Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
презентація досвіду роботи довгополик
1. Презентація досвіду роботи
вчителя математики
Сватківської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Гадяцької районної ради
Полтавської області
Довгополик Таміли Миколаївни
«Педагоги не можуть успішно когось
навчати, якщо в цей же час ретельно
не вчаться самі»
Алі Апшероні
2. Методична проблема:
Удосконалення навчання математики -
один із шляхів розвитку творчих
здібностей учнів, засіб для навчання
протягом усього життя
Мета
Формування такої моделі випускника, який як суб’єкт самоосвіти
включає в себе:
інформаційну та діяльнісну підготовленість на сучасному
рівні знання,
творче мислення,
самостійність у виборі рішення,
вміння самоорганізації,
розвинуту працездатність,
знання шляхів і способів мобілізації власних
можливостей та творчого потенціалу,
потребу і здатність відчувати прекрасне.
3. Технологія досвіду:
Реалізується шляхом поєднання
різноманітних активних форм роботи і
ігрових, частково-пошукових, пошукових,
дослідницьких, прогресивних активних
методів інтерактивного навчання, розвитку
критичного мислення в рамках
продуктивного уроку математики.
Технологія досвіду:
Реалізується шляхом поєднання
різноманітних активних форм роботи і
ігрових, частково-пошукових, пошукових,
дослідницьких, прогресивних активних
методів інтерактивного навчання, розвитку
критичного мислення в рамках
продуктивного уроку математики.
Актуальність досвіду:
Завдання вчителя не доносити істину, а вчити її
знаходити. Дитину спочатку потрібно зацікавити,
навчити хотіти й прагнути, а вже потім — знати й уміти.
Процес навчання є своєрідним процесом самостійного
«відкриття» учнем уже відомих у
науці знань. Одним із шляхів реалізації цієї ідеї є
впровадження ідей продуктивного навчання на уроках
математики з метою розвитку творчої самодостатньої
особистості, громадянина України, успішної в житті
людини
Актуальність досвіду:
Завдання вчителя не доносити істину, а вчити її
знаходити. Дитину спочатку потрібно зацікавити,
навчити хотіти й прагнути, а вже потім — знати й уміти.
Процес навчання є своєрідним процесом самостійного
«відкриття» учнем уже відомих у
науці знань. Одним із шляхів реалізації цієї ідеї є
впровадження ідей продуктивного навчання на уроках
математики з метою розвитку творчої самодостатньої
особистості, громадянина України, успішної в житті
людини
4. Структура стандартного уроку:
-Організаційна частина (3 хв)
-Перевірка знань і вмінь (10 хв)
-Пояснення нового матеріалу (10-15 хв)
-Практична робота (10-15 хв)
-Підсумок (3-5 хв)
Структура стандартного уроку:
-Організаційна частина (3 хв)
-Перевірка знань і вмінь (10 хв)
-Пояснення нового матеріалу (10-15 хв)
-Практична робота (10-15 хв)
-Підсумок (3-5 хв)
Сучасний
урок
Методична
система
_навчання_
Педагогічна
майстерність
вчителя
Досягнення ІТ та
педагогічної
науки
5. Завдання:
-розвиток творчих здібностей учнів
-розвиток критичного мислення
-формування вміння орієнтуватися в соціально-
інформаційному просторі
Шляхи вирішeння:
-самоосвіта педагога
- нові форми і методи організації НВП
-орієнтація на потреби та інтереси учнів
-впровадження нових ІТ
-розробка сучасного навчального контенту
Результат:
Творчий, успішний, думаючий
учень – успіх учителя
6. Кредо навчання
Те, що я чую, я забуваю.
Те, що я бачу й чую, я трохи
пам'ятаю.
Те, що я чую, бачу й
обговорюю, я починаю
розуміти.
Коли я чую, бачу, обговорюю й
роблю я набуваю знань і
навичок.
Коли я передаю знання іншим,
я стаю майстром.
