SlideShare una empresa de Scribd logo
1 de 2
Reena Laur ÕpKu-2
                                       Tunnikava

1) Aine: Kunstiõpetus


2) Klass: 7A


3) Maht: 2 x 45 min


4) Toimumisaeg: 16. veebruar 2011


5) Teema: Piktogrammid, piltsõnastiku- plakati loomine (grupitöö)


6) Tunni eesmärk: Õpetada õpilastel ka kunstitunnis töötama grupis. Piltsõnastike loomine.


7) Põhimõisted: Piktogramm, piltsõnum, sõnastik


8) Põhimaterjalid: Projektor, arvuti, paberid, pliiatisd, vajadusel kustukumm


9) Meetodid: Rühmatöö, õpetaja juhised ja abi


10) Õppevahendid: Näidistöö (nädatakse läbi projektori)


11) Struktuur:
   1) Häälestus:
        •   Õpetaja tervitab õpilasi ning alustab tunniga (aega kulub umbes 1 min).
        •   Õpilased lükkavad õpetaja palvel lauad kokku, et tekiks iga grupi jaoks suurem
            laud. Õpetaja jagab igale rühmale suure paberi. (aega kulub umbes 3minutit).


   2) Õppimine:
        •   Õpetaja näitab lastele läbi projektori teema kohast materjali – piktogrammid ning
            sellega seotud huvitav informatsioon. (aega kulub umbes 15 minutit).




                                                                                             1
•   Pärast õpetaja poolset      piktogrammidest rääkimist, jagab (näitab ka läbi
           projektori) õpetaja infot, kuidas ja millised on rühmadele küsimused ja ülesaned
           ning kuidas peaksid õpilased neid lahendama.
       •    Esmalt saab iga rühm erinevad küsimused, millele tuleks vastused mõelda (iga
           rühm saab näiteks 2 küsmust). Pärast vastuste leidmist saavad grupid ka oma
           vastustest rääkida). (aega kulub umbes10 minutit)
       •   Järmine rühmade ülesanne koosneb neljast osast:
           1. Mõelda välja probleem
           2. Sõnadest piktogrammi loomine
           3. Piktogrammidest sõnastiku loomine
           4. Piktogrammide sõnastiku abil sõnumi edastamine (joonistus)
           (õppimiseks kulub aega umbes 40 minutit).
   3) Reflektsioon:
       •   Õpilased on ülesande valmis saanud ning nüüd on aeg igal rühmal oma plakatit
           teistele õpilastele esitada. Teised rühmad võivad teiste töid ka kommenteerida.
       •   Õpilased alustavad koristamist ning õpetaja lõpetab tunni. (aega kulub umbes 20
           minutit).


12) Hindamine: Õpetaja hindab:
              1. Kui aktiivselt õpilane osales grupitöös
              2. Kui hästi on õpilane sisuliselt kaasa mõelnud
              3. Kui hästi andis grupi poolt loodud piktogramm edasi kindlat sõnumit
              4. Kui aktiivselt osales õpilane ühise teose tutvustamisel


13) Kodutöö: Kodutöö puudub.




                                                                                             2

Más contenido relacionado

Similar a 7 a , piktogrammid, piltsõnastiku plakati loomine 16. veeb

Ict lesson plan sample2
Ict lesson plan   sample2Ict lesson plan   sample2
Ict lesson plan sample2
jgufi8
 
Tunnikonspekt anoreksia
Tunnikonspekt anoreksiaTunnikonspekt anoreksia
Tunnikonspekt anoreksia
kadriart
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
kadriart
 
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
kadriart
 
Loodusmustridd
LoodusmustriddLoodusmustridd
Loodusmustridd
kadriart
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
kadriart
 
Stuudioring kass 15.veeb
Stuudioring kass 15.veebStuudioring kass 15.veeb
Stuudioring kass 15.veeb
toomehelbed
 
Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)
kadriart
 
Ruumilahendus koolis
Ruumilahendus koolisRuumilahendus koolis
Ruumilahendus koolis
birgylorenz
 

Similar a 7 a , piktogrammid, piltsõnastiku plakati loomine 16. veeb (10)

Ict lesson plan sample2
Ict lesson plan   sample2Ict lesson plan   sample2
Ict lesson plan sample2
 
Tunnikonspekt anoreksia
Tunnikonspekt anoreksiaTunnikonspekt anoreksia
Tunnikonspekt anoreksia
 
Mustrid2
Mustrid2Mustrid2
Mustrid2
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
 
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
 
Loodusmustridd
LoodusmustriddLoodusmustridd
Loodusmustridd
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
 
