SlideShare una empresa de Scribd logo
1 de 6
Рахметова МаржангульЖаныбековна
ШҚО Глубокое ауданы Черемшанка ауылы
«Черемшанка орта мектебі»
комуналдық мемлекеттік мекемесінің
қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Сабақтың түрі: ашық сабақ
Пәні: қазақ тілі
Сыныбы: 3-сынып
Сабақтың тақырыбы: «Туған күн»
Сабақтың мақсаты:
«Туған күн» тақырыбы
бойынша алған білімдерін
тереңдету.
1. Білімділік – модуль бойынша оқушылардың алған
білімдерін бақылау, тексеру.
2. Дамытушылық - оқушылардың ой-өрісін, тіл байлығын,
сөздік қорын дамыту.
3. Тәрбиелік – оқушыларды сыпайылыққа, сыйластыққа,
қонақта тәртіп сақтауға баулу, достарын туған күнімен
құттықтауды міндетті әдетке айналдыруға тәрбиелеу.
Әдіс-тәсілдері: АКТ, жас ерекшеліктері бойынша оқыту, ойын, сұрақ-жауап,
оқытудағы жаңа тәсілдер (диалогті оқыту), өздігінен бағалау.
Түрі: Қайталау.
Пәнаралық байланыс: Орыс тілі, өзін-өзі тану.
Көрнекілігі: Интербелсенді тақта, суреттер, түрлі түсті фишкалар, күн, торт,
сыйлықтар.
Күтілетін нәтиже: Сұрақтар құрай алады, сурет бойынша әңгімелейді, тәуелдік
жалғауларын жалғап сөйлемдер құрай алады, сыни тұрғыдан
ойлай отырып өз ойын жеткізеді.
Формативті бағалау
нормасы:
-тапсырманы орташа орындаса (қанағаттанарлық, 3
ұпай)
-тапсырманы жақсы орындаса (жақсы, 4 ұпай)
-тапсырманы толық, нақты орындаса (өте жақсы, 5
ұпай)
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңдері: Мұғалімнің әрекеті: Оқушының әрекеті: Уақыты:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
• Амандасу.
• Психологиялық
дайындық.
• Тіл дамыту.
• Сабақтың
тақырыбын,
барысын айту.
• Топқа бөлу.
1.Орнымыздан тұрайық,
Амандасып алайық,
Ұқыпты тыңдап
сабақты
Жақсы баға алайық.
2. Сұрақтар қояды.
3. Дарханның туған
күніне баратындарын
айтады.
4.«Молекула» ойынын
ойнату.
1.Амандасады.
2.Оқушылар жауап
береді.
3.Дарханның туған
күніне барады.
4.Оқушылар
молекулаларға бөлінеді.
1 мин.
1 мин.
1 мин.
1 мин.
• Дәптермен жұмыс. 5. Мұғалім бүгінгі күнді,
табақтың тақырыбын
айтады.
5. Оқушылар
дәптерлеріне күнді,
сабақтың тақырыбын
2 мин.
• Фонетикалық
жаттығу. (Көркем
жазу минуты)
6. Шашу шашады.
-Балалар, бұл кәмпиттер
ерекше. Шашудың
ішінде тапсырма бар.
Сол тапсырманы
орындайық.
Сөздер: ту...ан күн,
қ...ттықтаймын,
сыйлы..., г...лшоғы,
к...рші, келд...,
с...ныптас, ма...ан,
әкелд..., ра...мет,
берд..., т...рады,
...ашан?
жазады.
6. Кәмпиттердің ішіндегі
сөздердің түсіп қалған
әріпін тауып жазады.
3 мин.
ІІ. Үй тапсырмасын
тексеру кезеңі:
• Грамматикалық
жаттығу.
• Оқушылардың
дайындап келген
шығармашы-лық
жұмыстары.
1.Тәуелік жалғауын
сұрау.
