1. Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15
ім. М. Решетняка
Виховний захід
Презентація учнівського проекту
«Зелені легені мого міста»
Підготувала
вчитель початкових класів
Платана С.О
2. Мета. Розкрити роль рослин у підтримці життя на Землі, пробуджувати
інтерес до вивчення дерев своєї місцевості; з’ясувати, які з них мають цілющі
властивості; формувати правила і норми екологічно допустимої поведінки в
природі; виховувати потребу захищати та дбайливо ставитися до рослин.
Обладнання. Малюнокдерева очікувань, правила роботив групах,
ілюстрації дерев, відеоматеріал з Червоної книги, виставка малюнків, фото
дерев, матеріал для інтерактивних вправ.
Хід заходу
І. Привітання. Повідомленнятеми та мети заходу
- За вікном весна, найчудовіша пора року, мабуть саме вона подарувала вам
гарний настрій. Діти, який сьогодні день? Дайте відповідь одним словом.
Місяць? Якому місяцю він прийшов на зміну? Березень, квітень - весняні
місяці. Якого ж весняного місяця не вистачає?
- Подивіться на наше дерево, воно ще спить, зовсім не чуло про прихід весни.
Чого не вистачає?(Листя, квіток.) Воно обов’язково прокинеться, зрадіє
весні, якщо почує як цінує дерево в своєму житті людина. Ми плідно
готувалися, працюючи в групах і сьогодні презентуємо свої здобутки в
реалізації проекту «Зелені легені мого міста».
ІІ. Інтерактивна вправа «Очікування»
- Чого ви очікуєте від заняття? На яке питання хочете почутивідповідь?
Напишіть про це на листі деревця, це те, на що ми сподіваємось.
(Всі прикріплюють листочки на дошку. Бажаючі озвучують вголос).
ІІІ. « Мозковий штурм» ( Метод « Кубування»)
- Давайте згадаємо все, що ми знаємо про дерева.
1грань. На які групи можна поділити дерева за виглядом листя?
2 грань. Назвіть листяні та хвойні дерева.
3 грань. Назвіть плодовідерева.
4 грань. Чим кориснідерева ?
5 грань. Що необхідно для ростудерев?
6 грань. Чим відрізняється будовадерева від будовикуща?
ІV. Презентаціявиконанихробіт
І група - дослідила, які рослинирозповсюдженіу нашій місцевості, яке
вони мають значення в екологічному ланцюжку. Працюючи з ресурсами
інтернету, енциклопедичними виданнями, здобулиінформацію про дерева
рідного міста. ( Діти поділилися своїмизнахідками та відкриттями у вигляді
рефератів, збірничків, презентацій).
ІІ група - дослідила інформаційні джерела щодо лікувальних властивостей
дерев, дізналася у дорослих, працівників аптек рецепти лікувальних чаїв,
настоянок, ефіро-олійних композицій, коли їх доцільно використовувати. У
3. результаті роботи виконавці проекту створили та презентували перед учнями
фітолекторій «Дерева та здоров’я людини» (де діти дізналися скільки є
природних ліків, ефективніших від хімічних), випустили пізнавальну
брошуру«Дерева – лікарі та донориенергії».
ІІІ група – провела волонтерські акції з жителями мікрорайону. (У листі-
зверненні діти довели до відома жителів мікрорайону нашої школи список
дерев, необхідних для насадження у нашому місті. Провели роз’яснювальні
бесіди про шкідливість спалювання восени і навесні опалого листя, бо всі
шкідливі речовини, які накопичені листям, знов потрапляють до повітря).
Презентували творчі доробки - малюнки, фотографії, вірші про зелений світ
міста.
V. Фізхвилина «Дощ»
- Щоб все навкруги росло, зеленіло, кріпло, треба весняного дощику.
Починається вітер ( труть долоні)
Перші краплі ( пальці )
сильніше припускає ( по грудях)
Ось вже злива (по ногах)
Грім-блискавка (притуп-плески в долоні)
Стихає
Сонечко (руки вгору)
Веселочка ( руки в сторони)
VІ. Об’єднанняв групи
– Дістаньте з кошика малюнок дерева, пригадайте його назву.
(Всі, хто отримав дубочок, сідає за перший стіл і т.д.)
VІІ. Повторення правил роботи у групі
– На початку навчального рокуми разом з вами розробилиправила роботив
групі. Давайте їх повторимо.(Вчитель озвучить декілька важливих, всі інші
на плакаті)
1. Обирай лідера.
2. Уважно слухай чи читай інструкцію-завдання.
3. Працюй так, щоб не заважати іншим.
4. Вислуховуй думку кожного члена групи.
5. Користуйсядодатковоюлітературою, словниками.
6. Дотримуйся відведеного часу.
7. Дотримуйся правила піднятої руки.
8. Презентуй дослідження і висновки.
VІІІ. Робота вгрупі
Завдання1. Скласти пам’ятку «Це ти можеш!», описати екологічно
допустимуповедінку в природі.
4. Завдання2. Виготовити колаж «Багатства деревного братства»
( Із журналів, заповнених рекламою, вирізати малюнки продукції отриманої з
дерев, згрупувавши : паперова продукція, харчові продуктиі продукція,
виготовлена з деревини).
Завдання3. Практична вправа «ДопоможемоКосмикута його друзям»
- Ми отримали сигнал «SОS»!На своємузорельотіКосмикта його друзі
подорожують Галактикою. Бути в гарній формі, захиститися від
небезпечних вірусів допомагало чарівне желе, запаси якого вичерпано.
На планеті Земля весь екіпаж занедужав людськимихворобами:в
одного з’явилися нежить та кашель, другий – поранив руку, в іншого –
болить живіт, у четвертого – запалення ясен. У командираКосмика
болить голова, він не знає як врятувати екіпаж: ліки приймати їм не
можна, тільки – цілющі настоянки, чаї. Допоможемоприбульцям?
( Дітям в групах роздаютьсямалюнки хворих прибульців. Завдання –
назвати цілющі дерева, відвари яких допоможуть вилікувати недугу).
Презентаціяроботи в групах відбуваєтьсяпіслявиконаннякожного
завдання. ( Лідер доповідає, всі лаштують виконаний проект).
ІХ. Вправа «Ланцюжок настрою»
(Кожна група коротко повідомляєз яким настроєм працювала)
Х. Показ відеоролика« Зі сторінок Червоноїкниги»
ХІ. Вправа «Перевтілення»
- Заплющіть очі, уявіть маленьким деревом, про щоб ви попросилилюдей?
ХІІ. Підведенняпідсумків
– Що нового видізналися? Чого навчилися? У кожного на парті чудова
квітка, це нагородаза плідну працю. Чи справдилися ваші очікування щодо
уроку? Якщо так, прилаштуйте її на дошці, розкажіть – чого досягли.
Продовжтеречення:
Ми знаємо… Вміємо… Цінуємо…