Stuudioring kass 15.veeb
Stuudioring kass 15.veebStuudioring kass 15.veeb
Stuudioring kass 15.veeb
 
Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)
 
Ruumilahendus koolis
Ruumilahendus koolisRuumilahendus koolis
Ruumilahendus koolis
 

Más de toomehelbed

Gooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlusGooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlus
toomehelbed
 
Gooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlusGooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlus
toomehelbed
 
Gooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlusGooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlus
toomehelbed
 
6 b. 1.märts, egiptus
6 b. 1.märts, egiptus6 b. 1.märts, egiptus
6 b. 1.märts, egiptus
toomehelbed
 
6 b looma käpad 15.veeb
6 b looma käpad 15.veeb6 b looma käpad 15.veeb
6 b looma käpad 15.veeb
toomehelbed
 
Pöördkehad power point
Pöördkehad power pointPöördkehad power point
Pöördkehad power point
toomehelbed
 

Más de toomehelbed (7)

Gooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlusGooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlus
 
Gooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlusGooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlus
 
Gooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlusGooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlus
 
6 b. 1.märts, egiptus
6 b. 1.märts, egiptus6 b. 1.märts, egiptus
6 b. 1.märts, egiptus
 
6 b looma käpad 15.veeb
6 b looma käpad 15.veeb6 b looma käpad 15.veeb
6 b looma käpad 15.veeb
 
Kadrioru loss
Kadrioru lossKadrioru loss
Kadrioru loss
 
Pöördkehad power point
Pöördkehad power pointPöördkehad power point
Pöördkehad power point
 

7 a , piktogrammid, piltsõnastiku plakati loomine 16. veeb

  • 1. Reena Laur ÕpKu-2 Tunnikava 1) Aine: Kunstiõpetus 2) Klass: 7A 3) Maht: 2 x 45 min 4) Toimumisaeg: 16. veebruar 2011 5) Teema: Piktogrammid, piltsõnastiku- plakati loomine (grupitöö) 6) Tunni eesmärk: Õpetada õpilastel ka kunstitunnis töötama grupis. Piltsõnastike loomine. 7) Põhimõisted: Piktogramm, piltsõnum, sõnastik 8) Põhimaterjalid: Projektor, arvuti, paberid, pliiatisd, vajadusel kustukumm 9) Meetodid: Rühmatöö, õpetaja juhised ja abi 10) Õppevahendid: Näidistöö (nädatakse läbi projektori) 11) Struktuur: 1) Häälestus: • Õpetaja tervitab õpilasi ning alustab tunniga (aega kulub umbes 1 min). • Õpilased lükkavad õpetaja palvel lauad kokku, et tekiks iga grupi jaoks suurem laud. Õpetaja jagab igale rühmale suure paberi. (aega kulub umbes 3minutit). 2) Õppimine: • Õpetaja näitab lastele läbi projektori teema kohast materjali – piktogrammid ning sellega seotud huvitav informatsioon. (aega kulub umbes 15 minutit). 1
  • 2. Pärast õpetaja poolset piktogrammidest rääkimist, jagab (näitab ka läbi projektori) õpetaja infot, kuidas ja millised on rühmadele küsimused ja ülesaned ning kuidas peaksid õpilased neid lahendama. • Esmalt saab iga rühm erinevad küsimused, millele tuleks vastused mõelda (iga rühm saab näiteks 2 küsmust). Pärast vastuste leidmist saavad grupid ka oma vastustest rääkida). (aega kulub umbes10 minutit) • Järmine rühmade ülesanne koosneb neljast osast: 1. Mõelda välja probleem 2. Sõnadest piktogrammi loomine 3. Piktogrammidest sõnastiku loomine 4. Piktogrammide sõnastiku abil sõnumi edastamine (joonistus) (õppimiseks kulub aega umbes 40 minutit). 3) Reflektsioon: • Õpilased on ülesande valmis saanud ning nüüd on aeg igal rühmal oma plakatit teistele õpilastele esitada. Teised rühmad võivad teiste töid ka kommenteerida. • Õpilased alustavad koristamist ning õpetaja lõpetab tunni. (aega kulub umbes 20 minutit). 12) Hindamine: Õpetaja hindab: 1. Kui aktiivselt õpilane osales grupitöös 2. Kui hästi on õpilane sisuliselt kaasa mõelnud 3. Kui hästi andis grupi poolt loodud piktogramm edasi kindlat sõnumit 4. Kui aktiivselt osales õpilane ühise teose tutvustamisel 13) Kodutöö: Kodutöö puudub. 2