2.«Түйебас» ойыны.
І топқа:
І жақ Менің туған күнім
ІІ жақ Сенің туған күнің
Сіздің туған
күніңіз
ІІІ жақ Оның туған күні
ІІ топқа:
І жақ Менің сыйлығым
ІІ жақ Сенің сыйлығың
Сіздің
сыйлығыңыз
ІІІ жақ Оның сыйлығы
ІІІ топқа:
І жақ Менің қонағым
ІІ жақ Сенің қонағың
Сіздің қонағыңыз
ІІІ жақ Оның қонағы
3.Сыйлықтарды алады.
1.Оқушылар кезекпен
айтады.
2.Оқушылар қима
қағаздардағы тәуелденген
сөздердің дұрыс орнын
тауып орналастырады.
3.Оқушылар туған күн
иесіне сыйлықтарын
сыйлайды.
1 мин.
3 мин.
3 мин.
ІІІ.Оқушылардың
білімдерін жан-жақты
тексеру кезеңі:
• Топ арасындағы
диалог.
• Сергіту сәті.
1.«Білім қабы» ойынын
ойнату.
2.Мұғалім сергітуді
жасатады.
Бір, екі, үш,
Қарлығаштай ұш.
1. Оқушылар қапты
лақтыру арқылы бір-
біріне сұрақтар қойып,
жауап алады.
2. Оқушылар сергітуді
жасайды.
6 мин.
1 мин.
• Жазылым:
Оқушылардың жас
ерекшеліктеріне сәйкес
тапсырмалар.
Төрт, бес, алты.
Қарлығаштай қалқы.
Жеті, сегіз, тоғыз, он,
Өз орныңа қон.
3. Торттар берілген.
Торттың бөліктерінде
тапсырмалар берілген.
Күрделі тапсырма:
«Менің туған күнім»
тақырыбына шағын
шығарма жаз. (4-5
сөйлемнен тұратын)
Орташа күрделілік
дәрежесіндегі
тапсырма:
Сұрақтарға жауап жаз.
1. Бүгін кімнің
туған күні?
2. Әкең не
сыйлады?
3. Анаң не
сыйлады?
4. Сыныптасың не
сыйлады?
5. Көршің не
сыйлады?
Жеңілдетілген
тапсырма:
Көшіріп жаз.
Кітап.
Кітап сыйлаймын.
Досыма кітап
сыйлаймын.
Мен досыма кітап
сыйлаймын.
3. Оқушылар торттың
бөліктерінің астында
жазылған тапсырмаларды
өз қалауы бойынша
таңдап, орындайды.
10 мин.
ІV. Қорытындылау:
• Туған күн иесіне
тілек жазу.
«Мен сізге жазамын ...»
ойыны.
Мұғалім үш топқа туған
күн иесінің аты
жазылған парақты
береді.
-Мына парақта туған
күн иесінің аты
жазылған. Сендер туған
күн иесін туған күнімен
құттықтап, оған не
айтқыларың келеді,
соның бәрін жазыңдар:
жақсы сөз, тілек. Бұл
сурет те болуы мүмкін.
Оқушылар параққа тілек
жазады
6 мин.
Сенің жазғаныңды басқа
адам оқып қоймас үшін,
сен парағыңнын төменгі
жағын бүкте. Содан соң
бұл парақты сол жақта
отырған көршіне бер.
Ойын соңында әр топтан
бір оқушы шығып
парақты оқиды.
V. Бағалау: Бағалайды. Бір-бірін мұғалімнің
көмегімен бағлайды.
3 мин.
VІ. Үй тапсырмасын беру
кезеңі:
Мұғалім үй
тапсырмасын түсіндіріп
береді.
Оқушылар үй
тапсырмасын көшіріп
жазады.
1 мин.
VІІ.Рефлексия.
«Күн»
Рефлексия жүргізеді.
Тақтада күннің ортасы
ілінеді, оқушыларға көк
және сары түсті күннің
нұры таратылады.
Оқушылар нұрды күнге
апарып ілуі керек. Сары
түсті – маған сабақ
ұнады, көк түсті – маған
сабақ ұнаған жоқ.
Оқушылар рефлексияны
орындайды.
2 мин.
22ұқұққ
22ұқұққ

