SlideShare una empresa de Scribd logo
1 de 10
Конспект уроку
з образотворчого мистецтва
на тему:
1
Тема : Декоративно-прикладне мистецтво.
Орнамент. Візерунок «Диво рушникове»
Завдання: Ескіз для рушника
Мета: продовжувати ознайомлювати учнів із декоративно-прикладним
мистецтвом; навчати стилізувати та декорувати природну форму; закріпити розуміння
понять «візерунок», «орнамент»; розвивати пізнавальні інтереси учнів, уміння працювати
самостійно; виховувати в учнів естетичне сприйняття навколишнього світу, інтерес до
прекрасного, любовдо національної художньої спадщини.
Оснащення:
Відео ряд: твори майстринь; слайди зі зразками орнаментів; навчальні роботи з
методичного фонду, роботи учнів для презентації; кросворд; карточки з прислів'ями.
Музичний ряд: фонограми пісень: «Два кольори» (слова Д. Павличка, музика 0. Білаша),
«Пісня про рушник» (слова А. Малишка, музика. П, Майбороди).
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Вступне слово вчителя.
Епіграф уроку:
Я візьму той рушник, простелю, наче долю,
В тихім шелесті трав, в щебетанні дібров,
І на тім рушничкові оживе все знайоме до болю:
І дитинство, й розлука, і вірна любов.
А. Малишко
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
Гра«Закінчречення»
Декоративно-ужиткове мистецтво — це... (вид мистецтва, суть якого
полягає у виготовленні предметів, що мають художні якості й призначені для
задоволення практичних потреб, наприклад, посуд, меблі, тканина, а також для
2
прикрашання житла, парків, архітектурних споруд).
До видів декоративно-ужиткового мистецтва належать... (розпис,
різьблення, ткацтво, вишивка, народний живопис, гончарство, писанкарство, ви-
тинанка, лозоплетіння, флористика, художня обробка металу, виготовлення
виробів зі скла).
Орнамент — це... (візерунок побудований на ритмічному чергуванні й по-
єднанні геометричних елементів або стилізованих тваринних чи рослинних
мотивів.)
Він застосовується в... ( розмальовуванні стін будинків, прикрашанні ваз,
глечиків, посуду, рушників, килимів, меблів, в оформленні одягу.)
Види орнаментів поділяють за... (змістом і формою).
Основними групами орнаментальних сюжетів є... (геометричний,
рослинний, зооморфний, антропоморфний).
Орнаменти за формою бувають... (стрічковими, композиційно-закритими,
сітчастими).
Слово вчителя (Підсумок гри)
III. МОТИВАЦІЯНАВЧАЛЬНОЇДІЯЛЬНОСТІ
Учитель. Про справжній твір мистецтва говорять: «Зроблено з душею». У
народі називають душею саму суть, зміст художнього образу. Народні майстри —
тонкі й чуйні художники, а ще вони — мудрі філософи, які вкладають у свої
твори глибокий зміст. Уся їхня праця, усі помисли — на щастя, на радість людям.
Сьогоднішній урок — це ще один крок у світ прекрасного. Краплини мудрості,
потрапивши до ваших сердець, перетворяться на велику скарбницю добра, любові
до України, до свого народу. Адже не дарма М. Рильський сказав: «Шануй звичаї
та обряди предків твоїх, бо це твоя окраса». Знання й уміння, набуті під час
сьогоднішнього уроку, знадобляться вам не тільки на наступних уроках
образотворчого мистецтва й художньої культури, що ви вивчатимете в 10 класі, а
також у повсякденному житті. Можливо, колись хтось із вас стане також
3
справжнім майстром, видатним художником.
Інтелектуальна хвилинка (Робота над кросвордом. Додаток )
А зараз ми з вами маємо розгадати кросворд. Якщо ми дамо правильні
відповіді на запитання, то дізнаємося, про що саме так говорять у народі: «Його
можна порівняти з піснею, вишитою на полотні».
Метод«Асоціація»
Учитель. Діти, із чим у вас асоціюється слово «рушник»?
Відповіді дітей.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
У ч и т е л ь. Сьогодні ми познайомимося зі скарбом українського народу —
українським рушником.
(Відеоподорож. Додаток)
Одним із видів декоративно-ужиткового мистецтва є вишивка. Вишивка —
