1. Ватутінський дошкільний навчальний заклад №8 «Зірочка»
загального розвитку Ватутінської міської ради
Черкаської області
Інтегроване заняття
«Подорож осінніми стежками»
Вихователь
Зіменко О.Л.
Ватутіне 2010 р.
2.
Мета:Виховувати відповідальне ставлення до природного довкілля.
Повторити та закріпити ознаки осені. Узагальнити поняття про
рослини ( дерева, гриби, овочі), розмаїття їх порід. Закріпити
уявлення дітей про будову рослин, функції їх окремих частин.
Розвивати мислення дітей.
Матеріал: конверт з листом, календар природи, схема вірша
«Жовтень», малюнки дерев (які ростуть в саду, в лісі), плоди
дерев, гриби отруйні, їстівні, кошик, малюнки ялинки (веселої,
сумної), маски овочів, картки для об’єднання в пари, схема‐
«діамант, картки для «діаманта» ‐ що потрібно, щоб виростити
дерево.
Диференційований підхід.
Методи проведення: «діамант», «бережок і річечка».
Форма проведення: гра – подорож.
Хід заняття
‐ Діти, сьогодні до мене прийшов лист і я хочу, Вам його зачитати .
‐ Любі діти, групи «Казка», допоможіть мені будь – ласка розчарувати
ялинку, яку зачарувала Пані Осінь. Тому, що без ялинки не зможе
завітати в садочок свято Нового року. Допоможіть нам розгадати всі
завдання, які приготувала осінь, щоб ялинка перетворилася із сумної
в святкову і веселу.
Вихователь показує дітям фотокартку сумної ялинки.
‐ Малята допоможемо ялинці ?
‐ Підійдіть будь – ласка до мене.(діти підходять до календаря
природи).
‐ Щоб Осінь знала, що ми все про неї знаємо, нам потрібно пригадати
осінні місяці.
‐ Відповіді дітей ( вересень, жовтень, листопад ).
3. ‐ А чому жовтень має таку назву ?
Відповіді дітей ( тому, що жовтіє листя ).
‐ А який вірш про жовтень ми знаємо ?
( діти розповідають вірш « Жовтень » за схемою).
‐ А що нам дарує осінь ?
Відповіді дітей ( щедрі врожаї ).
‐ Зараз ми вирушимо в подорож. Дивіться ми завітали в царство дерев.
( На столі розкладено малюнки дерев, які розділені на дві галявини,
плоди розкидані на підлозі ).
‐ Ой, а чому наші дерева ростуть не разом ?
Відповіді дітей ( тому, що це сад і ліс ).
‐ А які дерева ростуть в саду ?
Відповіді дітей ( фруктові )
‐ А давайте пригадаємо з чого складається дерево .
Відповіді дітей ( корінь, стовбур, гілки, листя, плоди ).
‐ Ой подивіться, а в наших дерев немає плодів, їх розвіяв вітер,
давайте допоможемо їх зібрати.
( Діти за допомогою фішок діляться на дві під групки. Перша – збирає
плоди лісу, друга – плоди саду ).
Вихователь відбирає двох дітей, по одному з кожної під групки і дає в
цей час їм інше завдання.
‐ А ви повинні на нашому діаманті викласти, що потрібно для того, щоб
виростити дерево.
1‐ Насіння.
2‐ Земля.
3‐ Лопата.
4‐ Вода.
5‐ Сонце.
6‐ Добриво.
7‐ Виросте саджанець
8‐ Велике дерево
4. Після виконання, завдання перевіряються.
На килимку розкладено гриби їстівні та отруйні.
‐ Ой подивіться, а що це за галявина ?
Відповіді дітей ( грибна галявина ).
‐ А в яку пору року виростає найбільше грибів ?
Відповіді дітей ( восени ).
‐ А на які дві групи поділяються гриби ?
Відповіді дітей отруйні та їстівні)
‐ Подивіться у нас є кошик і ми повинні для осені відібрати лише їстівні
гриби.
( Діти відбирають їстівні гриби, кладуть їх в кошик і називають ( білий
гриб, опеньки, маслюки, лисички )).
‐ Ми впорались з завданням. А які гриби залишились на галявині ?
Відповіді дітей ( бліда поганка, мухомор ).
‐ А чи можна ці гриби зривати та топтати ?
Відповіді дітей ( Ні. Тому, що вони отруйні лише для людей, а звірі
ними лікуються ).
‐ Добре із цим завданням ми впоралися. Але це ще не все, осінь нас
запрошує, а куди це ми потрапили ?
Відповіді дітей ( на город ).
‐ А що росте на городі ?
Відповіді дітей ( овочі ).
На городі розкладено маски овочів. На столі лежать картки овочів
розрізані на чотири частини.
Завдання:
1. Вихователь дає кожній дитині одну частину розрізаного овоча,
дитина повинна знайти ще три частинки, зібрати картинку і
дізнатися, який овоч в неї намальований,після того піти на город і
зірвати цей овоч ( маску ) одягнути на голову.
2. Діти стають парами, гра « бережок – річечка » і описують свій овоч
один – одному.