Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Pokolenia baby boomers, x, y, c (1)

1.237 visualizaciones

Publicado el

prezentacja o pokoleniach: baby boomers, X, Y, C

Publicado en: Tecnología
  • Inicia sesión para ver los comentarios

  • Sé el primero en recomendar esto

Pokolenia baby boomers, x, y, c (1)

  1. 1. POKOLENIA
  2. 2.  to osoby urodzone w latach czterdziestych i pięćdziesiątych - w Europie Zachodniej i USA był to okres powojennej prosperity,  osoby te wchodziły na rynek prace w warunkach stabilizacji i bogatej osłony socjalnej,  na Zachodzie zaczęto właśnie odcinać kupony od efektów gospodarczych powojennej odbudowy co musiało przekładać się na kształtowanie się postaw osób wkraczających na rynek pracy, CZY W POLSCE ZE WZGLĘDU NA OKRES KOMUNISTYCZNY MOŻNA TAK NAPRAWDĘ MÓWIĆ O “BABY BOOMERS”? Istnieje pewne podobieństwo pomiędzy „baby boomers” a ich polskimi rówieśnikami w kontekście podejścia do pracy i kariery zawodowej - obie te grupy wysoko cenią sobie stabilizację w karierze i przewidywalność zadań. POKOLENIE „BABY BOOMERS”
  3. 3. POKOLENIE X  pokolenie ludzi urodzonych między 1961 a 1981  X oznaczać ma niewiadomą, ludzi, którzy nie wiedzą dokąd mają zmierzać,  „iksy” to społeczeństwo zagubione w chaosie współczesności, wykreowanych przez modę wzorców, szukające odpowiedzi na trudne pytania i sensu własnej egzystencji  wyznacznikiem przynależności była tutaj abnegacja, nonszalancki styl i sposób życia, bezbarwność  często są to ludzie wykształceni, bogaci intelektualnie, materialnie, lecz świadomie uciekający na marginesy oficjalnego życia, niepodatni na spoty reklamowe, okresowe mody, lekceważący konsumpcyjno-rynkowe reguły gry
  4. 4. POKOLENIE Y  są to osoby wychowane we względnym przynajmniej dobrobycie i wkraczające na rynek pracy w warunkach prosperity oraz rynku pracownika lat dwutysięcznych.  „igrekom” bardzo zależy na zachowaniu równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym  mają zresztą trudności z rozróżnieniem obydwu tych obszarów - nie widzą nic zdrożnego np. w korzystaniu z Facebooka w pracy  jednocześnie nie mają też wielkich problemów z pracą w weekendy czy po godzinach, jednakże pod warunkiem, że dzieje się to od czasu do czasu  „igreki” mają duże problemy w podporządkowaniu się autorytetom oraz organizacyjnej hierarchii  mają za to mnóstwo inwencji i kreatywności  są pierwszym pokoleniem, które „od zawsze” w swoim życiu miało internet i telefon komórkowy z SMS-ami,  wolą komunikować się wysyłając tekst (SMS, e-mail, wiadomość na Facebooku) niż bezpośrednio (rozmowa, telefon).
  5. 5. POKOLENIE C connect, communicate, change (łączyć się, komunikować się, zmieniać)  osoby urodzone po roku 1990, które nigdy nie żyły w świecie bez Internetu,  są całkowicie podłączeni do urządzeń mobilnych, online przez 24 godziny na dobę, prowadzący równoległe życie w serwisach społecznościowych,  takie pojęcia, jak: „elastyczny czas pracy”, „praca zdalna” i „elastyczne umowy” są dla nich normą,  najważniejsze dla nich są (w takiej właśnie kolejności): rodzina i dom, pasje, pieniądze oraz praca i kariera,  dlatego też pierwszy pracodawca zostanie wybrany precyzyjnie, żeby warunki pracy odpowiadały potrzebom życiowym; wybór padnie na takiego pracodawcę, który przede wszystkim zapewni możliwości rozwoju, dobrą atmosferę w pracy i elastyczną organizację pracy (zarówno w kontekście czasu, jak i miejsca pracy). Nowe pokolenie chce się w pracy dokształcać i mieć możliwość realizacji swoich pasji.

×