це вид мистецтва, у якому візерунок та зображення виконуються ручним або ма-
шинним способом на різних тканинах, шкірі та інших матеріалах лляними,
бавовняними, шовковими й шерстяними нитками, а також бісером і перлами.
Народна вишивка — це мистецтво, що постійно розвивається. Це безцінне
багатство, створене протягом століть багатьма безіменними талановитими
народними майстринями. Наше завдання — не розгубити його, передати це
яскраве диво наступним поколінням.
Інформаційна хвилинка
Рушник завжди відігравав значну роль у житті українського народу: без
нього не обходяться церемонії та обряди, родинні й державні свята.
З давніх-давен українці прикрашали предмети хатнього вжитку
орнаментами, що були не тільки взірцем їхньої працьовитості та мистецьких
здібностей, але й мали також магічний та релігійний» зміст. Бажаючи прихилити
до себе богів, люди закликали їх відповідними знаками-символами й оберегами
(Додаток. Слайди)
Достеменно не відомо, кому першому спало на думку втілити в орнаменті
4
красу навколишнього світу. Археологічні знахідки й літописи підтверджують, що
всі візерунки на керамічних, різьблених виробах і килимах мають спільні риси.
Гра«Потайнаскринька»
Учитель: Я пропоную кожному з вас узяти зі скриньки по одному зразку
орнаменту та відповісти на запитання: «Що за символи зображені на цьому
орнаменті?»
Століттями українська вишивка видозмінювалася, збагачувалася, але її
головні мотиви залишалися незмінними. Якщо поглянути на візерунки, то вони
здаються дуже простими. Майстрині зображували насамперед явища природи та
речі, якими люди користувались повсякденно. Особливо популярним було
вишивання двома кольорами — червоним і чорним. Червоний колір — колір
калини, щастя, любові, щасливої долі. Чорний колір — колір нашої родючої землі,
а інколи й смутку. Старі люди говорять, що ці кольори поєднують здавна, мало не
від давніх племен,— то горе з радістю переплітаються
(Додаток. Перегляд слайдів. Звучить пісня «Два кольори»)
Супровід до слайдів:
Рушники різних регіонів України різняться кольорами й узорами.
Поступово в різних регіонах України сформувалися певні характерні особливості
орнаментів (геометричних і рослинних із фігурами звірів і птахів; іноді
вишивальниці створювали на рушниках складні багатофігурні композиції) та
тільки їм притаманні технічні прийоми.
Основною прикметою народного орнаменту є ритм, такий самий, як у пісні.
Зазвичай один елемент орнаменту можна повторювати до безкінечності або
замкнути в єдине обрамлення, і таким чином завершити композицію візерунка.
У наш час вишитий рушник не втратив свого значення в побуті. І тепер ним
прикрашають інтер'єри помешкань, вівтарі та ікони в церквах, він залишається
атрибутом народних звичаїв та обрядів.
Які вам відомі обряди, де головним атрибутом є рушник? (На рушнику
завжди несли новонароджену дитину до хреста; на ньому проводжали людину в
5
останню путь; на нього стають молодята; на ньому підносять хліб-сіль гостям;
ним прикривають хліб на столі, а ще паски й крашанки, коли несуть їх до церкви.)
Мати давала синові рушник на щастя-долю. Саме тому живе й житиме пісня
про рушник, знаходячи шлях до наших сердець. Вишивала мати — думала, добра
бажала, й загорне син у рушник хліб, смакуватиме йому: чи простелить у чужому
краю — матір згадає. Адже то не тільки рушник, але пам'ять і оберіг.
«Хата без рушника, що сім'я без дітей»,— говорили в народі. Майже в кожній,
навіть найбіднішій, оселі завжди на видноті висіло декілька видів рушників.
Які вам відомі види рушників? («Утирач» — використовували для рук і обличчя;
«свиток» — для посуду, столу і лав; «покутник» — для оздоблення стін, покуті;
«божник» — для оббрамлювання дорогих ікон. «Ритуальні» — для ритуалів:
весільні — для різноманітних весільних обрядів, «плечові» — для сватів; рушники
