1. TUNNIKONSPEKT
AINE: Kunstiõpetus 2x45
KLASS: 11B, 11A
TUNNI TEEMA: Noodinihe
EESMÄRGID: Õpilane teab, mis on Fluxus, teab erinevaid kaasaegseid helisündmusi, oskab grupitööd teha ja arvestab grupiliikmetega. Oskab
grupiga koos mõelda välja ka ühe heli sündmuse.
HINDAMINE/TAGASISIDE: Hinde saavad õpilased selle järgi, kas nad täidavad etteantud tunni eesmärgid ja suuline tagasiside.
VAJALIKUD VAHENDID JA MATERJALID: power point ettekanne, kavandi paber, harilik pliiats, kustukumm, näidistööd.
PÕHIMÕISTED: antikunst, Fluxus, John Cage, kunsti piiride avardumine,
TUNNI KÄIK:
Tunni etapid Aeg Õpetaja tegevus Õpilaste tegevus Pedagoogiline põhjendus
1. Häälestus 10. 05 Tunni alustamine. Õpilased seisavad jäävad vaikseks ja Õpilased saavad teadlikuks
• Tunni organiseerimine 10. 06 Tere, täna ja ka järgmine nädal teretavad. tunni algusest.
• Eesmärgi püstitamine tegeleme me kaasaegse kunstiga, mis Õpilased kuulavad, mis tunnis Õpilased saavad teada, mis
• Õpilaste motiveerimine on seotud muusikaga. toimuma hakkab. tunnis toimuma hakkab, siis
• Eelteadmiste, huvide Kõigepealt teema alustuseks küsin Õpilased mõtlevad ja arutlevad nende ei tule ootamatuid asju ja
aktiveerimine õpilastelt, mida nad teavad kaasaegsest küsimuste üle. teavad mida oodata.
kunstist?
• Iseseisvale tööle
millised on muusika ja kunsti ühised
tagasideme andmine
tunnused?
• sissejuhatus
Mis ühendab näiteks muusikuid ja
kunstnikke?
1
2. 2. Õppimine 10. 10 Räägin neile seejärel natuke Fluxusest, Õpilased kuulavad ja saavad Õpilased saavad om
• Huvi hoidmine Antikunst, kunstipiiride avardumine. küsimusi esitada, arvamust avaldada ja ka näha
• Õpilaste toetamine, 10. 25 John Cagest rääkimine. Seejärel video Seejärel vaatavad videot ja saavad teemakohaseid videosid, sest
julgustamine näitamine. kommenteerida. ainult jutuga ei saa selgeks
• Uue info sidumine Millised on teie arust vaikuse helid? Vastavad küsimusele. teha õpilastele, mis teatud asi
varasema teadmisega 10. 27 John Cagesi tsitaat, selle kontserdi endast kujutab.
• Seoste loomine kohta.
• Mõistmine 10. 29 Fluksuse helisündmuste ja juhistest Õpilased kuulavad, mis on juhised ja Õpilased saavad teada uusi
rääkimine. saavad ka teada, et nemad peavad teadmisis ja samas nende
• Tähenduse loomine
Tilkumise muusikavideo näitamine. oma heliteosele juhendi kirjutama. praktiline töö on seotud
Mismoodi teie näiteks teeksite seda Õpilased pakuvad enda variante tunnis õpitud teooria
tilkumise muusikat? välja, mismoodi nemad teeksid. kinnistamisega.
10. 35 Fluxuse kontserditest rääkimine, ja Kuulavad ja vaatavad videot.
natuke ühe video näitamine.
10. 40 Eestlastest Arvo Pärt sai samuti Õpilased kuulavad. Õpilased saavad ka natuke
inspiratsiooni näiteks John Cagesi Eesti seosest fluxusega teada
muusikast. ja selle mõjutustest.
Küsin õpilastelt: Õpilased peavad mõtlema
Missugused helid on iga päev nende Õpilased räägivad oma arvamusest. asjadest, millest võibolla
ümber? koguaeg niisama ei mõtle ja
Milliste tavaliste asjadega saaks ise milllele tähelepanu ei pööra
heli tekitada ja kuidas? tavaliselt.
2
3. 3. Reflektsioon 10. 47 Räägin õpilastele, mis järgmine tund Õpilased kuulavad ja saavad teada, Õpilased saavad teada, mis
• Millised on võimalused toimuma hakkab, et kõigepealt mis järgmine nädal tunnis toimuma järgmine nädal tunnis
teadmiste rakendamiseks moodustavad 5 liikmelised rühmad, hakkab. toimuma hakkab.
• Tervikpildi loomine seejärel üks on dirigent, ning siis
• Kokkuvõtted, hinded peavad ise looma ühe heliteose koos
• Tagasisedeme andmine juhendiga.
Kuna ka Fluxus tegi antikunsti, kus
• Iseseisev töö
puudus sügav sisu, siis ei ole midagi
põhjendusega
hullu, kui teie etendus tuleb ka seosutu
• Uute eesmärkide
jne. Peaasi, et oleks huvitav ja võib ka
püstitamine
humoorikas olla.
Õpilased saavad valida omale
rühmakaaslased ja natuke läbi rääkida,
sest järgmine nädal nad peavad juba Õpilased saavad teadlikuks
esitama oma heliteosed. tunni lõpust, ja lahkuvad
10. 50 Lõpetan tunni Õpilased lähevad vahetundi. klassist.
3