Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

храми і собори україни

презентація

  • Inicia sesión para ver los comentarios

  • Sé el primero en recomendar esto

храми і собори україни

  1. 1. ХРАМИ І СОБОРИ УКРАЇНИ
  2. 2. СОФІЇВСЬКИЙ СОБОР  Собор святої Софії —одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі. Християнський собор знаходиться в центрі Києва.Собор створений в 11 століттію.Заввишки храм приблизно з 13-поверховий будинок.Він уміщує до трьох тисяч людей.Саме тут коронували князів на київський престол.Тут містилася перша на Русі бібліотека.  Найстарішою спорудою Києва вчені називають саме собор Святої Софії.  У 2009 році ЮНЕСКО внесла 1000-річчя заснування Софії Київської до Календаря пам'ятних дат на 2011 рік
  3. 3. КИЄВО –ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА  Успе́нська Ки́ єво-Пече́рська ла́вра — одна з найбільших православних святинь України, визначна пам'ятка історії та архітектури заснованау 1051 році,знаходиться уКиєві.  Вважається одним з перших монастирів на Русі, що поклав початок руському чернецтву. Разом із Софійським собором внесена до перелікуСвітової спадщини ЮНЕСКО . Нині тут розміщений музей,де зберігаються шедеври ювелірного мистецтва,старовинні книги,витвори мистецтва різних різних часів та народів.На території Лаври відкрито історико -культурний заповідник.
  4. 4. МИХАЙЛІВСЬКИЙ ЗОЛОТОВЕРХИЙ СОБОР  Михайлівський Золотоверхий собор- Один з найдавніших монастирів Києва.Монастир заснований в 1108 році онуком Ярослава Мудрого- київським князем Святополком Ізяславичем.  Славу головному храму монастиря принесли його унікальні мозаїки і фрески.Собор пережив війни,був зруйнований у 1935 році і відновлений лише в другій половині 90х років 20 століття.  Припускається що Михайлівський собор був першим храмом з позолоченим верхом,звідки на Русі пішла своєрідна традиція.
  5. 5. СОБОР СВЯТОГО ЮРА  Собор Святого Юра є головним греко- католицьким собором уЛьвові.Побудований за проектом Богдана Маретина.У 1865 році у дворі побудували дзвіницю.Навколо собору знаходиться сад. Відколи Собор Юра став головним осідком галицької православної, а з 1700 року — греко- католицької єпархії, в крипті ховали єпископів, а з 1808 року — митрополитів. Крипта відкрита для відвідання. У ній поховано видатних діячів УГКЦ, зокрема, Митрополита Андрея Шептицького.З 1998 року Собор разом із Ансамблем історичного центру Львова належить до Світової спадщини ЮНЕСКО.
  6. 6. КРЕХІВСЬКИЙ МОНАСТИР  Крехівський монастир святого Миколая Отців Василіян — монастир у селі Крехів на Львівщині. Монастир, за народними переказами, заснували Йоіл та Сильвестр .Заснований як православний у 1612 році. Неподалік від монастиря серед лісу є джерело Божої Матері. За переказами, на цьому місці з’явилась Богородиця одній благочестивій жінці. Згідно зі свідченнями, вода має властивість не псуватися і дивним чином оздоровлює. Над джерелом споруджено капличку із фігуркою Богородиці.
  7. 7. СВЯТО-УСПЕНСЬКА ПОЧАЇВСЬКА ЛАВРА  Свя́то-Успе́нська Поча́ївська ла́вра — православний чоловічий монастир у Почаєві, Тернопільська область,Найбільша православна святиня Волині, друга, після Києво-Печерської лаври, України.За легендою,монастир заснували ченці Києво-Печерського монастиря,які втекли від нападу татар в 1240році.  На рахунок походження назви Почаївський монастир є такі версії, як:  Можливо саме Києво-печерські монахи і дали назву новому місцю — в пам'ять про річку Почайну, неподалік від якої стояв колись їх монастир.  За легендою монастир утворився на горі Почаївській саме після того, як на ній було явлення Божої Матері і утворення цілющого джерела від її стопи. І після того почав народ говорити: «Поча Діва творити чудеса». За думкою деяких дослідників, в живій розмовній мові «Діва» втратило початковий звук «д» і кінечний «а», і так із двох слів «Поча Діва» утворилося одне — Почаів.
  8. 8. ПІДГОТУВАЛА УЧЕНИЦЯ 4 КЛАСУ ГУТНИК АНАСТАСІЯ

×