на смерть; «обрядові».)
V. ПРАКТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Слово вчителя
Тож, прослухавши стільки цікавого про рушник, візерунки на ньому,
кольорову гаму та символіку ви можете об’єднавшись у групи створити свій
власний орнамент для рушника на папері в клітинку.
(Кожна група дітей обирає свій ескіз візерунка)
(Під час роботи звучить музика)
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ
Захистробіт
Учитель. А зараз у нас — «Показуха». Кожна група отримала завдання —
створити власний вид ескізу для рушника:
група І — весільні рушники;
група II — обрядові рушники;
група III — рушник-оберег.
Відбувається захист робіт.
6
Слововчителя
Усе частіше організовуються великі виставки, фольклорні фестивалі, на
яких можна побачити нові роботи українських майстринь.
А чи знаєте ви, що 2007 року в Україні розпочалася акція «Рушник
національного єднання»? Понад 1000 найкращих майстринь країни робили
вишивку на конопляному полотні завдовжки 9 метрів. Це був незвичайний
орнамент: у центрі — «Дерево життя», виконане 27 кольорами, за кількістю
адміністративних центрів країни. Майже п'ять місяців подорожував рушник із
міста до міста, і кожен, за бажанням, міг зробити на ньому стібок.
Президент і відомі політики також вишили на ньому кілька хрестиків.
Якби вам запропонували вишити стібок на цьому рушнику, яким кольором ви це
зробили б? Що саме вишили б? Чому?
Відповіді учнів.
Обговорення учнівських робіт та оцінювання . Виставка ескізів учнівських малюнків
Учитель пропонує учням розглянути роботи одне одного та визначити їх переваги й
недоліки. Виявляючи помилку, учень має запропонувати свій варіант її виправлення.
Заключне слово вчителя
Чи сподобався вам урок? Чим саме? Що нового ви для себе почерпнули?
Сьогодні ви продовжили знайомство з декоративно-ужитковим мистецтвом,
візерунком, орнаментом, вишивкою. На якийсь час ви знову перетворилися на
майстрів. Ваша уява мандрувала чудовою країною народного мистецтва.
Минають роки й століття, змінюється мода, але ніщо не затьмарить краси
вишитих речей. Вони житимуть поряд із нами, милуючи наше око.
Успіхів вам! Хай ніколи у вас не зникає бажання творити красу!
7
8
Кросворд (по горизонталі): 1. Мистецтво комбінування рослин для створення
композицій. (Флористика)
2. Вид образотворчого мистецтва, твори якого мають об'ємну форму й
виконуються способом витісування, виливання, різьблення, ліплення з
твердих чи пластичних матеріалів. (Скульптура)
3. Вид народної творчості, що є невід'ємним елементом традиційно-побутової
культури українського народу, а його основною функцією є оздоблення
одягу й тканини, (Вишивка)
4. Декоративні візерунки й орнаменти, ажурно вирізані з білого або
кольорового паперу, складеного кілька разів. (Витинанка)
5. Вид образотворчого мистецтва, твори якого виконуються за допомогою
фарб на пласкій поверхні. (Живопис)
6. Створення орнаментів чи художніх зображень шляхом наклеювання або
нашивання на основу. (Аплікація)
9
Кросворд (по горизонталі): 1. Мистецтво комбінування рослин для створення
композицій. (Флористика)
2. Вид образотворчого мистецтва, твори якого мають об'ємну форму й
виконуються способом витісування, виливання, різьблення, ліплення з
твердих чи пластичних матеріалів. (Скульптура)
3. Вид народної творчості, що є невід'ємним елементом традиційно-побутової
культури українського народу, а його основною функцією є оздоблення
одягу й тканини, (Вишивка)
4. Декоративні візерунки й орнаменти, ажурно вирізані з білого або
кольорового паперу, складеного кілька разів. (Витинанка)
5. Вид образотворчого мистецтва, твори якого виконуються за допомогою
фарб на пласкій поверхні. (Живопис)
6. Створення орнаментів чи художніх зображень шляхом наклеювання або
нашивання на основу. (Аплікація)
9

