Publicidad
Publicidad

Más contenido relacionado

Publicidad

Poradnik jak chronić dzieci przed zagrożeniami płynącymi

 1. Poradnik - jak chronić dzieci przed zagrożeniami płynącymi z Internetu bez odcinania ich od możliwości, które stwarza Sieć.
 2. Umieść komputer w powszechnie dostępnym miejscu w domu Mi
 3. Odkrywaj Internet razem z dzieckiem
 4. Ustal z dzieckiem zasady korzystania z komputera adekwatne do jego wieku  Chroń dziecko przed uzależnieniem!  Sprawdzaj jakie strony odwiedza!
 5. Naucz dziecko zasady ograniczonego zaufania do osób i treści, na które trafia w sieci  Uczul dziecko na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych sieciowych znajomości. Podkreśl, że nie można ufać osobom poznanym w Internecie ani też wierzyć we wszystko, co o sobie mówią. Ostrzeż dziecko przed ludźmi, którzy mogą chcieć zrobić mu krzywdę.
 6. Naucz dziecko chronić prywatność
 7. Przekonaj dziecko, by zawsze konsultowało z tobą materiały, które publikuje w Internecie  Coś, co raz znajdzie się w Internecie prawdopodobnie już nigdy z niego nie zniknie.
 8. Zapoznaj dziecko z netykietą
 9. Upewnij się, że twoje dziecko korzysta z gier adekwatnych do jego wieku PEGI (Pan European Game Information) to ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier komputerowych.
 10. Nie narażaj dziecka, publikując bezkrytycznie jego zdjęcia w sieci!
 11. Bądź wyrozumiały dla swojego dziecka  Często zdarza się, że dzieci przypadkowo znajdują się na stronach adresowanych do dorosłych.
 12. Chroń komputer dziecka przed niewłaściwymi treściami
 13. Pomocne strony Internetowe  Poleć dziecku serwis edukacyjny www.sieciaki.pl.  Dowiedz się więcej na temat zagrożeń na stronie www.dzieckowsieci.fdn.pl.  Gdy twoje dziecko padło ofiarą internetowego przestępcy lub nie wiesz, jak zareagować na jakąś sytuację dotyczącą Twojego dziecka, a związaną z Internetem, szukaj pomocy na stronie Helpline.org.pl lub pod numerem 800 100 100.
 14. Dziękujemy za uwagę Agnieszka Bieleń Dorota Radożycka
Publicidad