Publicidad

Q‘in Media

Co-Founder of Q'in Social Media Agency and e-conn Healthcare Digital Marketing Agency
31 de Jul de 2015
Publicidad

Más contenido relacionado

Presentaciones para ti(20)

Publicidad

Q‘in Media

 1. SOSYAL MEDYA VE DİJİTAL İLETİŞİM KURUMSAL SUNUM
 2. Q’in, marka stratejinizi çağımız bilişim dünyasının araçları ile hedef kitlelerinize ulaştıran, bilinirliğinizi arttıran, demografik kitlelerinizi dijital veriler sayesinde analiz edip yatırım getirinizi hesaplayan 360 derece bir dijital reklam ajansıdır. NELER YAPIYORUZ? Dijital dünyanın bu kalabalığı arasında markanızı, ürününüzü veya bizzat isminizi öne çıkaracak neler yapabiliriz, onu tartışıyoruz. Markanız için içerik ve strateji planları geliştiriyor, yaratıcı kampanya fikirlerimizle beraber sosyal medya platformlarında boy göstermenizi sağlıyoruz. Hem de en önlerde… Bize teslim ettiğiniz markanızı, kendi markamızmış gibi benimsiyor ve sesinizi duyurmak için, en ekonomik ve en yaratıcı reklam projelerini geliştiriyor ve uyguluyoruz.
 3. Stratejik Planlama Konumlandırma Yönetim Tasarım Takip ve Kriz Yönetimi Ölçümleme Raporlama
 4.  Markanızın hedef kitlesini göz önünde bulundurarak; sosyal medya üzerinde markanız ve faaliyet gösterdiğiniz sektör hakkında gerekli analizleri yaparız.  Ön analiz sonuçlarını değerlendirerek, markanız için en uygun sosyal medya iletişim ve pazarlama stratejisini belirleriz.  Yapacağımız SWOT analizi kapsamında; markanızın güçlü ve zayıf yönlerini, olası fırsat ve tehditleri belirleyerek sosyal medya iletişim ve pazarlama stratejinizi oluştururuz.
 5.  Türkiye’de en yoğun kullanılan sosyal ağlar üzerinde markanız adına kurumsal sayfalar açar; bu sayfaları gerekli kurumsal bilgi, metin ve görsellerle en uygun şekilde güncelleriz.  Markanızın mevcut web sayfalarına, kurumsal sosyal medya sayfalarınıza yönlendirme amacı ile sosyal medya ikonları yerleştiririz. Mevcut web sitenizde, belirlenecek içerik sayfalarına sosyal medya üzerinde paylaşım ve etkileşim sağlayacak fonksiyonlar ekleriz.
 6.  Markanızın hedef kitlesine sosyal medya platformlarında ulaşır, markanızı takipçilerinizle buluştururuz.  Markanız için oluşturacağımız sosyal medya sayfalarına özel, markanız ile ilişkili kurumsal ve proaktif içerikler üretiriz. Ürettiğimiz bu ilgi çekici ve özgün içerikleri etkileşim sağlamak amacı ile sosyal medya sayfalarınızda paylaşırız.  Markanızın sosyal medya topluluğunu yönetir, sosyal medya üzerinden gelecek soru ve yorumları gerekli şekilde yönlendiririz.  Markanızın takipçilerini, sosyal medya üzerinde gerçekleştireceğimiz etkileşim ortamı ve sosyal medya kampanyaları ile potansiyel müşterilere dönüştürürüz.
 7.  Markanız için oluşturduğumuz sosyal medya sayfalarını, özel sekme, arkaplan ve benzeri tasarımlar ile özelleştiririz.  Markanız adına planlanan sosyal medya iletişim ve pazarlama çalışmaları sürecinde belirlediğimiz proje ve uygulamaların arayüz tasarımlarını oluşturur, kodlamasını gerçekleştiririz.  Deneyimli tasarım ve yazılım ekibimiz ile markanızın rakiplerinden farklılaşmasını sağlarız. Markanızın iletişim stratejisi kapsamında belirlediğimiz doğru mesajın, tasarım avantajı ile takipçilerinize açık ve net olarak iletilm
