Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Prezentacja Rajd Niepodległości_2014_cz._2

334 visualizaciones

Publicado el

Rajd Niepodległości 2014

Publicado en: Estilo de vida
  • Sé el primero en comentar

  • Sé el primero en recomendar esto

Prezentacja Rajd Niepodległości_2014_cz._2

  1. 1. Co Was czeka na trasie ??? Odcinek 2.
  2. 2. Jazda po mapie Tajemnicze strzałki na mapie Wielu z Was przeglądając dokumenty z rajdów turystycznych opisywanych punktami na mapie na pewno zauważyło drobne strzałeczki znajdujące się na mapie. Rodzi się pytanie - po co one tam są ?. Otóż pokazują one uczestnikom rajdu kierunek poruszania się (czyli czynią daną drogę jednokierunkową na jakimś konkretnym odcinku) oraz pokazują jak wyjechać z danego skrzyżowania - tylko na rajdzie.
  3. 3. Jazda po mapie Tajemnicze strzałki na mapie Spójrzcie na rysunek obok: Wczoraj “dojechaliśmy” prawidłową drogą z “A” do “100”. Dzisiaj chcemy pojechać od “100” do “32”. Uważajcie więc - najbliżej byłoby pojechać ulicą Żwirki i Wigury w dół od “100”, na skrzyżowaniu z Gagarina skręcić w prawo, potem lewo w Teligi i dalej prawo w Zacisze, prawo w Cieszkowskiego i gotowe - jesteśmy. Na pewno jest najbliżej, ale niestety nie jest to prawidłowy przejazd i organizator na pewno nie będzie machał ogonkiem jak zobaczy Waszą kartę drogową.
  4. 4. Jazda po mapie Tajemnicze strzałki na mapie Prawidłowy przejazd obrazuje zielona linia, a ja już tłumaczę dlaczego tak jest. Otóż czarna strzałka na skrzyżowaniu z Gagarina nakazuje nam jadąc z punktu “100” w dół przejechać to skrzyżowanie prosto (tak narysowane strzałki dotyczą tylko skrzyżowań przy których widnieją) Gdybyśmy jechali w drugą stronę ta strzałka nie dotyczyłaby nas. Czyli po zrobieniu tego co “chce strzałka” ruszamy dalej i nie skręcamy w Zacisze ponieważ czerwona strzałka umieszczona w tamtym miejscu informuje nas, że dla uczestników rajdu ulica Zacisze pomiędzy Teligi a Żwirki i Wigury jest jednokierunkowa i można nią jeździć tylko zgodnie z kierunkiem strzałki. Ruszamy więc dalej prosto do Wrzesińskiej, skręcamy w prawo i mamy problem - czyżby to był przejazd równorzędny??? Po wnikliwej analizie (hihihiiiii zmierzeniu kartką) pilot mówi prawo w Teligi (i ma rację), potem lewo Zacisze i prawo Cieszkowskiego i “hir ju ar” :-)
  5. 5. Jazda po mapie Tajemnicze strzałki na mapie Zaraz!!! A dlaczego nie pojechać “górą” - dobiegł głos z sali - Pytanie jak najbardziej na miejscu, ale zauważcie, że na końcu Żwirki i Wigury znajduje się zielona strzałka, która nakazuje nam jadąc od punktu “100” w górę na tym skrzyżowaniu skręcić w prawo. Analogicznie do czarnej strzałki, gdybyśmy jechali ulicą Grudzińskiego to na skrzyżowaniu ze Żwirki i Wigury możemy skręcać gdzie nam się podoba - o ile na końcu manewru jest gdzie wjechać :-) :-) :-)
  6. 6. Jazda po mapie Tajemnicze strzałki na mapie Mam nadzieję, że zrozumieliście : -) Jeżeli macie pytania poprosimy o wpisywanie ich w komentarzach na naszym facebooku. „Do zobaczenia” przy lekturze kolejnego odcinka 

×