8. МОДЕЛЬ НАВЧАННЯ
Мистецтво навчання не потребує нічого іншого, ніж умілий розподіл часу, предметів і
методу. Я.А. Коменський
Високий рівень
засвоєння знань
Можливість
проконтролювати
рівень засвоєння
знань учнів
Учитель має
змогу розкритись
як організатор,
консультант
Партнерство між
учителем і учнями
та в учнівському
колективі
Учень і вчитель рівноправні
суб’єкти навчання
Розширюються пізнавальні
можливості учня
Заохочуйте
бажання дітей
до оновлення,
якщо ви хочете
виховати в них
риси
нової людини
9.
10. Технології ситуативного моделювання
(навчання у грі):
це побудова навчального процесу шляхом
включення учня до гри (передусім ігрове
моделювання явищ, що вивчаються).
Технології опрацювання дискусійних
питань:
важливий засіб пізнавальної
діяльності учнів у процесі
навчання, бо дискусія - широке
публічне обговорення
спірного питання.
11. • кожна думка важлива;
• не бійся висловитись;
• ми всі - партнери;
• обговорюємо сказане, а не людину;
• обдумав, сформулював, висловив;
• кажи чітко, зрозуміло, гарно;
• вислухав, висловився, вислухав;
• наводь тільки обґрунтовані докази;
• умій погодитись і не погодитись;
• важлива кожна роль.
12. За допомогою різних форм і методів
навчання діти вчаться:
Доводити
свою
точку
зору
Доводити
свою
точку
зору
Cлухати іншу
людину
Cлухати іншу
людину
Формувати
власну думку
Формувати
власну думку
Аргументувати
і дискутувати
Аргументувати
і дискутувати
Розвивати
навички
самостійної
роботи
Розвивати
навички
самостійної
роботи
13. • учні набувають культури дискусії;
• виробляються вміння приймати спільні рішення;
• поліпшились вміння спілкуватися, доповідати;
• якісно змінюється рівень сприйняття учнями
навчального матеріалу – він набув особистісного
сенсу, замість “вивчити”, “запам’ятати” стало
“обдумати”, “застосувати”;
• якісно змінюється рівень володіння головними
мисленнєвими операціями – аналізом, синтезом,
узагальненням, абстрагуванням.
14. Успіх не прийде до вас.
Ви самі повинні йти до нього.
М.Колінз
5 кл 6 кл 7 кл
6 кл 7 кл 8кл
8 кл 9 кл 10кл
15. Навчальний
рік
Назва заходу Прізвище, ім´я учня Клас Результат
2011-2012 Конкурс МАН Клименко Альона 7 ІІ м.
2012-2013 ІІ етап Всеукраїнської
олімпіади з математики
Банга Альона
Клименко Альона
6
8
ІІІ м.
ІІ м.
2013-2014 ІІ етап Всеукраїнської
олімпіади з математики
Банга Альона
Сіренко Мирослав
7
6
ІІІ м.
ІІ м.
2014-2015 ІІ етап Всеукраїнської
олімпіади з математики
Банга Альона
Змага Аліна
8
7
ІІІ м.
ІІ м.
Конкурс ім. Остроградського Банга Альона
Клименко Альона
8
10
ІІ м.
ІІІ м.
Конкурс МАН Клименко Альона 10 ІІІ м.
Участь у олімпіадах, конкурсах.
18. На кожен свій урок іду як на перший.
Йду не просто на роботу, а до людей,
яких люблю і шаную; йду до дітей,
які чекають нових знань, необхідних
для їх розвитку
У дитячих лікарів є правило: перед
зустрічами з малюками зігрівати руки.
Вчителю завжди треба пам'ятати не
тільки про тепло своїх рук, а й про тепло
своєї душі. Недарма формулою багатьох
педагогів є мудрі слова: «Бажаєш
володіти душами дітей - віддай їм свою
душу». Цією формулою користуюся і я.