Más contenido relacionado

La actualidad más candente

Дарунки моря (із циклу «Цікавинки із книжкової сторінки»)
Дарунки моря (із циклу «Цікавинки із книжкової сторінки»)Дарунки моря (із циклу «Цікавинки із книжкової сторінки»)
Дарунки моря (із циклу «Цікавинки із книжкової сторінки»)estet13
 
робота ман шляхами української вишивки
  робота ман  шляхами української вишивки  робота ман  шляхами української вишивки
робота ман шляхами української вишивки1978lena
 
2015 опис досвіду гімназія ман
2015 опис досвіду гімназія ман2015 опис досвіду гімназія ман
2015 опис досвіду гімназія манOlgaVladychko
 
Гелловін: свято містики (огляд літератури про поробки до свята із циклу «Цік...
Гелловін: свято містики  (огляд літератури про поробки до свята із циклу «Цік...Гелловін: свято містики  (огляд літератури про поробки до свята із циклу «Цік...
Гелловін: свято містики (огляд літератури про поробки до свята із циклу «Цік...estet13
 
людина народжується на світ не для того
людина народжується на світ не для тоголюдина народжується на світ не для того
людина народжується на світ не для тогоЛюдмила Шведенко
 
Українські вишиванки
Українські вишиванкиУкраїнські вишиванки
Українські вишиванкиallafendyk
 
Український рушник
Український рушникУкраїнський рушник
Український рушникSolodkii
 
Досвід вихователя ДНЗ № 590 Яценко І.А. "Мистецтво створення витинанок та їх...
Досвід вихователя ДНЗ № 590 Яценко І.А. "Мистецтво створення витинанок та їх...Досвід вихователя ДНЗ № 590 Яценко І.А. "Мистецтво створення витинанок та їх...
Досвід вихователя ДНЗ № 590 Яценко І.А. "Мистецтво створення витинанок та їх...Ирина Демьянчук
 
Гра – подорож для дітей старшого дошкільного віку на тему: «Україна – наш спі...
Гра – подорож для дітей старшого дошкільного віку на тему: «Україна – наш спі...Гра – подорож для дітей старшого дошкільного віку на тему: «Україна – наш спі...
Гра – подорож для дітей старшого дошкільного віку на тему: «Україна – наш спі...Anhelina Mytsura
 
сокальщина гра
сокальщина грасокальщина гра
сокальщина граOlgaVladychko
 
монументальна скульптура сокаля
монументальна скульптура   сокалямонументальна скульптура   сокаля
монументальна скульптура сокаляOlgaVladychko
 
сухомлинський захід. шраменко н.г.
сухомлинський захід. шраменко н.г.сухомлинський захід. шраменко н.г.
сухомлинський захід. шраменко н.г.Людмила Шведенко
 
терещенко іван традиції україни
терещенко іван традиції українитерещенко іван традиції україни
терещенко іван традиції україниukr_shana
 
Авторська грунтована текстильна іграшка
Авторська грунтована текстильна  іграшкаАвторська грунтована текстильна  іграшка
Авторська грунтована текстильна іграшкаorganizatorwa
 

La actualidad más candente (20)

Дарунки моря (із циклу «Цікавинки із книжкової сторінки»)
Дарунки моря (із циклу «Цікавинки із книжкової сторінки»)Дарунки моря (із циклу «Цікавинки із книжкової сторінки»)
Дарунки моря (із циклу «Цікавинки із книжкової сторінки»)
 
робота ман шляхами української вишивки
  робота ман  шляхами української вишивки  робота ман  шляхами української вишивки
робота ман шляхами української вишивки
 
Берегине моя, українська хустко!
Берегине моя, українська хустко!Берегине моя, українська хустко!
Берегине моя, українська хустко!
 