Más contenido relacionado

La actualidad más candente (15)

2020ьььььььььььььььььь
2020ьььььььььььььььььь2020ьььььььььььььььььь
2020ьььььььььььььььььь
 
Hjg
HjgHjg
Hjg
 
624d
624d624d
624d
 
Шартты бағыныңқылы сабақтас
Шартты бағыныңқылы сабақтасШартты бағыныңқылы сабақтас
Шартты бағыныңқылы сабақтас
 
ывв
ыввывв
ывв
 
88
8888
88
 
2013zxzxz
2013zxzxz2013zxzxz
2013zxzxz
 
Сабақтың тақырыбы: Сөйлем
Сабақтың тақырыбы: СөйлемСабақтың тақырыбы: Сөйлем
Сабақтың тақырыбы: Сөйлем
 
Батылдық
БатылдықБатылдық
Батылдық
 
Saererreeeeeeeeeeeeee
SaererreeeeeeeeeeeeeeSaererreeeeeeeeeeeeee
Saererreeeeeeeeeeeeee
 
Омирбаева Майгуль
Омирбаева Майгуль Омирбаева Майгуль
Омирбаева Майгуль
 
ыыыыы
ыыыыыыыыыы
ыыыыы
 
2222
22222222
2222
 
222222222222222
222222222222222222222222222222
222222222222222
 
777
777777
777
 

Destacado (8)

211
211211
211
 
мади ашык 7сын
мади ашык 7сынмади ашык 7сын
мади ашык 7сын
 
Таныстыру индира
Таныстыру индираТаныстыру индира
Таныстыру индира
 
таныстыру
таныстырутаныстыру
таныстыру
 
Cынып жетекшілер байқауы
Cынып жетекшілер  байқауыCынып жетекшілер  байқауы
Cынып жетекшілер байқауы
 
Мұғалімнің портфолиосы #1
Мұғалімнің портфолиосы #1Мұғалімнің портфолиосы #1
Мұғалімнің портфолиосы #1
 
Мұғалім портфолиосы
Мұғалім портфолиосыМұғалім портфолиосы
Мұғалім портфолиосы
 
Ең үздік сынып жетекші
Ең үздік сынып жетекшіЕң үздік сынып жетекші
Ең үздік сынып жетекші
 

Similar a 22ұқұққ (20)

11
1111
11
 
жануарлар сабақ жоспары
жануарлар сабақ жоспарыжануарлар сабақ жоспары
жануарлар сабақ жоспары
 
разработка
разработкаразработка
разработка
 
Сабақ
СабақСабақ
Сабақ
 
Kou4i
Kou4iKou4i
Kou4i
 
сабақ
сабақсабақ
сабақ
 
йййй
йййййййй
йййй
 
кесебаева мөлдір ф 09
кесебаева мөлдір ф 09кесебаева мөлдір ф 09
кесебаева мөлдір ф 09
 
жумашева салкен култаевна
жумашева салкен култаевнажумашева салкен култаевна
жумашева салкен култаевна
 
Д дыбысы мен әрпі
Д дыбысы мен әрпіД дыбысы мен әрпі
Д дыбысы мен әрпі
 
открытый урок 3 класс
открытый урок 3 классоткрытый урок 3 класс
открытый урок 3 класс
 
666
666666
666
 
Бақытты отбасында--бақытты бала
Бақытты отбасында--бақытты балаБақытты отбасында--бақытты бала
Бақытты отбасында--бақытты бала
 
кесебаева мөлдір
кесебаева  мөлдіркесебаева  мөлдір
кесебаева мөлдір
 
255fdf
255fdf255fdf
255fdf
 
2 сынып ал кітап үлгі
2 сынып ал кітап үлгі2 сынып ал кітап үлгі
2 сынып ал кітап үлгі
 
2 сынып ал кітап үлгі
2 сынып ал кітап үлгі2 сынып ал кітап үлгі
2 сынып ал кітап үлгі
 
