Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Uusi ilmiö, vanha data – kiertotalousliiketoimintaa mitataan dataa kierrättämällä

50 visualizaciones

Publicado el

Webinaari: Kiertotalousmittarit ohjaavat kestävämpiin valintoihin, 9.12.2020 Tilastokeskus

  • Sé el primero en comentar

Uusi ilmiö, vanha data – kiertotalousliiketoimintaa mitataan dataa kierrättämällä

  1. 1. Kiertotalousmittarit ohjaavat kestävämpiin valintoihin 9. ja 10.12.2020 #kiertotalousmittarit 110.12.2020 Tilastokeskus
  2. 2. Uusi ilmiö, vanha data – kiertotalousliiketoimintaa mitataan dataa kierrättämällä Käytännön asiat: • Pidäthän videon ja mikrofonin suljettuina • Kirjoita kysymykset ja kommentit chattiin, moderaattori lukee ne asiantuntijoiden vastattavaksi 210.12.2020 Tilastokeskus #kiertotalousmittarit
  3. 3. Ohjelma 9.12.2020 klo 13-15 3Tilastokeskus10.12.2020 ▪ Tilaisuuden avaus Johanna Laiho-Kauranne, Tilastokeskus ▪ CIRWASTE-hanke – kansallisia ja alueellisia kiertotalouden mittareita kehittämässä Tuuli Myllymaa, Suomen ympäristökeskus SYKE ▪ Mitä on suomalainen kiertotalousliiketoiminta? Niko Olsson, Tilastokeskus ▪ Kysymyksiä ja keskustelua Moderaattorina toimii Heidi Pirtonen,Tilastokeskus
  4. 4. Johanna Laiho-Kauranne Ylijohtaja, Tilastokeskus johanna.laiho-kauranne@stat.fi @laihokauranne 4Tilastokeskus9.12.2020
  5. 5. Tuuli Myllymaa Ryhmäpäällikkö; SYKE tuuli.myllymaa@syke.fi @TuuliMyllymaa 5Kuva: Kai Widell10.12.2020
  6. 6. Niko Olsson Yliaktuaari, Tilastokeskus niko.olsson@stat.fi @OlssonNiko 6Tilastokeskus10.12.2020
  7. 7. Sami Hautakangas Yliaktuaari, Tilastokeskus sami.hautakangas@stat.fi @HautakangasSami 7Tilastokeskus10.12.2020
  8. 8. Johanna Pakarinen Yliaktuaari, Tilastokeskus johanna.pakarinen@stat.fi @JohannaPakarinn 8Tilastokeskus10.12.2020
  9. 9. Heidi Pirtonen Yliaktuaari, Tilastokeskus heidi.pirtonen@stat.fi @HeidiPirt 9Tilastokeskus10.12.2020
  10. 10. Mahdollisuudet Tieto Edelläkävijyys Yhteistyö Muutos Kestävä kehitys 10Tilastokeskus10.12.2020
  11. 11. Ohjelma 9.12.2020 klo 13-15 11Tilastokeskus10.12.2020 ▪ Tilaisuuden avaus Johanna Laiho-Kauranne, Tilastokeskus ▪ CIRWASTE-hanke – kansallisia ja alueellisia kiertotalouden mittareita kehittämässä Tuuli Myllymaa, Suomen ympäristökeskus SYKE ▪ Mitä on suomalainen kiertotalousliiketoiminta? Niko Olsson, Tilastokeskus ▪ Kysymyksiä ja keskustelua Moderaattorina toimii Heidi Pirtonen,Tilastokeskus
  12. 12. Kysymyksiä, keskustelua #kiertotalousmittarit 1210.12.2020 Tilastokeskus
  13. 13. Ohjelma 10.12.2020 klo 9-11 13Tilastokeskus10.12.2020 ▪ Tilaisuuden avaus Tuuli Myllymaa, Suomen ympäristökeskus SYKE ▪ Miten kotitalouksien kierrätys on kehittynyt? Tiina Karppinen, Suomen ympäristökeskus SYKE ▪ Lisääkö kiertotalous hyvinvointia? Kati Pitkänen, Suomen ympäristökeskus SYKE ▪ Kommenttipuheenvuoro kunnista ▪ Näkyykö kiertotalous tilastoissa? Johanna Pakarinen, Tilastokeskus Moderaattorina toimii Tuuli Myllymaa, Suomen ympäristökeskus SYKE
  14. 14. Kiitos! ymparistotilinpito@stat.fi 14Tilastokeskus10.12.2020

×