SlideShare una empresa de Scribd logo
1 de 4
Тема:«Буратіно допоможемо – разом ми усе зможемо»
(Заняття з основ економічної культури;5 рік життя.)
Програмовий зміст: ознайомити дітей із найуживанішими економічними
поняттями, розширити економічні знання дітей проте, що все, що нас
оточує, є результатом праці; вчити розуміти відмінність між «хочу» й
«треба», розрізняти першочергові й другорядніпотреби ; ознайомити
вихованців з грошовими одиницями іншихдержавта з «грошовими місцями»;
вправлятись улічбі та у називані чисел в межах «5»;розвивати інтерес до
економічних знань, логічне мислення , пам’ять та уяву ; виховувати бажання
працювати та допомагати , поважатипрацюдорослихта її результат.
Матеріал:Буратіно, великий кольоровий парашут, підвазонник із землею,
ілюстрації: «Бізнесмен», гроші: гривні, долари, євро, юані; вивіска «Магазин
КНИГАРНЯ», книги, цінники,листівки – реклами, гроші номіналом 1,2,5
гривень; дидактичніігри:«Бажання й необхідність», «Платимочи ні»,
«Грошові місця»; діловий костюм; дошка й магніти.
Економічний словник: монети, гроші, плата, бізнесмен, бізнес, власник,
продавець, торгова точка, заробітна плата, реклама, власна справа, …
Попередня робота: перегляд м/ф «Буратіно», читання казок «Ріпка»,«Троє
поросят», «Лисичказі скалочкою», «Півник і двоє мишенят», бесіди з основ
економічної культури.
Хід заняття:
Вихователь: Ось настав уже той час
Щоб почати заняття!
Попрацюємо старанно,
Щоб почули ми в кінці.
Що у нашій дружній групі,
Діти просто молодці!
Добрий день, мої малята,
І дівчатка і хлоп’ята.
Добрий день, вам гості милі,
Раді з вами бути нині !
Діти, чи любите ви чудеса та казки? Ви
хочете потрапити указку? У мене є
чарівний парашут зйого допомогою ми
зможемо потрапитиу
казку.(Вихователь накриваєдітей
парашутом і промовляє: - Один, два, три
– чарівний парашут указку потрапити
нам допоможи!)
О , подивіться, а хто це тут у нас
сидить? (Буратіноз підвазонником).
Добрий день, Буратіно! Любий Буратіно,
а чому ти тут сидиш?
Буратіно: Доброго дня! Не заважайте
мені, я чекаю, коли виросте чарівне
грошове-дерево. Вчора я посадивтут 5 золотих монет, полив та посолив, а
чарівне грошове-деревце все не росте, а мені так хочеться, щоб у моєї сім’ї
було у сімейному бюджеті багато грошей.
Вихователь: Діти, а чи може вирости з монет чарівне грошове-дерево де
будуть монети, а не листочки? (Відповідідітей). А що відбудеться з
монетами в землі? (Відповіді дітей).
Буратіно: Діти, що потрібно зробити, щоб мати гроші?
Вихователь: Ми з вами знаємо про це прислів’я:«Хочеш добре жити, потрібно
добре працювати».
Буратіно: Ну, що ж тоді я піду і накупую собі на ці грошики морозива,
тістечок, цукерок, шоколад.
Вихователь: Чекай, Буратіно. Хіба можна всі гроші витрачатина солодощі?
Розкажіть будь ласка малята для Буратіно.
(Відповіді дітей). Буратіноє речі більш
важливіші ніж солодощі. А щоб було тобі більш
зрозуміло пропоную пограти у гру.
Дг: «Бажання й необхідність»
Буратіно: Ой, дякую! Я все запам’ятавалеяк же
мені зробити так, щоб грошей стало більше?
Якщо я всі їх витрачуна те, що треба, їх не
залишиться також.
Вихователь: Діти тобі сказали, що треба йти
працювати.Ми пропонуємо тобі стати
бізнесменом.
Буратіно: А хто такий бізнесмен? (Відповіді дітей).
Вихователь: Так, бізнесмен уміє правильноорганізовувати свою роботу й
роботу інших людей та заробляти на цьому гроші (показ ілюстрації –
«бізнесмен»). Але ти повинен знати за, що люди платитимуть гроші, а за що
ні.
Дг: «Платимочи ні?»
Буратіно: Добре, тепер я
цього не забуду! А які гроші
потрібно брати за свої
послуги чи товари? (Відповіді
дітей).
Вихователь: У кожної країни
є свої гроші:
в Україні - гривні; в Америці –