258dfdfddfd
258dfdfddfd258dfdfddfd
258dfdfddfd
 
256м
256м256м
256м
 
400
400400
400
 

Más de nurlan93kz

2086ваывауа
2086ваывауа2086ваывауа
2086ваывауаnurlan93kz
 
2056xcxxxxxxxxxxxxxx
2056xcxxxxxxxxxxxxxx2056xcxxxxxxxxxxxxxx
2056xcxxxxxxxxxxxxxxnurlan93kz
 
2052sdasdsdsdsds
2052sdasdsdsdsds2052sdasdsdsdsds
2052sdasdsdsdsdsnurlan93kz
 
2050ВАФЫВЫВЫВ
2050ВАФЫВЫВЫВ2050ВАФЫВЫВЫВ
2050ВАФЫВЫВЫВnurlan93kz
 
2049sadfadadas
2049sadfadadas2049sadfadadas
2049sadfadadasnurlan93kz
 
2030цуцуцуц
2030цуцуцуц2030цуцуцуц
2030цуцуцуцnurlan93kz
 
2029sdsdsdsdsdsd
2029sdsdsdsdsdsd2029sdsdsdsdsdsd
2029sdsdsdsdsdsdnurlan93kz
 
ЛЛББЬБ ЛБ ЬБЛШГОРНПЕААПР
  ЛЛББЬБ ЛБ   ЬБЛШГОРНПЕААПР  ЛЛББЬБ ЛБ   ЬБЛШГОРНПЕААПР
ЛЛББЬБ ЛБ ЬБЛШГОРНПЕААПРnurlan93kz
 
(2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ
 (2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ (2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ
(2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБnurlan93kz
 
2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо
2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо
2025ььььььььььььььььььььььььььььььоооnurlan93kz
 
2024хдлдбюд
2024хдлдбюд2024хдлдбюд
2024хдлдбюдnurlan93kz
 
2023ывывывы
2023ывывывы2023ывывывы
2023ывывывыnurlan93kz
 
2021цуцуцуццц
2021цуцуцуццц2021цуцуцуццц
2021цуцуцуцццnurlan93kz
 

Más de nurlan93kz (20)

2086ваывауа
2086ваывауа2086ваывауа
2086ваывауа
 
2056xcxxxxxxxxxxxxxx
2056xcxxxxxxxxxxxxxx2056xcxxxxxxxxxxxxxx
2056xcxxxxxxxxxxxxxx
 
2055sddsadsd
2055sddsadsd2055sddsadsd
2055sddsadsd
 
2053xczcxc
2053xczcxc2053xczcxc
2053xczcxc
 
2052sdasdsdsdsds
2052sdasdsdsdsds2052sdasdsdsdsds
2052sdasdsdsdsds
 
2051fdfdfd
2051fdfdfd2051fdfdfd
2051fdfdfd
 
2050ВАФЫВЫВЫВ
2050ВАФЫВЫВЫВ2050ВАФЫВЫВЫВ
2050ВАФЫВЫВЫВ
 
2049sadfadadas
2049sadfadadas2049sadfadadas
2049sadfadadas
 
2048dfsfdsf
2048dfsfdsf2048dfsfdsf
2048dfsfdsf
 
2047dsdsdsd
2047dsdsdsd2047dsdsdsd
2047dsdsdsd
 
2046dsfsdfd
2046dsfsdfd2046dsfsdfd
2046dsfsdfd
 
2045erwerer
2045erwerer2045erwerer
2045erwerer
 
2030цуцуцуц
2030цуцуцуц2030цуцуцуц
2030цуцуцуц
 
2029sdsdsdsdsdsd
2029sdsdsdsdsdsd2029sdsdsdsdsdsd
2029sdsdsdsdsdsd
 
ЛЛББЬБ ЛБ ЬБЛШГОРНПЕААПР
  ЛЛББЬБ ЛБ   ЬБЛШГОРНПЕААПР  ЛЛББЬБ ЛБ   ЬБЛШГОРНПЕААПР
ЛЛББЬБ ЛБ ЬБЛШГОРНПЕААПР
 
(2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ
 (2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ (2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ
(2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ
 
