Урок №1 Правила поведінки та безпеки життєдіяльності в комп"ютерному класі. План виконання завдання. Планування в нашому житті. Поняття команди. Команди і виконавці. Система команд виконавця.
Similar a Урок №1 Правила поведінки та безпеки життєдіяльності в комп"ютерному класі. План виконання завдання. Планування в нашому житті. Поняття команди. Команди і виконавці. Система команд виконавця.
Similar a Урок №1 Правила поведінки та безпеки життєдіяльності в комп"ютерному класі. План виконання завдання. Планування в нашому житті. Поняття команди. Команди і виконавці. Система команд виконавця. (20)
Урок №1 Правила поведінки та безпеки життєдіяльності в комп"ютерному класі. План виконання завдання. Планування в нашому житті. Поняття команди. Команди і виконавці. Система команд виконавця.
1. Урок 1. 6 клас
Тема. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в
комп’ютерному класі. План виконання завдання. Планування в нашому житті.
Поняття команди. Команди і виконавці. Система команд виконавця.
Мета:
навчальна: повторити правила поведінки в кабінеті інформатики та
інформаційно-комунікаційних технологій; сформувати поняття план,
інструкція, команда, виконавець;
розвивальна: розвивати логічне й алгоритмічне мислення; формувати
вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i
робити висновки;
виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, дбайливе ставлення
до шкільної комп’ютерної техніки, свідоме ставлення до вибору
майбутньої професії.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна
презентація.
Програмне забезпечення: редактор презентацій PowerPoint.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Повторення правил поведінки в кабінеті інформатики
Повторення техніка безпеки та правила поведінки в кабінеті інформатики та
ІКТ.
ІІ. Мотивацій навчальної діяльності
Вступна бесіда
— Робота з комп’ютером досить цікава, і ви це вже знаєте. Також ви знаєте,
що комп’ютер — це необхідний інструмент працівників багатьох професій.
Гра «снігова куля»
Учитель пропонує учням по черзі називати професії, які потребують
обов’язкового володіння комп’ютером, повторюючи всі професії, названі
попередніми учнями. (Наприклад, перший учень називає професію секретаря,
другий — професію секретаря, діловода, третій — секретар, діловод, бібліотекар
тощо.)
(Для довідок: професії секретаря, діловода, бібліотекаря, програміста, видавця,
модельєра, лікаря, продавця, дизайнера, учителя, композитора, журналіста,
продавця, фармацевта, касира та ін.
Відповіді учнів фіксуються на дошці (на плакаті).)
Гра «ланцюжок»
2. Учитель пропонує учням по черзі називати тип комп’ютерів.
(Для довідок: стаціонарний комп’ютер, кишеньковий, портативний, планшет,
комп’ютер із сенсорним екраном, ноутбук, нетбук.)
Гра «встанови відповідність»
Установіть відповідність, який тип комп’ютера доцільно обрати для кожної з
названих професій?
Підсумок. Як ви вже знаєте, у наш час майже кожна професія потребує
володіння комп’ютером. Ким би ви не стали в майбутньому, знання, набуті на
уроках інформатики, вам знадобляться.
— Минулого року ми з вами розпочали вивчати новий для вас шкільний
предмет — інформатику.
ІІІ. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку
IV. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовується проектор)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Робота з підручником: § 1.
VIII. Усвідомлення, узагальнення і систематизація набутих знань
Практичне завдання.
Робота за комп’ютером
1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
Підручник ст. 9-10
3) Практична робота за комп’ютерами.
4) Вправи для очей.
IХ. Узагальнення і систематизація набутих знань
Фронтальне опитування
X. Домашнє завдання
Підручник ст.-6-13
XI. Підсумки уроку
Рефлексія
Учням пропонується закінчити речення: «Для мене сьогодні важливим
було...», «Сьогодні я дізнався про...», «Мені хотілося в майбутньому дізнатись про...,
навчитись…».
ХIІ Оцінювання роботи учнів