долари;в Європі – євро; в
Китаї– юані;(показ на дошці).
Які банкноти вам знайомі?
Які цифри? (Відповідідітей)
Молодці і цифри знаєте, отже і рахувати будете уміти. Поуправляймось?!
Пальчикова гра:«Давай-но…»
Давай-нопальцірахувати-
1, 2, 3, 4, 5,
1, 2, 3, 4, 5,
Десять пальців, дві руки –
Це твої помічники.
-Ти, Буратіно, ще повинен знати грошові місця, тобто де можуть зберігатися
гроші.
Дг: «Грошові місця»
Вихователь: Буратіно тобі потрібно
вирішити ким ти хочеш стати, чим будеш
займатись?Ми допоможемо, промовляй з
нами й роби як ми.
Фізкультхвилинка:«Професії»
- Ой, як професій на світі багато! (ходьба
на місці, похитують головою, долоні на
щоках.)
- Навіть не знаю, яку ж то обрати?
(ідуть на місці , руки в сторони)
- Ставбудівельником я б залюбки,
Зводив будинки, дитячісадки (присідають іімітують спорудження)
Космонавтом теж хочеться стати:
Серед зірок і планет політати…(дітипіднімаються , задираютьголови і
кружляють на місці)
-Може б, спортсменом я став – футболістом,(буцають ногою уявного м’яча)
-Або граціозним таким фігуристом…(удають катання на льоду)
-Кухар - професія також хороша,
Бо куховарити вправновін
може…(кругові рухи руками -
помішують уявну страву)
-Шлях оберемо в життія і ти
(показують на себе й товаришів)
-Тільки спочатку нам слід
підрости!(на носочках, руки
простягнені вгору).
Вихователь:Ну чи обрав ти яким
бізнесом будеш займатись?
Буратіно: Може кухаром –
відкриюїдальню, може… може ,а звідки ви усе це знаєте? (Відповіді дітей).
Вихователь: Так ми багато дізнаємось з книг, газет, мережі інтернет та з
досвіду життя.
Буратіно: Вирішив, хочу мати книжковий магазин, теж хочу знати багатой
читати книги.
Вихователь: Молодець! Ми тобі допоможемо, ось вивіска, полиці, книги,
цінники. Потрібен продавець алепродавцем може бути і власник торгової
точки , тобто магазину. (Даємо вивіску, показуємо…) Які книги тут є діти?
(Відповіді дітей).
«Ріпка» - хочеш харчімати, треба добре працювати;
«Троєпоросят» - зробили спішно, а вийшло смішно;
«Півник і двоє мишенят» - хто не працює – той не їсть;
«Лисичка зі скалочкою» - ліпше своє мале ніж чуже велике.
- Я працюювихователем і отримую заробітну платутож хочу певні кошти
дати вам за те, що ви діти виконали усі завдання і знаєте багатоказочок
пропоную щоб ми стали Буратіно твоїми першими покупцями. (Роздаюдітям
гроші по 1, 2 , 5 гривень(муляжі);купівля книг).
- Діти хто завітав до нас на заняття? Які казки вчать нас бути працьовитими,
бережливими та заощадливими?Чи було вам діти і тобі Буратіно цікаво у казці,
в яку ви потрапилисьогодні?
(Відповіді дітей). Буратіно, а
тобі ще подарунок – діловий
костюм, щоб мав вигляд
справжньоїділової людини –
бізнесмена!
Буратіно: Дітки давайте
нашим гостям подаруємона
згадку листівки безкоштовно,
як рекламу!(Дарують
роздруковане заняття, яке оформлене
у вигляді рекламного буклету)
Вихователь: Дякуємо нашим
гостям за увагу.
Використані джерела:
1. http://skarb-
bilyk.at.ua/publ/kompleksne_zanjattja_z_ekonomichnogo_vikhovannja_v_st
arshij_grupi/1-1-0-98
2. https://urok-ua.com/rozrobka-zanyattya-z-oznayomlennya-z-navkolishnim-
ta-rozvitku-movlennya-profesiyi-v-dityachomu-sadku-seredniy-doshkilniy-
vik/
3. http://teremokskad.at.ua/2015-
2016/Usmishka/2016_2017/podorozh_do_krajini_rik-1.pdf
4. http://lib.pedpresa.ua/10836-ukrayinske-doshkillya-programa-rozvytku-
dytyny-doshkilnogo-viku-bilan-o-i-vozna-l-m-maksymenko-o-l-ta-in.html
5. https://vk.com/album-77685635_236682341 (ігри були придбані на
Всеукраїнськомупорталі«Скарбничкавихователя»)
Підготувала:
Троцька ВалентинаМихайлівна
ВиховательЦентрурозвиткудитини,селища Романів, Романівського
району, Житомирськоїобласті