2015 опис досвіду гімназія ман
2015 опис досвіду гімназія ман2015 опис досвіду гімназія ман
2015 опис досвіду гімназія ман
 
Портфоліо. Благодер Л.П.
Портфоліо. Благодер Л.П.Портфоліо. Благодер Л.П.
Портфоліо. Благодер Л.П.
 
весільні рушники
весільні рушникивесільні рушники
весільні рушники
 
Гелловін: свято містики (огляд літератури про поробки до свята із циклу «Цік...
Гелловін: свято містики  (огляд літератури про поробки до свята із циклу «Цік...Гелловін: свято містики  (огляд літератури про поробки до свята із циклу «Цік...
Гелловін: свято містики (огляд літератури про поробки до свята із циклу «Цік...
 
людина народжується на світ не для того
людина народжується на світ не для тоголюдина народжується на світ не для того
людина народжується на світ не для того
 
Українські вишиванки
Українські вишиванкиУкраїнські вишиванки
Українські вишиванки
 
Лялька прадідів забута
Лялька прадідів забутаЛялька прадідів забута
Лялька прадідів забута
 
Український рушник
Український рушникУкраїнський рушник
Український рушник
 
людина починається з добра
людина починається з добралюдина починається з добра
людина починається з добра
 
Досвід вихователя ДНЗ № 590 Яценко І.А. "Мистецтво створення витинанок та їх...
Досвід вихователя ДНЗ № 590 Яценко І.А. "Мистецтво створення витинанок та їх...Досвід вихователя ДНЗ № 590 Яценко І.А. "Мистецтво створення витинанок та їх...
Досвід вихователя ДНЗ № 590 Яценко І.А. "Мистецтво створення витинанок та їх...
 
впровадження спадщини
впровадження спадщинивпровадження спадщини
впровадження спадщини
 
Гра – подорож для дітей старшого дошкільного віку на тему: «Україна – наш спі...
Гра – подорож для дітей старшого дошкільного віку на тему: «Україна – наш спі...Гра – подорож для дітей старшого дошкільного віку на тему: «Україна – наш спі...
Гра – подорож для дітей старшого дошкільного віку на тему: «Україна – наш спі...
 
сокальщина гра
сокальщина грасокальщина гра
сокальщина гра
 
монументальна скульптура сокаля
монументальна скульптура   сокалямонументальна скульптура   сокаля
монументальна скульптура сокаля
 
сухомлинський захід. шраменко н.г.
сухомлинський захід. шраменко н.г.сухомлинський захід. шраменко н.г.
сухомлинський захід. шраменко н.г.
 
терещенко іван традиції україни
терещенко іван традиції українитерещенко іван традиції україни
терещенко іван традиції україни
 
Авторська грунтована текстильна іграшка
Авторська грунтована текстильна  іграшкаАвторська грунтована текстильна  іграшка
Авторська грунтована текстильна іграшка
 

Destacado

Erin Forbes, Homesteading - Week 1
Erin Forbes, Homesteading - Week 1Erin Forbes, Homesteading - Week 1
Erin Forbes, Homesteading - Week 1Erin Forbes
 
Manejo del módulo de rúbricas - moodle
Manejo del módulo de rúbricas - moodleManejo del módulo de rúbricas - moodle
Manejo del módulo de rúbricas - moodleJosé Manuel Puentedura
 