 8.  Sosyal Medya Takip ürünümüzle, hedef kitlenizin sosyal medyada markanız hakkında neler konuştuğunu takip ederiz ve markanızın online itibarı hakkında sizi bilgilendiririz.  Markanız hakkında sosyal medyada yer alan bilgileri detaylı inceleriz.  Olası online kriz durumlarını önceden fark ederiz ve gerekli önlemleri alırız.  Kullanıcı deneyimlerini, olumlu ve olumsuz eleştirileri inceleyerek ürün ve hizmetlerinizin geliştirilmesini sağlarız.  Rakipleriniz hakkında neler konuşulduğunu öğrenmenizi sağlarız.
 9.  Markanız ile ilgili sosyal medya üzerinden gerçekleşebilecek olası kriz durumlarını ön görerek, bu krizlerin gerçekleşmesini ve büyüyüp yayılmasını engelleyici önlemler alırız.  Markanız için belirlediğimiz strateji doğrultusunda, markanıza özel önlem planları hazırlar, bu tür müdahale edilmesi gereken durumlarda olabilecek en hızlı şekilde aksiyon alınmasını sağlarız.  Markanızın sosyal medyada karşılaşabileceği ve hukuki müdahale gerektirecek durumlarda birlikte çalıştığımız, uzman hukuk firması BTS’nin yönlendirmeleri doğrultusunda ilerleriz.
 10.  Anahtar Performans Göstergeleri (KPI) ile markanızın sosyal medya iletişimi ve pazarlama aktivitelerinin başarısını ölçüp, aşağıdaki gerekli analizleri gerçekleştiririz: • Takipçi sayıları ve dönemsel artış • Yayınlanan içerikler ile ulaşılan izleyiciler • Etkileşim oranları • Link veren siteler • Reklam görüntülenme istatistikleri • Aktif aylık kullanıcılar • Kullanıcı demografik bilgileri • Sayfa görüntülenme istatistikleri
 11.  Markanız adına gerçekleştirdiğimiz sosyal medya çalışmaları hakkında periyodik olarak sosyal medya iletişim ve pazarlama raporları sunarız. • Aylık Sosyal Medya İletişim Raporu • Yarışma Raporları (Aylık /YarışmaToplam İstatistikleri) • Kampanya Raporları (Aylık / KampanyaToplam İstatistikleri) • Sosyal MedyaTakip Raporu (Günlük / Haftalık / Aylık) • Facebook ve Diğer ReklamYayınlarına Ait Raporlar • Haftalık İçerik Paylaşım Raporu
 12. İnteraktif Facebook Yarışmaları Ödüllü Fotoğraf Paylaşımları #hashtag Kurgulu Yarışmalar Ödüllü Soru – Cevap Yarışmaları Twitter Trending Topic Özelleştirilmiş Facebook Sekmeleri
 13.  Yarışma kapsamında Facebook takipçilerinize, belirleyeceğiniz konu hakkında bir soru sorulur. Katılımcılardan, yarışma sayfasında yer alacak iletişim formunu doldurduktan sonra sorunun doğru cevabını vermeleri istenir.  Ödüllü soru yarışması; “Beğenme Öncesi” ve “Beğenme Sonrası” olmak üzere 2 aşamadan oluşmaktadır ve yalnızca markanızın Facebook sayfasını beğenmiş kişiler yarışma sorunuza ulaşıp yarışmanıza katılabilirler. Böylelikle Facebook sayfanızın takipçi sayısının da artması sağlanır.
 14.  Yarışma kapsamında sosyal medya takipçilerinizden, Instagram hesaplarında belirli bir #hashtag ile birlikte fotoğraflar paylaşmaları istenir.  Belirlenen #hashtag ile paylaşılan fotoğraflar yarışma yönetim paneline otomatik olarak düşer. Yarışma kurallarına uygun olan fotoğraflar, markanın belirleyeceği bir moderatör tarafından onaylandıktan sonra Facebook’ta oluşturulacak yarışma sayfasında yerlerini alırlar.  Facebook’ta sayfasında sergilenen Instagram fotoğrafları, takipçilerin oylamasına sunulur ve en fazla oy alan fotoğraflar belirlenecek ödülleri kazanırlar.