Más contenido relacionado

La actualidad más candente

Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)
Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)
Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)Alyona Bilyk
 
Заняття "Подорож до лісу"
Заняття "Подорож до лісу"Заняття "Подорож до лісу"
Заняття "Подорож до лісу"Alyona Bilyk
 
презентація досвіду роботи вихователя Серженко Лариси Миколаївни
презентація досвіду роботи вихователя  Серженко Лариси Миколаївнипрезентація досвіду роботи вихователя  Серженко Лариси Миколаївни
презентація досвіду роботи вихователя Серженко Лариси МиколаївниГалина Савоник
 
Конспекти занять для роботи з дітьми 4 - 5 років
Конспекти занять для роботи з дітьми 4 - 5 роківКонспекти занять для роботи з дітьми 4 - 5 років
Конспекти занять для роботи з дітьми 4 - 5 роківКовпитська ЗОШ
 
Майстер клас для батьків "Сенсорні мішечки"
Майстер клас для батьків "Сенсорні мішечки"Майстер клас для батьків "Сенсорні мішечки"
Майстер клас для батьків "Сенсорні мішечки"paginec
 
презентація досвіду вихователя зубик с.м.
презентація  досвіду вихователя зубик с.м.презентація  досвіду вихователя зубик с.м.
презентація досвіду вихователя зубик с.м.savonikgal
 
Захистіть мене від зла, я дитинка ще мала
Захистіть мене від зла, я дитинка ще мала Захистіть мене від зла, я дитинка ще мала
Захистіть мене від зла, я дитинка ще мала Igor Shuvarsky
 
Заняття з розвитку мовлення в старшій групі Тема:«Домашні тварини»
Заняття з розвитку мовлення в старшій групі  Тема:«Домашні тварини»Заняття з розвитку мовлення в старшій групі  Тема:«Домашні тварини»
Заняття з розвитку мовлення в старшій групі Тема:«Домашні тварини»Anhelina Mytsura
 
Презентація до атестації Зубик С.М. 2017 рік
Презентація до атестації Зубик С.М. 2017 рікПрезентація до атестації Зубик С.М. 2017 рік
Презентація до атестації Зубик С.М. 2017 рікГалина Савоник
 
Мнемотехніка – технологія ефективного засвоєння інформації
Мнемотехніка – технологія ефективного засвоєння інформаціїМнемотехніка – технологія ефективного засвоєння інформації
Мнемотехніка – технологія ефективного засвоєння інформаціїAniram11
 
Портфоліо Кучер М.Г. 55.ppt
Портфоліо Кучер М.Г. 55.pptПортфоліо Кучер М.Г. 55.ppt
Портфоліо Кучер М.Г. 55.pptssuser7d4ddd
 
Майстер клас для дошкільників
Майстер клас для дошкільниківМайстер клас для дошкільників
Майстер клас для дошкільниківrmk-resh
 
мовленнєве обстеження дітей дошкільного віку
мовленнєве обстеження дітей дошкільного вікумовленнєве обстеження дітей дошкільного віку
мовленнєве обстеження дітей дошкільного вікуmetodist_selid
 
Збірка для малюків про пожежну безпеку
Збірка для  малюків про  пожежну безпекуЗбірка для  малюків про  пожежну безпеку
Збірка для малюків про пожежну безпекуVictoria Klimchuk
 
портфоліо вихователя
портфоліо вихователяпортфоліо вихователя
портфоліо вихователяberizka7
 
презентація інновації у днз
презентація інновації у днз презентація інновації у днз
презентація інновації у днз Tatiyna Gyra
 
презентація сергієнко в.с
презентація сергієнко в.спрезентація сергієнко в.с
презентація сергієнко в.сsergienkoval
 
Презентація досвіду роботи вихователя Голуб В.Ф.
Презентація досвіду роботи вихователя Голуб В.Ф.Презентація досвіду роботи вихователя Голуб В.Ф.
Презентація досвіду роботи вихователя Голуб В.Ф.paginec
 

La actualidad más candente (20)

Корекційні вправи
Корекційні вправиКорекційні вправи
Корекційні вправи
 
Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)
Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)
Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)
 
Заняття "Подорож до лісу"
Заняття "Подорож до лісу"Заняття "Подорож до лісу"
Заняття "Подорож до лісу"
 
презентація досвіду роботи вихователя Серженко Лариси Миколаївни
презентація досвіду роботи вихователя  Серженко Лариси Миколаївнипрезентація досвіду роботи вихователя  Серженко Лариси Миколаївни
презентація досвіду роботи вихователя Серженко Лариси Миколаївни
 
Конспекти занять для роботи з дітьми 4 - 5 років
Конспекти занять для роботи з дітьми 4 - 5 роківКонспекти занять для роботи з дітьми 4 - 5 років
Конспекти занять для роботи з дітьми 4 - 5 років
 
Майстер клас для батьків "Сенсорні мішечки"
Майстер клас для батьків "Сенсорні мішечки"Майстер клас для батьків "Сенсорні мішечки"
Майстер клас для батьків "Сенсорні мішечки"
 
презентація досвіду вихователя зубик с.м.
презентація  досвіду вихователя зубик с.м.презентація  досвіду вихователя зубик с.м.
презентація досвіду вихователя зубик с.м.
 