5 клас_Книжкова графіка_теорія
5 клас_Книжкова графіка_теорія5 клас_Книжкова графіка_теорія
5 клас_Книжкова графіка_теоріяAndy Levkovich
 
5 клас (7-12 уроки) - теорія
5 клас (7-12 уроки) - теорія5 клас (7-12 уроки) - теорія
5 клас (7-12 уроки) - теоріяAndy Levkovich
 
1 Конструкційні матеріали. Теорія - 8 клас
1 Конструкційні матеріали. Теорія - 8 клас1 Конструкційні матеріали. Теорія - 8 клас
1 Конструкційні матеріали. Теорія - 8 класAndy Levkovich
 
5 клас. Знаряддя праці_теорія
5 клас. Знаряддя праці_теорія5 клас. Знаряддя праці_теорія
5 клас. Знаряддя праці_теоріяAndy Levkovich
 
Calendrier Sportif EDR (2017)
Calendrier Sportif EDR (2017)Calendrier Sportif EDR (2017)
Calendrier Sportif EDR (2017)SASS Rugby
 
2- صورة الطبيب و الممرض image of doctors & nurses- 2
2- صورة الطبيب و الممرض image of doctors & nurses- 22- صورة الطبيب و الممرض image of doctors & nurses- 2
2- صورة الطبيب و الممرض image of doctors & nurses- 2May Haddad MD.MPH
 
1-4. Вступ. Майстерня. Метали. Теорія. 6 клас
1-4. Вступ. Майстерня. Метали. Теорія. 6 клас1-4. Вступ. Майстерня. Метали. Теорія. 6 клас
1-4. Вступ. Майстерня. Метали. Теорія. 6 класAndy Levkovich
 
фотогалерея 7 клас 1_2016
фотогалерея 7 клас 1_2016фотогалерея 7 клас 1_2016
фотогалерея 7 клас 1_2016Andy Levkovich
 
презентация михайлова
презентация михайловапрезентация михайлова
презентация михайловаAndy Levkovich
 
Ética e Relações Humanas na conduta do professor universitário
Ética e Relações Humanas na conduta do professor universitárioÉtica e Relações Humanas na conduta do professor universitário
Ética e Relações Humanas na conduta do professor universitárioFlavio Farah
 
7 клас Декоративно-прикладне мистецтво_теорія
7 клас Декоративно-прикладне мистецтво_теорія7 клас Декоративно-прикладне мистецтво_теорія
7 клас Декоративно-прикладне мистецтво_теоріяAndy Levkovich
 
Bone tissue engineering challenges in oral and maxillofacial surgery
Bone tissue engineering challenges in oral and maxillofacial surgeryBone tissue engineering challenges in oral and maxillofacial surgery
Bone tissue engineering challenges in oral and maxillofacial surgerySeyed Mohammad Zargar
 

Destacado (20)

Erin Forbes, Homesteading - Week 1
Erin Forbes, Homesteading - Week 1Erin Forbes, Homesteading - Week 1
Erin Forbes, Homesteading - Week 1
 
Manejo del módulo de rúbricas - moodle
Manejo del módulo de rúbricas - moodleManejo del módulo de rúbricas - moodle
Manejo del módulo de rúbricas - moodle
 
[IJCT-V3I2P32] Authors: Amarbir Singh, Palwinder Singh
[IJCT-V3I2P32] Authors: Amarbir Singh, Palwinder Singh[IJCT-V3I2P32] Authors: Amarbir Singh, Palwinder Singh
[IJCT-V3I2P32] Authors: Amarbir Singh, Palwinder Singh
 
5 клас_Книжкова графіка_теорія
5 клас_Книжкова графіка_теорія5 клас_Книжкова графіка_теорія
5 клас_Книжкова графіка_теорія
 
5 клас (7-12 уроки) - теорія
5 клас (7-12 уроки) - теорія5 клас (7-12 уроки) - теорія
5 клас (7-12 уроки) - теорія
 
