179 групи
Тарасенко Вікторія
Контактні дан...
ЗМІСТ
Вступ
1. Загальна інформація
2. Методологія
3. Українські ВНЗ у рейтингу
4. Як покращити Webometrics рейтинг ВНЗ
Вис...
ВСТУП
Складання різноманітних рейтингів – надзвичайно
популярна справа в усьому світі. Особливо поширені
рейтинги в мережі...
ВСТУП
З 2004 року двічі на рік здійснюється ранжування
мережевої присутності ВНЗ зі всього світу. На
даний момент аналізує...
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
Вебометричний рейтинг університетів світу (англ.
Webometrics ranking of world’s universities) — один
з...
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
Вебометричний рейтинг університетів світу (англ.
Webometrics ranking of world’s universities) — це
рей...
МЕТОДОЛОГІЯ
Первинною метою рейтингу є сприяння академічної
присутності в Інтернеті, підтримання відкритого
доступу для зн...
МЕТОДОЛОГІЯ
З липня 2012 року використовуються наступні
параметри:
1. PRESENCE (Присутність). Кількість присутніх на сайті...
МЕТОДОЛОГІЯ
3. OPENNESS (Відкритість). Кількість присутніх на
сайті університету файлів у форматах Adobe
Acrobat, Microsof...
УКРАЇНСЬКІ ВНЗ У РЕЙТИНГУ
Аналіз рейтингу з 2009 року показав, що традиційно
на 1 місці серед ВНЗ України був Національний...
ЯК ПОКРАЩИТИ WEBOMETRICS РЕЙТИНГ ВНЗ
Перш за все згадаємо фразу з опису Webometrics
«Якщо Ви займаєте не гідне для Вас міс...
ЯК ПОКРАЩИТИ WEBOMETRICS РЕЙТИНГ ВНЗ
2. Для активізації роботи по покращенню
параметрів схожих чи подібних до параметрів
W...
ЯК ПОКРАЩИТИ WEBOMETRICS РЕЙТИНГ ВНЗ
4. У рейтингу підрозділів використовуються
параметри: BackLink, Rich Files, Index, PR...
ВИСНОВКИ
Для підвищення рейтингу ВНЗ в Інтернет-
просторі, необхідно дотримуватися загальних
рекомендацій:
– систематизаці...
ВИСНОВКИ
– Web-сторінки порталу мають бути
динамічними, стимулювати для спілкування
студентів, науковців, співробітників у...
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. НТУУ "КПІ". Опубліковано літній рейтинг
Webometrics 2015 / НТУУ "КПІ". - 2015. - Режим
досту...
Дякую за увагу!!!
Виконала:
студентка 179 групи
Тарасенко Вікторія
Контактні данні:
телефон: 0500225993
пошта: victoriatar...
Lr4 taracenko
Próxima SlideShare
Cargando en…5
×