Захистіть мене від зла, я дитинка ще мала
Захистіть мене від зла, я дитинка ще мала Захистіть мене від зла, я дитинка ще мала
Захистіть мене від зла, я дитинка ще мала
 
Заняття з розвитку мовлення в старшій групі Тема:«Домашні тварини»
Заняття з розвитку мовлення в старшій групі  Тема:«Домашні тварини»Заняття з розвитку мовлення в старшій групі  Тема:«Домашні тварини»
Заняття з розвитку мовлення в старшій групі Тема:«Домашні тварини»
 
Презентація до атестації Зубик С.М. 2017 рік
Презентація до атестації Зубик С.М. 2017 рікПрезентація до атестації Зубик С.М. 2017 рік
Презентація до атестації Зубик С.М. 2017 рік
 
Моя сім’я – моя фортеця
Моя сім’я – моя фортецяМоя сім’я – моя фортеця
Моя сім’я – моя фортеця
 
Мнемотехніка – технологія ефективного засвоєння інформації
Мнемотехніка – технологія ефективного засвоєння інформаціїМнемотехніка – технологія ефективного засвоєння інформації
Мнемотехніка – технологія ефективного засвоєння інформації
 
Портфоліо Кучер М.Г. 55.ppt
Портфоліо Кучер М.Г. 55.pptПортфоліо Кучер М.Г. 55.ppt
Портфоліо Кучер М.Г. 55.ppt
 
Майстер клас для дошкільників
Майстер клас для дошкільниківМайстер клас для дошкільників
Майстер клас для дошкільників
 
мовленнєве обстеження дітей дошкільного віку
мовленнєве обстеження дітей дошкільного вікумовленнєве обстеження дітей дошкільного віку
мовленнєве обстеження дітей дошкільного віку
 
Збірка для малюків про пожежну безпеку
Збірка для  малюків про  пожежну безпекуЗбірка для  малюків про  пожежну безпеку
Збірка для малюків про пожежну безпеку
 
портфоліо вихователя
портфоліо вихователяпортфоліо вихователя
портфоліо вихователя
 
презентація інновації у днз
презентація інновації у днз презентація інновації у днз
презентація інновації у днз
 
презентація сергієнко в.с
презентація сергієнко в.спрезентація сергієнко в.с
презентація сергієнко в.с
 
Презентація досвіду роботи вихователя Голуб В.Ф.
Презентація досвіду роботи вихователя Голуб В.Ф.Презентація досвіду роботи вихователя Голуб В.Ф.
Презентація досвіду роботи вихователя Голуб В.Ф.
 

Similar a Заняття з економіки:«Буратіно допоможемо – разом ми усе зможемо» (середній вік)

Економічний брейн- ринг
Економічний брейн- рингЕкономічний брейн- ринг
Економічний брейн- рингAlyona Bilyk
 
тренінг я людина серед людей
тренінг я   людина серед людейтренінг я   людина серед людей
тренінг я людина серед людейschoolperem1984
 
Живи, добро звершай і нагород за це не вимагай!
Живи, добро звершай і нагород за це не вимагай!Живи, добро звершай і нагород за це не вимагай!
Живи, добро звершай і нагород за це не вимагай!oksana oksana
 
Світ дитинства. Родинне свято для 6 класу
Світ дитинства. Родинне свято для 6 класуСвіт дитинства. Родинне свято для 6 класу
Світ дитинства. Родинне свято для 6 класуКовпитська ЗОШ
 
тренінг для батьків 1 класників
тренінг для батьків 1 класниківтренінг для батьків 1 класників
тренінг для батьків 1 класниківlavrinenko48
 
відкр. заннят.чарівна скринька множення
відкр. заннят.чарівна скринька множеннявідкр. заннят.чарівна скринька множення
відкр. заннят.чарівна скринька множенняtanyaleonova
 
Cinnist zhyttya
Cinnist zhyttyaCinnist zhyttya
Cinnist zhyttyaolgia64
 
Cinnist zhyttya
Cinnist zhyttyaCinnist zhyttya
Cinnist zhyttyaolgia64
 
Як допомогти дитині добре вчитися
Як допомогти дитині добре вчитисяЯк допомогти дитині добре вчитися
Як допомогти дитині добре вчитисяnazarenko-lv
 
