Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Amazon Mülakat Sorularını Nasıl Soruyor?

Forbes, BusinessInsider, Inc, ve Fortune dahil hepsi Amazon’u çalışmak için en iyi şirketlerden biri olarak gösterdi.
O zaman Seattle merkezli şirket nasıl işe alım yapıyor? İnsanlar bu şirkete nasıl girebiliyorlar? Tüm prosedürler kolay gibi gözükse de zor olan birşey var ki o da mülakat soruları.
Azminizi, uzmanlığınızı ve hatta karakterinizi zorlayacak şekilde sorulara muhatap olabilirsiniz.

  • Inicia sesión para ver los comentarios

Amazon Mülakat Sorularını Nasıl Soruyor?

  1. 1. Univerist® Eğitim | Koçluk | Danışmanlık 19 Mayıs Mah. Atatürk Caddesi Turaboğlu Sok No:4/2 I Kozyatağı-Kadıköy I İstanbul 34736 I Türkiye T: 0216 706 1154 I F: 0216 386 8611 I E - Posta:info@univerist.com UNIVERIST EDUCATION COMPANY | BUSINESS SCHOOL | LEARNING ACADEMY | TECHNOLOGY SCHOOL Amazon Mülakat Sorularını Nasıl Soruyor? www.univerist.com Forbes, BusinessInsider, Inc, ve Fortune dahil hepsi Amazon’u çalışmak için en iyi şirketlerden biri olarak gösterdi. O zaman Seattle merkezli şirket nasıl işe alım yapıyor? İnsanlar bu şirkete nasıl girebiliyorlar? Tüm prosedürler kolay gibi gözükse de zor olan birşey var ki o da mülakat soruları. Azminizi, uzmanlığınızı ve hatta karakterinizi zorlayacak şekilde sorulara muhatap olabilirsiniz. İşte size zihninizi zorlayan sorular: Amazon Mülakat Soruları 1. En zor müşteriniz kimdi ve nasıl biriydi?? 2. Kısa bir sunumda AWS’yi ( Amazon Web Services ) nasıl tanıtırsınız? 3. Yaptığınız en kötü yanlış nedir? 4. Eğer yöneticiniz size sizin katılmadığınız bir şeyi yapmanızı söylüyorsa bu durumda ne yaparsınız? 5. İnsan Kaynaklarının sizin için anlamı nedir? 6. Bir analog saatte akrep ve yelkovan arasındaki açı nedir? 7. Bir kelimenin palindrom olup olmadığını nasıl anlarsınız? 8. CEO’muzu biliyor musunuz? İsmini nasıl telaffuz ediyorsunuz?’’ 9. Önünüzde 1’den 250’ye kadar karmaşık sayılar olan bir liste var. Ama bir tanesi yok. Arasında olmayan sayıyı nasıl bulursunuz?’ 10. Haftanın dört günü, günde on saat ayakta çalışmaya istekli misiniz?’ 11. Öfkeyle çıkıp gidebileceğiniz ve de bir daha dönmeyeceğiniz bir noktaya ulaşacağınızı düşünüyor musunuz?’ 12. Hırsızlık yapan bir çalışanı yetkililere bildirir miydiniz? 13. Eğer Mars’tan gelmiş olsaydınız problemleri nasıl çözerdiniz?’ 14. İnsanları nasıl ikna edersiniz? 15. Adres bölümüne URL’yi yazdıktan sonra enter’a basıldığında yazıcıda ne olduğunu anlatın.
  2. 2. Univerist® Eğitim | Koçluk | Danışmanlık 19 Mayıs Mah. Atatürk Caddesi Turaboğlu Sok No:4/2 I Kozyatağı-Kadıköy I İstanbul 34736 I Türkiye T: 0216 706 1154 I F: 0216 386 8611 I E - Posta:info@univerist.com UNIVERIST EDUCATION COMPANY | BUSINESS SCHOOL | LEARNING ACADEMY | TECHNOLOGY SCHOOL 16. Birisinden özür dilediğiniz bir hikayeyi anlatın. 17. Amazon Kindle kitaplarının nasıl fiyatlandırıldığını bana inceleyerek anlatın. 18. İşyerinde birinin güvende olmadığını görseniz ne yaparsınız? 19. Bir şeyi yanlışlıkla 10.000 birim yanlış yönlendirdiğinizde ne yapardınız? 20. Amazon’un web sayfasını nasıl geliştirirsiniz? 21. Altınızdaki 2 çalışanla birlikte dolaylı olarak 30 çalışan var. Her çalışanın haftalık 150 tane yapacağı iş var. Her çalışma gününde 30 dakika öğle yemeği ve iki tane de 15’er dakikalık mola var. 5 günlük çalışma gününde toplamda kaç iş tamamlanır? 22. Hayatınızda karşılaştığınız en zor durum nedir? Onunla nasıl başa çıktınız? 23. Wi-Fi’ın ne olduğunu bir müşteriye nasıl anlatırsınız? 24. Siz Amazon’sunuz ve Samsung size %34 indirimle birlikte 10.000 Samsung Galaxy S3 öneriyor. Bu iyi bir anlaşma mı? 25. Online bir ödeme sistemi tasarlayın. 26. Bir projenin %75’ini tamamladığınız bir zamanda strateji değiştirmek zorunda kaldığınız bir zamanın örneğini verin. Ve onu bir başarı hikayesine nasıl çevirebildiniz? 27. Özel etiketli temizlik ürünleri satmalı mıyız? 28. En yakın arkadaşınızın iş yerinde bir şeyler çaldığını öğrenseydiniz ne yapardınız? 29. Hangi Amazon liderlik prensibine kendinizi yakın buluyorsunuz? Sıra sizde! Bu zor sorulara nasıl cevap verirsiniz?

×