Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Ako zbaliť fanúšika?

813 visualizaciones

Publicado el

Alebo miesto facebookových aplikácii v digitálnom Ekosystéme.
Vhodne pracovať so sociálnymi sieťami, nastaviť komunikáciu značky a ktoré kanály a ako využiť. Pripravené pre Trend Seminár " Ako neuviaznuť v sociálnej sieti II."

Publicado en: Empresariales
 • Sé el primero en comentar

Ako zbaliť fanúšika?

 1. 1. Ako zbaliť fanúšikaAlebo miesto facebookových aplikácii vdigitálnom Ekosystéme
 2. 2. Facebook? Twitter? Sociálny web!Nejedná sa o samotné sociálne siete, ale o další posun digitálneho prostredia k sociálnejinterakcii. Sociálne siete sú len jedným z kanálov vrámci ktorého môžeme komunikovať sospotrebiteľom.Je to len ďalší vývojový krok online marketingu smerom k individualizácii a personalizácii.Cieľ – Aby užívatelia sami, dobrovoľne a s nadšením šírili naše posolstvoCesta – Vytvoriť publikum, ktoré sa do nás zamiluje a pretvorí sa na brand ambasádorovZnačka v digitálnom priestore musí efektívne využívať všetky kanály a príležitosti ktoré má,aby tak dosiahla čo najvyššiu efektivitu komunikácie.
 3. 3. Digitálny ekosystém
 4. 4. Poďme baliť !
 5. 5. Fázy sociálnej komunikácieNajskôr musíme fanúšika osloviť, pozornosť získame pomocou aktivácie, či už sútaže,zábavnej alebo užitočnej aplikácie.Keď už nás spoznal, potrebujeme vybudovať prítažlivosť, ktorú vytvoríme obsahom, kôliktorému sa bude pravideľne vracať.Dalšou fázou je vzťah, založený na dôvere a komunikácii, fanúšik musí vedieť, že sa násmôže opýtať čokolvek a dostane relevantnú odpoveď.Záverom je Lovebrand, naše aktivity pretvoria bežných fanúšikov na ambasádorov, ktorýbudú šíriť nadšenie a naše posolstvo po svojich sociálnych sférach. Toto dosiahneme silnýmvzťahom s fanúšikom cez zákulisné, exkluzívne informácie, crowdsourcingom azatiahnutia ho do rozhodovania o dalšom smerovaní značky.
 6. 6. Oddanosť(zložka 1/3)
 7. 7. Komunikačná stratégia
 8. 8. Ak chceme aby nás fanúšikovia milovali, musímeim dať hodnotu. Chcú sa cítiť docenený a maťpocit že s nimi vedieme dialóg.
 9. 9. Obsahová stratégiaAtribúty obsahu:
 10. 10. Obsahové kategórie
 11. 11. Intimita(Zložka 2/3)
 12. 12. IntimitaByť blízko k fanúšikom pomocou médiíPokiaľ chceme byť v srdciach našich fanúšikov, musíme byť videní.Aby sme to dosiahli, synergicky využijeme všetky možné kanály askombinujeme inbound a outbound marketingové taktiky.Online média je treba chápať ako funkčný ekosystém vrámci ktoréhooptimalizujeme userflow a navádzame užívateľa k informáciám, ktoréchceme.
 13. 13. Vášeň(zložka 3/3)
 14. 14. Vášeň = Aktivácie, emočné spojenieTakisto ako sa vo vzťahu pripomíname svoju náklonnosť , aj fanúšikomvytvárame pripomínajúce aktivácie, musia však:•Vytvárať obsah•Sledovať dlhodobú stratégiu a podporovať ju•Tvoriť emócie•Byť zamerané na vytváranie ambasádorov značkyUžívatelia v nej musia nájsť pridanú hodnotu, a to :•Zábavu•Užitočnú hodnotu•Motiváciu vo forme ceny, sociálneho statusu či zážitku
 15. 15. Pár našich aktivácií
 16. 16. SONY VALENTÍNAplikácia ktorá na Valentína pomáhalaužívateľom nájsť svojho partnera stextovým prepojením na SONY produkty.Výsledky:• Za 6 týždňov 35 000 nových fanúšikov• V súčastnosti 57 489 fanúšikov.
 17. 17. MEGAMOZOG SE Enel
 18. 18. MEGAMOZOG SE EnelKvízová hra na promo partnerstva týždňa vedy a technikyVýsledky:Mediálny budget iba 400 €• 1680 zapojených užívateľov• Odohraných 41 074 hier• 12x nárast fanúšikov z 200 na 2375• Rast talking about s vrcholom na 1500• Virálne šírenie oslovilo hru 100 000 užívateľov• Za 2 týždne sme zasiahli 700 000 slovákov
 19. 19. SAGAN PRE O2Povzbudzovacia aplikácia pre O2 na podporu víťazstiev SaganaVýsledky:Mediálny budget: 0 €• Takmer 1000 unikátov• Aplikácia spustená 3120 x• Celkovo prislo do kontaktus appkou 23 048 ľudí vďakavirálnym prvkom
 20. 20. Podporné Meme
 21. 21. ĎAKUJEME ZA POZORNOSŤTešíme sa na spoluprácu
 22. 22. © SCR interactive , s.r.o, Skuteckého 1, 974 01 Banská BystricaVšetky návrhy riešení zachytené v tejto prezentácii sú výlučným duševným vlastníctvom, ku ktorému vykonáva autorské práva SCR interactive ,s.r.o., pokiaľ nie je uvedené inak. Akékoľvek použitie častí alebo celku tejto prezentácie, najmä zverejňovanie, rozmnožovanie a šírenie textov,hudby, fotografií, vizuálov, layoutov, grafov, šotov, klipov, akýmkoľvek spôsobom, mechanickým, elektornickým, či použitím iných technógií naprenos a záznam zvuku alebo obrazu nie je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SCR interactive , s.r.o. povolené a je porušením predpisovna ochranu autorských práv.SCR interactive , s.r.o. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na akékoľvek použitiea nakladanie s prezentáciou v zmysle § 18 a nasl. autorského zákona.

×