Дитинство — особливий період життя людини. Документи, що захищають права дитини
Дитинство — особливий період життя людини. Документи, що захищають права дитиниДитинство — особливий період життя людини. Документи, що захищають права дитини
Дитинство — особливий період життя людини. Документи, що захищають права дитиниКовпитська ЗОШ
 

Similar a Заняття з економіки:«Буратіно допоможемо – разом ми усе зможемо» (середній вік) (20)

днз Теремок
днз Теремокднз Теремок
днз Теремок
 
Економічний брейн- ринг
Економічний брейн- рингЕкономічний брейн- ринг
Економічний брейн- ринг
 
426,23.docx
426,23.docx426,23.docx
426,23.docx
 
374,23.docx
374,23.docx374,23.docx
374,23.docx
 
тренінг я людина серед людей
тренінг я   людина серед людейтренінг я   людина серед людей
тренінг я людина серед людей
 
Zvit osikovo 2020-2019
Zvit osikovo 2020-2019Zvit osikovo 2020-2019
Zvit osikovo 2020-2019
 
Живи, добро звершай і нагород за це не вимагай!
Живи, добро звершай і нагород за це не вимагай!Живи, добро звершай і нагород за це не вимагай!
Живи, добро звершай і нагород за це не вимагай!
 
Світ дитинства. Родинне свято для 6 класу
Світ дитинства. Родинне свято для 6 класуСвіт дитинства. Родинне свято для 6 класу
Світ дитинства. Родинне свято для 6 класу
 
тренінг для батьків 1 класників
тренінг для батьків 1 класниківтренінг для батьків 1 класників
тренінг для батьків 1 класників
 
відкр. заннят.чарівна скринька множення
відкр. заннят.чарівна скринька множеннявідкр. заннят.чарівна скринька множення
відкр. заннят.чарівна скринька множення
 
здоров'я дитини
здоров'я  дитиниздоров'я  дитини
здоров'я дитини
 
Cinnist zhyttya
Cinnist zhyttyaCinnist zhyttya
Cinnist zhyttya
 
Cinnist zhyttya
Cinnist zhyttyaCinnist zhyttya
Cinnist zhyttya
 
75
7575
75
 
30
3030
30
 
Урок читання
Урок читанняУрок читання
Урок читання
 
Майстер-клас «ГАРБУЗОВА ХАТА»
Майстер-клас «ГАРБУЗОВА ХАТА»Майстер-клас «ГАРБУЗОВА ХАТА»
Майстер-клас «ГАРБУЗОВА ХАТА»
 
Як допомогти дитині добре вчитися
Як допомогти дитині добре вчитисяЯк допомогти дитині добре вчитися
Як допомогти дитині добре вчитися
 
Дитинство — особливий період життя людини. Документи, що захищають права дитини
Дитинство — особливий період життя людини. Документи, що захищають права дитиниДитинство — особливий період життя людини. Документи, що захищають права дитини
Дитинство — особливий період життя людини. Документи, що захищають права дитини
 
майстер клас Курбатової В.В.
майстер клас Курбатової В.В.майстер клас Курбатової В.В.
майстер клас Курбатової В.В.
 

Más de Alyona Bilyk

"Перспективне планування гуртка англійської мови" (старший вік)
"Перспективне планування гуртка англійської мови" (старший вік)"Перспективне планування гуртка англійської мови" (старший вік)
"Перспективне планування гуртка англійської мови" (старший вік)Alyona Bilyk
 
Проект "Вода" (Ранній вік)
Проект "Вода" (Ранній вік)Проект "Вода" (Ранній вік)
Проект "Вода" (Ранній вік)Alyona Bilyk
 
Короткотривалий проект для раннього віку "Водичка, водичка"
Короткотривалий проект для раннього віку "Водичка, водичка"Короткотривалий проект для раннього віку "Водичка, водичка"
Короткотривалий проект для раннього віку "Водичка, водичка"Alyona Bilyk
 
Розвивальна роль Монтессорі-матеріалу
Розвивальна роль Монтессорі-матеріалуРозвивальна роль Монтессорі-матеріалу
Розвивальна роль Монтессорі-матеріалуAlyona Bilyk
 
Сценарій Великодня (старша група "Сонечко")
Сценарій Великодня (старша група "Сонечко")Сценарій Великодня (старша група "Сонечко")
Сценарій Великодня (старша група "Сонечко")Alyona Bilyk
 
Свято "Шануймо маму рідненьку"
Свято "Шануймо маму рідненьку"Свято "Шануймо маму рідненьку"
Свято "Шануймо маму рідненьку"Alyona Bilyk
 