[IJET-V1I3P2] Authors :Monali Madne, Prof.Manjusha Yeola
[IJET-V1I3P2] Authors :Monali Madne, Prof.Manjusha Yeola[IJET-V1I3P2] Authors :Monali Madne, Prof.Manjusha Yeola
[IJET-V1I3P2] Authors :Monali Madne, Prof.Manjusha Yeola
 
1 Конструкційні матеріали. Теорія - 8 клас
1 Конструкційні матеріали. Теорія - 8 клас1 Конструкційні матеріали. Теорія - 8 клас
1 Конструкційні матеріали. Теорія - 8 клас
 
5 клас. Знаряддя праці_теорія
5 клас. Знаряддя праці_теорія5 клас. Знаряддя праці_теорія
5 клас. Знаряддя праці_теорія
 
Guión
GuiónGuión
Guión
 
The power of 1 percent
The power of 1 percentThe power of 1 percent
The power of 1 percent
 
Calendrier Sportif EDR (2017)
Calendrier Sportif EDR (2017)Calendrier Sportif EDR (2017)
Calendrier Sportif EDR (2017)
 
2- صورة الطبيب و الممرض image of doctors & nurses- 2
2- صورة الطبيب و الممرض image of doctors & nurses- 22- صورة الطبيب و الممرض image of doctors & nurses- 2
2- صورة الطبيب و الممرض image of doctors & nurses- 2
 
1-4. Вступ. Майстерня. Метали. Теорія. 6 клас
1-4. Вступ. Майстерня. Метали. Теорія. 6 клас1-4. Вступ. Майстерня. Метали. Теорія. 6 клас
1-4. Вступ. Майстерня. Метали. Теорія. 6 клас
 
фотогалерея 7 клас 1_2016
фотогалерея 7 клас 1_2016фотогалерея 7 клас 1_2016
фотогалерея 7 клас 1_2016
 
презентация михайлова
презентация михайловапрезентация михайлова
презентация михайлова
 
Ética e Relações Humanas na conduta do professor universitário
Ética e Relações Humanas na conduta do professor universitárioÉtica e Relações Humanas na conduta do professor universitário
Ética e Relações Humanas na conduta do professor universitário
 
7 клас Декоративно-прикладне мистецтво_теорія
7 клас Декоративно-прикладне мистецтво_теорія7 клас Декоративно-прикладне мистецтво_теорія
7 клас Декоративно-прикладне мистецтво_теорія
 
FINAL CV
FINAL CVFINAL CV
FINAL CV
 
Industria
IndustriaIndustria
Industria
 
Bone tissue engineering challenges in oral and maxillofacial surgery
Bone tissue engineering challenges in oral and maxillofacial surgeryBone tissue engineering challenges in oral and maxillofacial surgery
Bone tissue engineering challenges in oral and maxillofacial surgery
 

Similar a бороваконспект уроку декоративно прикладне мистецтво

бороваурок з образотворчого мистецтва
бороваурок з образотворчого мистецтвабороваурок з образотворчого мистецтва
бороваурок з образотворчого мистецтваLala Lalala
 
Тема. Художні традиції рідного краю. Український рушничок.
Тема. Художні традиції рідного краю. Український рушничок.Тема. Художні традиції рідного краю. Український рушничок.
Тема. Художні традиції рідного краю. Український рушничок.Ковпитська ЗОШ
 
Урок-вікторина "Квадратний корінь"
Урок-вікторина "Квадратний корінь"Урок-вікторина "Квадратний корінь"
Урок-вікторина "Квадратний корінь"sveta7940
 
Витинанка. Практична робота Шануємо Великого Тараса
Витинанка. Практична робота Шануємо Великого ТарасаВитинанка. Практична робота Шануємо Великого Тараса
Витинанка. Практична робота Шануємо Великого ТарасаЛидия Рудакова
 