2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо
2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо
2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо
 
2024хдлдбюд
2024хдлдбюд2024хдлдбюд
2024хдлдбюд
 
2023ывывывы
2023ывывывы2023ывывывы
2023ывывывы
 
2021цуцуцуццц
2021цуцуцуццц2021цуцуцуццц
2021цуцуцуццц
 

22ұқұққ

  • 1. Рахметова МаржангульЖаныбековна ШҚО Глубокое ауданы Черемшанка ауылы «Черемшанка орта мектебі» комуналдық мемлекеттік мекемесінің қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі Сабақтың түрі: ашық сабақ Пәні: қазақ тілі Сыныбы: 3-сынып Сабақтың тақырыбы: «Туған күн» Сабақтың мақсаты: «Туған күн» тақырыбы бойынша алған білімдерін тереңдету. 1. Білімділік – модуль бойынша оқушылардың алған білімдерін бақылау, тексеру. 2. Дамытушылық - оқушылардың ой-өрісін, тіл байлығын, сөздік қорын дамыту. 3. Тәрбиелік – оқушыларды сыпайылыққа, сыйластыққа, қонақта тәртіп сақтауға баулу, достарын туған күнімен құттықтауды міндетті әдетке айналдыруға тәрбиелеу. Әдіс-тәсілдері: АКТ, жас ерекшеліктері бойынша оқыту, ойын, сұрақ-жауап, оқытудағы жаңа тәсілдер (диалогті оқыту), өздігінен бағалау. Түрі: Қайталау. Пәнаралық байланыс: Орыс тілі, өзін-өзі тану. Көрнекілігі: Интербелсенді тақта, суреттер, түрлі түсті фишкалар, күн, торт, сыйлықтар. Күтілетін нәтиже: Сұрақтар құрай алады, сурет бойынша әңгімелейді, тәуелдік жалғауларын жалғап сөйлемдер құрай алады, сыни тұрғыдан ойлай отырып өз ойын жеткізеді. Формативті бағалау нормасы: -тапсырманы орташа орындаса (қанағаттанарлық, 3 ұпай) -тапсырманы жақсы орындаса (жақсы, 4 ұпай) -тапсырманы толық, нақты орындаса (өте жақсы, 5 ұпай) Сабақтың барысы: Сабақтың кезеңдері: Мұғалімнің әрекеті: Оқушының әрекеті: Уақыты: І. Ұйымдастыру кезеңі: • Амандасу. • Психологиялық дайындық. • Тіл дамыту. • Сабақтың тақырыбын, барысын айту. • Топқа бөлу. 1.Орнымыздан тұрайық, Амандасып алайық, Ұқыпты тыңдап сабақты Жақсы баға алайық. 2. Сұрақтар қояды. 3. Дарханның туған күніне баратындарын айтады. 4.«Молекула» ойынын ойнату. 1.Амандасады. 2.Оқушылар жауап береді. 3.Дарханның туған күніне барады. 4.Оқушылар молекулаларға бөлінеді. 1 мин. 1 мин. 1 мин. 1 мин. • Дәптермен жұмыс. 5. Мұғалім бүгінгі күнді, табақтың тақырыбын айтады. 5. Оқушылар дәптерлеріне күнді, сабақтың тақырыбын 2 мин.
  • 2. • Фонетикалық жаттығу. (Көркем жазу минуты) 6. Шашу шашады. -Балалар, бұл кәмпиттер ерекше. Шашудың ішінде тапсырма бар. Сол тапсырманы орындайық. Сөздер: ту...ан күн, қ...ттықтаймын, сыйлы..., г...лшоғы, к...рші, келд..., с...ныптас, ма...ан, әкелд..., ра...мет, берд..., т...рады, ...ашан? жазады. 6. Кәмпиттердің ішіндегі сөздердің түсіп қалған әріпін тауып жазады. 3 мин. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі: • Грамматикалық жаттығу. • Оқушылардың дайындап келген шығармашы-лық жұмыстары. 1.Тәуелік жалғауын сұрау. 2.«Түйебас» ойыны. І топқа: І жақ Менің туған күнім ІІ жақ Сенің туған күнің Сіздің туған күніңіз ІІІ жақ Оның туған күні ІІ топқа: І жақ Менің сыйлығым ІІ жақ Сенің сыйлығың Сіздің сыйлығыңыз ІІІ жақ Оның сыйлығы ІІІ топқа: І жақ Менің қонағым ІІ жақ Сенің қонағың Сіздің қонағыңыз ІІІ жақ Оның қонағы 3.Сыйлықтарды алады. 1.Оқушылар кезекпен айтады. 2.Оқушылар қима қағаздардағы тәуелденген сөздердің дұрыс орнын тауып орналастырады. 3.Оқушылар туған күн иесіне сыйлықтарын сыйлайды. 1 мин. 3 мин. 3 мин. ІІІ.Оқушылардың білімдерін жан-жақты тексеру кезеңі: • Топ арасындағы диалог. • Сергіту сәті. 1.«Білім қабы» ойынын ойнату. 2.Мұғалім сергітуді жасатады. Бір, екі, үш, Қарлығаштай ұш. 1. Оқушылар қапты лақтыру арқылы бір- біріне сұрақтар қойып, жауап алады. 2. Оқушылар сергітуді жасайды. 6 мин. 1 мин.
  • 3. • Жазылым: Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес тапсырмалар. Төрт, бес, алты. Қарлығаштай қалқы. Жеті, сегіз, тоғыз, он, Өз орныңа қон. 3. Торттар берілген. Торттың бөліктерінде тапсырмалар берілген. Күрделі тапсырма: «Менің туған күнім» тақырыбына шағын шығарма жаз. (4-5 сөйлемнен тұратын) Орташа күрделілік дәрежесіндегі тапсырма: Сұрақтарға жауап жаз. 1. Бүгін кімнің туған күні? 2. Әкең не сыйлады? 3. Анаң не сыйлады? 4. Сыныптасың не сыйлады? 5. Көршің не сыйлады? Жеңілдетілген тапсырма: Көшіріп жаз. Кітап. Кітап сыйлаймын. Досыма кітап сыйлаймын. Мен досыма кітап сыйлаймын. 3. Оқушылар торттың бөліктерінің астында жазылған тапсырмаларды өз қалауы бойынша таңдап, орындайды. 10 мин. ІV. Қорытындылау: • Туған күн иесіне тілек жазу. «Мен сізге жазамын ...» ойыны. Мұғалім үш топқа туған күн иесінің аты жазылған парақты береді. -Мына парақта туған күн иесінің аты жазылған. Сендер туған күн иесін туған күнімен құттықтап, оған не айтқыларың келеді, соның бәрін жазыңдар: жақсы сөз, тілек. Бұл сурет те болуы мүмкін. Оқушылар параққа тілек жазады 6 мин.
  • 4. Сенің жазғаныңды басқа адам оқып қоймас үшін, сен парағыңнын төменгі жағын бүкте. Содан соң бұл парақты сол жақта отырған көршіне бер. Ойын соңында әр топтан бір оқушы шығып парақты оқиды. V. Бағалау: Бағалайды. Бір-бірін мұғалімнің көмегімен бағлайды. 3 мин. VІ. Үй тапсырмасын беру кезеңі: Мұғалім үй тапсырмасын түсіндіріп береді. Оқушылар үй тапсырмасын көшіріп жазады. 1 мин. VІІ.Рефлексия. «Күн» Рефлексия жүргізеді. Тақтада күннің ортасы ілінеді, оқушыларға көк және сары түсті күннің нұры таратылады. Оқушылар нұрды күнге апарып ілуі керек. Сары түсті – маған сабақ ұнады, көк түсті – маған сабақ ұнаған жоқ. Оқушылар рефлексияны орындайды. 2 мин.