Конспекти занять з англійської мови в ДНЗ
Конспекти занять з англійської мови в ДНЗКонспекти занять з англійської мови в ДНЗ
Конспекти занять з англійської мови в ДНЗAlyona Bilyk
 
Буклет про права дитини
Буклет про права дитиниБуклет про права дитини
Буклет про права дитиниAlyona Bilyk
 
Свої права потрібно знати
Свої права потрібно знатиСвої права потрібно знати
Свої права потрібно знатиAlyona Bilyk
 
Батьківські збори на тему: «Граючи вчимося читати»
Батьківські збори на  тему: «Граючи вчимося читати»Батьківські збори на  тему: «Граючи вчимося читати»
Батьківські збори на тему: «Граючи вчимося читати»Alyona Bilyk
 
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!» Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!» Alyona Bilyk
 
Посібник "Чарівні циліндрики"
Посібник  "Чарівні циліндрики"Посібник  "Чарівні циліндрики"
Посібник "Чарівні циліндрики"Alyona Bilyk
 
"Подорож до країни доброти"
"Подорож до країни доброти""Подорож до країни доброти"
"Подорож до країни доброти"Alyona Bilyk
 
Програма гуртка для дітей дошкільного віку „Паперова казка"
Програма гуртка для дітей дошкільного віку „Паперова казка"Програма гуртка для дітей дошкільного віку „Паперова казка"
Програма гуртка для дітей дошкільного віку „Паперова казка"Alyona Bilyk
 
департамент освіти і наук1
департамент освіти і наук1департамент освіти і наук1
департамент освіти і наук1Alyona Bilyk
 
Konspekt integrovanogo zanyattya_z
Konspekt integrovanogo zanyattya_zKonspekt integrovanogo zanyattya_z
Konspekt integrovanogo zanyattya_zAlyona Bilyk
 

Más de Alyona Bilyk (20)

"Перспективне планування гуртка англійської мови" (старший вік)
"Перспективне планування гуртка англійської мови" (старший вік)"Перспективне планування гуртка англійської мови" (старший вік)
"Перспективне планування гуртка англійської мови" (старший вік)
 
Проект "Вода" (Ранній вік)
Проект "Вода" (Ранній вік)Проект "Вода" (Ранній вік)
Проект "Вода" (Ранній вік)
 
Короткотривалий проект для раннього віку "Водичка, водичка"
Короткотривалий проект для раннього віку "Водичка, водичка"Короткотривалий проект для раннього віку "Водичка, водичка"
Короткотривалий проект для раннього віку "Водичка, водичка"
 
Розвивальна роль Монтессорі-матеріалу
Розвивальна роль Монтессорі-матеріалуРозвивальна роль Монтессорі-матеріалу
Розвивальна роль Монтессорі-матеріалу
 
Сценарій Великодня (старша група "Сонечко")
Сценарій Великодня (старша група "Сонечко")Сценарій Великодня (старша група "Сонечко")
Сценарій Великодня (старша група "Сонечко")
 
Свято "Шануймо маму рідненьку"
Свято "Шануймо маму рідненьку"Свято "Шануймо маму рідненьку"
Свято "Шануймо маму рідненьку"
 
Конспекти занять з англійської мови в ДНЗ
Конспекти занять з англійської мови в ДНЗКонспекти занять з англійської мови в ДНЗ
Конспекти занять з англійської мови в ДНЗ
 
Буклет про права дитини
Буклет про права дитиниБуклет про права дитини
Буклет про права дитини
 
Свої права потрібно знати
Свої права потрібно знатиСвої права потрібно знати
Свої права потрібно знати
 
Заняття
ЗаняттяЗаняття
Заняття
 
Батьківські збори на тему: «Граючи вчимося читати»
Батьківські збори на  тему: «Граючи вчимося читати»Батьківські збори на  тему: «Граючи вчимося читати»
Батьківські збори на тему: «Граючи вчимося читати»
 
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!» Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
 
Посібник "Чарівні циліндрики"
Посібник  "Чарівні циліндрики"Посібник  "Чарівні циліндрики"
Посібник "Чарівні циліндрики"
 
Заняття
Заняття Заняття
Заняття
 
"Подорож до країни доброти"
"Подорож до країни доброти""Подорож до країни доброти"
"Подорож до країни доброти"
 
Програма гуртка для дітей дошкільного віку „Паперова казка"
Програма гуртка для дітей дошкільного віку „Паперова казка"Програма гуртка для дітей дошкільного віку „Паперова казка"
Програма гуртка для дітей дошкільного віку „Паперова казка"
 
департамент освіти і наук1
департамент освіти і наук1департамент освіти і наук1
департамент освіти і наук1
 