Lr4 taracenko

Рейтингова система Webometrics та особливості її формування

 • Sé el primero en comentar

 • Sé el primero en recomendar esto

Lr4 taracenko

 1. 1. РЕЙТИНГОВА СИСТЕМА WEBOMETRICS ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ ФОРМУВАННЯ Виконала: студентка 179 групи Тарасенко Вікторія Контактні данні: телефон: 0500225993 пошта: victoriataracenko@mail.ru
 2. 2. ЗМІСТ Вступ 1. Загальна інформація 2. Методологія 3. Українські ВНЗ у рейтингу 4. Як покращити Webometrics рейтинг ВНЗ Висновки Список використаних джерел
 3. 3. ВСТУП Складання різноманітних рейтингів – надзвичайно популярна справа в усьому світі. Особливо поширені рейтинги в мережі Інтернет. Існують мережеві проекти, розробники яких створюють цікаві рейтинги з важливими параметрами аналізу. Один з таких доволі відомих рейтингів запропонувала іспанська лабораторія Cybermetrics, яка належить до дослідницької групи CSIC – складової іспанського Міністерства Освіти. "Webometrics Ranking of World Universities"
 4. 4. ВСТУП З 2004 року двічі на рік здійснюється ранжування мережевої присутності ВНЗ зі всього світу. На даний момент аналізується близько 13000 установ вищої освіти з майже 18000 закладів, включених у Всесвітню Базу Вищої Освіти (WHED).
 5. 5. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ Вебометричний рейтинг університетів світу (англ. Webometrics ranking of world’s universities) — один з рейтингів університетів світу, за яким аналізують ступінь представлення діяльності університетів в Інтернет-просторі. Рейтинг складають з 2004 року і публікують двічі на рік (у червні-липні та січні). Його складає Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council», CSIC)
 6. 6. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ Вебометричний рейтинг університетів світу (англ. Webometrics ranking of world’s universities) — це рейтингова система для університетів світу на основі зведеного показника, який враховує як обсяг веб-вмісту (кількість веб-сторінок і файлів), їх наочність, а також вплив цих веб-публікацій за кількістю вхідних посилань на зовнішні ресурси, з яких вони отримані.
 7. 7. МЕТОДОЛОГІЯ Первинною метою рейтингу є сприяння академічної присутності в Інтернеті, підтримання відкритого доступу для значного збільшення передачі наукових і культурних знань в університетах світу. Для того, щоб досягти цієї мети, публікація рейтингів є одним з найбільш потужних і ефективних інструментів для запуску і консолідації процесів зміни в наукових колах, підвищення прихильності науковців і створення вкрай необхідних у 21 сторіччі довгострокових стратегій.
 8. 8. МЕТОДОЛОГІЯ З липня 2012 року використовуються наступні параметри: 1. PRESENCE (Присутність). Кількість присутніх на сайті університету сторінок усіх форматів, проіндексованих пошуковою системою Google 2. IMPACT (Вплив). Комбінація кількості зовнішніх гіперпосилань на домен університету та кількості доменів, з яких ці посилання надходять. Для збільшення валідності даних використовується два провайдера: Majestic SEO та ahrefs.
 9. 9. МЕТОДОЛОГІЯ 3. OPENNESS (Відкритість). Кількість присутніх на сайті університету файлів у форматах Adobe Acrobat, Microsoft Word та Microsoft PowerPoint, проіндексованих академічною пошуковою системою Google Scholar 4. EXCELLENCE (Висока якість). Наукові статті, що опубліковані авторами університету в журналах, проіндексованих бібліометричною базою SCOPUS, та входять до складу 10% статей, найбільш цитованих у своїх наукових галузях за версією Scimago Group[4]
 10. 10. УКРАЇНСЬКІ ВНЗ У РЕЙТИНГУ Аналіз рейтингу з 2009 року показав, що традиційно на 1 місці серед ВНЗ України був Національний університет ім. Т. Г. Шевченка, а на другому НТУУ «КПІ», а з січня 2012 року на 1 місце вийшов НТУУ «КПІ» . На 3 місці Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут».
 11. 11. ЯК ПОКРАЩИТИ WEBOMETRICS РЕЙТИНГ ВНЗ Перш за все згадаємо фразу з опису Webometrics «Якщо Ви займаєте не гідне для Вас місце у рейтингу — змініть мережеву політику». Розглянемо вимоги згідно з 4 параметрами рейтингу 1. Сайт ВНЗ несе солідарну відповідальність за сайти. Тому зв'язок з керівниками і контроль роботи сайтів повинен бути постійний.
 12. 12. ЯК ПОКРАЩИТИ WEBOMETRICS РЕЙТИНГ ВНЗ 2. Для активізації роботи по покращенню параметрів схожих чи подібних до параметрів Webometrics доцільно зробити рейтинг сайтів підрозділів. Існує адміністративний вплив на тих, хто займає останні місця. 3. Аналізується виконання таких вимог як: використання ліцензійного програмного забезпечення, відсутність «макулатури» на сайтах, активність зовнішніх зв'язків, відсутність BackLink зі смітників, поновлюваність та працездатність Web-сайтів підрозділів;
 13. 13. ЯК ПОКРАЩИТИ WEBOMETRICS РЕЙТИНГ ВНЗ 4. У рейтингу підрозділів використовуються параметри: BackLink, Rich Files, Index, PR, ТИЦ збирання виконується за допомогою систем: Google, Push2check, woorank, Majestic seo. 5. Значні успіхи може бути досягнуто у Google Scholar, якщо системно працювати з сайтами журналів. Якщо виконати вимоги Google Scholar, то цей параметр швидко зростає. Залишаються суттєві проблеми зі SCOPUS, їх вирішувати важко і є суттєві затримки у часі.
 14. 14. ВИСНОВКИ Для підвищення рейтингу ВНЗ в Інтернет- просторі, необхідно дотримуватися загальних рекомендацій: – систематизація роботи структурних підрозділів університету для поліпшення інформаційної відкритості. – збільшити видимість університету в соціальних мережах«В контакті», «Facebook». – стимулювати публікації працівників університету в міжнародних журналах;
 15. 15. ВИСНОВКИ – Web-сторінки порталу мають бути динамічними, стимулювати для спілкування студентів, науковців, співробітників університету і звичайних користувачів – для підвищення рейтингу ВНЗ необхідно мати достатню кількість англомовних сторінок, а також презентації порталу на міжнародних конференціях, семінарах; – реєструвати портал університету в каталогах світу, але віддавати перевагу тематичним.
 16. 16. СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 1. НТУУ "КПІ". Опубліковано літній рейтинг Webometrics 2015 / НТУУ "КПІ". - 2015. - Режим доступу: http://kpi.ua/webometrics-15-2 2. Рейтинги сайтів НТУУ "КПІ". ABOUT WEBOMETRICS.- 2013.- Режим доступу: http://webometr.kpi.ua/node/55 3. Українська правда життя. Webometrics-2015: інтернет рейтинг українських вишів/ Українська правда життя. - 2015. - Режим доступу: http://life.pravda.com.ua/society/2015/02/16/1894 41/
 17. 17. Дякую за увагу!!! Виконала: студентка 179 групи Тарасенко Вікторія Контактні данні: телефон: 0500225993 пошта: victoriataracenko@mail.ru

  Sé el primero en comentar

  Inicia sesión para ver los comentarios

Рейтингова система Webometrics та особливості її формування

Vistas

Total de vistas

121

En Slideshare

0

De embebidos

0

Número de embebidos

2

Acciones

Descargas

2

Compartidos

0

Comentarios

0

Me gusta

0

×