 15.  Twitter kullanıcılarının, belirleyeceğiniz temalardaki #hashtagler ile birlikte tweet atmaları istenir, bu etiketlerle paylaşılan tüm tweet’ler bir panelde toplayarak değerlendirilir.  Facebook sayfasına entegre edilerek, Twitter’da yazılmış olan tweet’ler markanızın Facebook sayfasında yer alacak olan bir yarışma sekmesinde oylamaya sunulur. Böylece, markanızın Twitter ve Facebook sayfaları arasında güçlü bir etkileşim sağlanır.
 16.  Markanız hakkındaki bilgileri, ürün ve hizmetlerinizle ilgili detayları Özelleştirilmiş Facebook Sekmeleri aracılığı ile takipçilerinize ulaştırabilirsiniz.  Markanızın kurumsal Facebook sayfası için ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgilendirici, tanıtıcı ya da satışınızı destekleyen özel sekmeler tasarlar ve uygularız.  İstediğiniz takdirde, bu sekmelerin içine size ve hedef kitlenize özel olarak planlanan etkileşimli Facebook uygulamaları (aplikasyonlar) entegre ederiz. Hazırlayacağımız sekmeleri, kampanya amaçlı kullanabilir ya da sekmeler aracılığı ile web sitenizi Facebook’a entegre edebilirsiniz.
 17.  TT (Trend Topic) Twitter’daki gündem başlıklarının en tepesinde yer alan ve kullanıcıları bu konu hakkında yazmaya yönlendiren gündem maddesidir.  Gündem akışı hızlı bir değişim gösterdiğinden TT’de yer alan #hashtag genel olarak 2 saat gündemin en başında yer alır, sonrasında aşağılara düşer. Ancak bu 2 saat içinde gerek ülke çapında gerekse dünya genelinde, tüm Twitter kullanıcılarını promot ettiğimiz ürün hakkında tweet yazmaya teşvik eder. Çünkü TT’de yer alan #hashtag hakkında yazmak, kendi hesaplarının da popüleritesini artırır ve başka kişilerce görünüp, tanınmalarını sağlar. Bir win-win durumunun söz konusu olduğu TT çalışmasında sonuç olarak 2 saat içinde 288 MİLYON AKTİF KULLANICI tarafından görünmesini ve markanız hakkında konuşulmasını sağlayacaktır.
 18. Ekibimiz markanızın ihtiyaçlarını anlayarak, yazılım ürünlerimizin yardımıyla en zorlu kampanyaları bile hızla uygulayabilir. Hızlıyız Markanızın ihtiyaçlarını karşılayan ve başarınızı garantileyen ürün odaklı, akıllı çözümleri bir araya getiririz. Akıllı Çözümler Ekibimiz, içerik üretiminden proje yönetimine kadar sosyal medyanın her alanında güçlü bir deneyime sahiptir. Tecrübeli Ekip Başarılı olmak için tek bir alana odaklanmanın doğru olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle, sadece sosyal medya odaklı bir ajansız. Sosyal Medya Odağı Raporlarımız, çalışmalarımızın detaylı bir özetidir. Sosyal medya aktivitelerimizin sayısal geri dönüşünü ve bu konudaki yorumlarımızı sunarlar. Detaylı Raporlama Ne pahalı ne de ucuz! Markanıza uyguladığımız projeler için en uygun fiyatları öder ve yatırımızın geri dönüşünü kolayca alırsınız Ekonomik Fiyatlar
 19. 0212 871 01 75 Şenlikköy Mahallesi Ay Sokak No.6 Daire 3 Florya / Bahçelievler qin@qin.com.tr cigdem.ozkan@qin.com.tr
 20. TEŞEKKÜR EDERİZ…
Publicidad