брошура 1
брошура 1брошура 1
брошура 1
 
Konspekt integrovanogo zanyattya_z
Konspekt integrovanogo zanyattya_zKonspekt integrovanogo zanyattya_z
Konspekt integrovanogo zanyattya_z
 
ноти
нотиноти
ноти
 

Último

Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніestet13
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищOleksii Voronkin
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptOlgaDidenko6
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"tetiana1958
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаAdriana Himinets
 

Último (10)

Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 

Заняття з економіки:«Буратіно допоможемо – разом ми усе зможемо» (середній вік)

  • 1. Тема:«Буратіно допоможемо – разом ми усе зможемо» (Заняття з основ економічної культури;5 рік життя.) Програмовий зміст: ознайомити дітей із найуживанішими економічними поняттями, розширити економічні знання дітей проте, що все, що нас оточує, є результатом праці; вчити розуміти відмінність між «хочу» й «треба», розрізняти першочергові й другорядніпотреби ; ознайомити вихованців з грошовими одиницями іншихдержавта з «грошовими місцями»; вправлятись улічбі та у називані чисел в межах «5»;розвивати інтерес до економічних знань, логічне мислення , пам’ять та уяву ; виховувати бажання працювати та допомагати , поважатипрацюдорослихта її результат. Матеріал:Буратіно, великий кольоровий парашут, підвазонник із землею, ілюстрації: «Бізнесмен», гроші: гривні, долари, євро, юані; вивіска «Магазин КНИГАРНЯ», книги, цінники,листівки – реклами, гроші номіналом 1,2,5 гривень; дидактичніігри:«Бажання й необхідність», «Платимочи ні», «Грошові місця»; діловий костюм; дошка й магніти. Економічний словник: монети, гроші, плата, бізнесмен, бізнес, власник, продавець, торгова точка, заробітна плата, реклама, власна справа, … Попередня робота: перегляд м/ф «Буратіно», читання казок «Ріпка»,«Троє поросят», «Лисичказі скалочкою», «Півник і двоє мишенят», бесіди з основ економічної культури. Хід заняття: Вихователь: Ось настав уже той час Щоб почати заняття! Попрацюємо старанно, Щоб почули ми в кінці. Що у нашій дружній групі, Діти просто молодці! Добрий день, мої малята, І дівчатка і хлоп’ята. Добрий день, вам гості милі, Раді з вами бути нині ! Діти, чи любите ви чудеса та казки? Ви хочете потрапити указку? У мене є чарівний парашут зйого допомогою ми зможемо потрапитиу казку.(Вихователь накриваєдітей парашутом і промовляє: - Один, два, три – чарівний парашут указку потрапити нам допоможи!) О , подивіться, а хто це тут у нас сидить? (Буратіноз підвазонником). Добрий день, Буратіно! Любий Буратіно, а чому ти тут сидиш? Буратіно: Доброго дня! Не заважайте мені, я чекаю, коли виросте чарівне
  • 2. грошове-дерево. Вчора я посадивтут 5 золотих монет, полив та посолив, а чарівне грошове-деревце все не росте, а мені так хочеться, щоб у моєї сім’ї було у сімейному бюджеті багато грошей. Вихователь: Діти, а чи може вирости з монет чарівне грошове-дерево де будуть монети, а не листочки? (Відповідідітей). А що відбудеться з монетами в землі? (Відповіді дітей). Буратіно: Діти, що потрібно зробити, щоб мати гроші? Вихователь: Ми з вами знаємо про це прислів’я:«Хочеш добре жити, потрібно добре працювати». Буратіно: Ну, що ж тоді я піду і накупую собі на ці грошики морозива, тістечок, цукерок, шоколад. Вихователь: Чекай, Буратіно. Хіба можна всі гроші витрачатина солодощі? Розкажіть будь ласка малята для Буратіно. (Відповіді дітей). Буратіноє речі більш важливіші ніж солодощі. А щоб було тобі більш зрозуміло пропоную пограти у гру. Дг: «Бажання й необхідність» Буратіно: Ой, дякую! Я все запам’ятавалеяк же мені зробити так, щоб грошей стало більше? Якщо я всі їх витрачуна те, що треба, їх не залишиться також. Вихователь: Діти тобі сказали, що треба йти працювати.Ми пропонуємо тобі стати бізнесменом. Буратіно: А хто такий бізнесмен? (Відповіді дітей). Вихователь: Так, бізнесмен уміє правильноорганізовувати свою роботу й роботу інших людей та заробляти на цьому гроші (показ ілюстрації – «бізнесмен»). Але ти повинен знати за, що люди платитимуть гроші, а за що ні. Дг: «Платимочи ні?» Буратіно: Добре, тепер я цього не забуду! А які гроші потрібно брати за свої послуги чи товари? (Відповіді дітей). Вихователь: У кожної країни є свої гроші: в Україні - гривні; в Америці – долари;в Європі – євро; в Китаї– юані;(показ на дошці). Які банкноти вам знайомі? Які цифри? (Відповідідітей) Молодці і цифри знаєте, отже і рахувати будете уміти. Поуправляймось?! Пальчикова гра:«Давай-но…» Давай-нопальцірахувати- 1, 2, 3, 4, 5, 1, 2, 3, 4, 5,
  • 3. Десять пальців, дві руки – Це твої помічники. -Ти, Буратіно, ще повинен знати грошові місця, тобто де можуть зберігатися гроші. Дг: «Грошові місця» Вихователь: Буратіно тобі потрібно вирішити ким ти хочеш стати, чим будеш займатись?Ми допоможемо, промовляй з нами й роби як ми. Фізкультхвилинка:«Професії» - Ой, як професій на світі багато! (ходьба на місці, похитують головою, долоні на щоках.) - Навіть не знаю, яку ж то обрати? (ідуть на місці , руки в сторони) - Ставбудівельником я б залюбки, Зводив будинки, дитячісадки (присідають іімітують спорудження) Космонавтом теж хочеться стати: Серед зірок і планет політати…(дітипіднімаються , задираютьголови і кружляють на місці) -Може б, спортсменом я став – футболістом,(буцають ногою уявного м’яча) -Або граціозним таким фігуристом…(удають катання на льоду) -Кухар - професія також хороша, Бо куховарити вправновін може…(кругові рухи руками - помішують уявну страву) -Шлях оберемо в життія і ти (показують на себе й товаришів) -Тільки спочатку нам слід підрости!(на носочках, руки простягнені вгору). Вихователь:Ну чи обрав ти яким бізнесом будеш займатись? Буратіно: Може кухаром – відкриюїдальню, може… може ,а звідки ви усе це знаєте? (Відповіді дітей). Вихователь: Так ми багато дізнаємось з книг, газет, мережі інтернет та з досвіду життя. Буратіно: Вирішив, хочу мати книжковий магазин, теж хочу знати багатой читати книги. Вихователь: Молодець! Ми тобі допоможемо, ось вивіска, полиці, книги, цінники. Потрібен продавець алепродавцем може бути і власник торгової точки , тобто магазину. (Даємо вивіску, показуємо…) Які книги тут є діти? (Відповіді дітей). «Ріпка» - хочеш харчімати, треба добре працювати; «Троєпоросят» - зробили спішно, а вийшло смішно; «Півник і двоє мишенят» - хто не працює – той не їсть; «Лисичка зі скалочкою» - ліпше своє мале ніж чуже велике.
  • 4. - Я працюювихователем і отримую заробітну платутож хочу певні кошти дати вам за те, що ви діти виконали усі завдання і знаєте багатоказочок пропоную щоб ми стали Буратіно твоїми першими покупцями. (Роздаюдітям гроші по 1, 2 , 5 гривень(муляжі);купівля книг). - Діти хто завітав до нас на заняття? Які казки вчать нас бути працьовитими, бережливими та заощадливими?Чи було вам діти і тобі Буратіно цікаво у казці, в яку ви потрапилисьогодні? (Відповіді дітей). Буратіно, а тобі ще подарунок – діловий костюм, щоб мав вигляд справжньоїділової людини – бізнесмена! Буратіно: Дітки давайте нашим гостям подаруємона згадку листівки безкоштовно, як рекламу!(Дарують роздруковане заняття, яке оформлене у вигляді рекламного буклету) Вихователь: Дякуємо нашим гостям за увагу. Використані джерела: 1. http://skarb- bilyk.at.ua/publ/kompleksne_zanjattja_z_ekonomichnogo_vikhovannja_v_st arshij_grupi/1-1-0-98 2. https://urok-ua.com/rozrobka-zanyattya-z-oznayomlennya-z-navkolishnim- ta-rozvitku-movlennya-profesiyi-v-dityachomu-sadku-seredniy-doshkilniy- vik/ 3. http://teremokskad.at.ua/2015- 2016/Usmishka/2016_2017/podorozh_do_krajini_rik-1.pdf 4. http://lib.pedpresa.ua/10836-ukrayinske-doshkillya-programa-rozvytku- dytyny-doshkilnogo-viku-bilan-o-i-vozna-l-m-maksymenko-o-l-ta-in.html 5. https://vk.com/album-77685635_236682341 (ігри були придбані на Всеукраїнськомупорталі«Скарбничкавихователя») Підготувала: Троцька ВалентинаМихайлівна ВиховательЦентрурозвиткудитини,селища Романів, Романівського району, Житомирськоїобласті