Декоративно ужиткове мистецтво
Декоративно ужиткове мистецтвоДекоративно ужиткове мистецтво
Декоративно ужиткове мистецтвоКовпитська ЗОШ
 
Народні звичаї та обряди нашого краю
Народні звичаї та обряди нашого краюНародні звичаї та обряди нашого краю
Народні звичаї та обряди нашого краюАлександр Роман
 
Куточок народознавства група №5
Куточок народознавства група №5Куточок народознавства група №5
Куточок народознавства група №5промо протик
 
звіт про роботу гуртка Мистецькі стежини керівник Стебівка Н.В,
звіт про роботу гуртка Мистецькі стежини керівник Стебівка Н.В,звіт про роботу гуртка Мистецькі стежини керівник Стебівка Н.В,
звіт про роботу гуртка Мистецькі стежини керівник Стебівка Н.В,Олена Шийка
 
україна вишивана 2009 на конкурс
україна вишивана  2009 на конкурсукраїна вишивана  2009 на конкурс
україна вишивана 2009 на конкурсLarisa Korkach
 
онисько л звичай це скарб
онисько л звичай   це скарбонисько л звичай   це скарб
онисько л звичай це скарбMARO51
 
музей народознавства школи №2
музей народознавства школи №2музей народознавства школи №2
музей народознавства школи №2kalyna1996
 
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!» Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!» Alyona Bilyk
 

Similar a бороваконспект уроку декоративно прикладне мистецтво (20)

бороваурок з образотворчого мистецтва
бороваурок з образотворчого мистецтвабороваурок з образотворчого мистецтва
бороваурок з образотворчого мистецтва
 
Тема. Художні традиції рідного краю. Український рушничок.
Тема. Художні традиції рідного краю. Український рушничок.Тема. Художні традиції рідного краю. Український рушничок.
Тема. Художні традиції рідного краю. Український рушничок.
 
Урок-вікторина "Квадратний корінь"
Урок-вікторина "Квадратний корінь"Урок-вікторина "Квадратний корінь"
Урок-вікторина "Квадратний корінь"
 
211
211211
211
 
Витинанка. Практична робота Шануємо Великого Тараса
Витинанка. Практична робота Шануємо Великого ТарасаВитинанка. Практична робота Шануємо Великого Тараса
Витинанка. Практична робота Шануємо Великого Тараса
 
Декоративно ужиткове мистецтво
Декоративно ужиткове мистецтвоДекоративно ужиткове мистецтво
Декоративно ужиткове мистецтво
 
Народні звичаї та обряди нашого краю
Народні звичаї та обряди нашого краюНародні звичаї та обряди нашого краю
Народні звичаї та обряди нашого краю
 
Куточок народознавства група №5
Куточок народознавства група №5Куточок народознавства група №5
Куточок народознавства група №5
 
Твори добро, дитино, на благо України
Твори добро, дитино, на благо УкраїниТвори добро, дитино, на благо України
Твори добро, дитино, на благо України
 
74
7474
74
 
звіт про роботу гуртка Мистецькі стежини керівник Стебівка Н.В,
звіт про роботу гуртка Мистецькі стежини керівник Стебівка Н.В,звіт про роботу гуртка Мистецькі стежини керівник Стебівка Н.В,
звіт про роботу гуртка Мистецькі стежини керівник Стебівка Н.В,
 
україна вишивана 2009 на конкурс
україна вишивана  2009 на конкурсукраїна вишивана  2009 на конкурс
україна вишивана 2009 на конкурс
 
онисько л звичай це скарб
онисько л звичай   це скарбонисько л звичай   це скарб
онисько л звичай це скарб
 
музей народознавства школи №2
музей народознавства школи №2музей народознавства школи №2
музей народознавства школи №2
 
130,23.docx
130,23.docx130,23.docx
130,23.docx
 
01 (1) 158 end
01 (1) 158 end01 (1) 158 end
01 (1) 158 end
 
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!» Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
 
23
2323
23
 
гурток 2015 Стебівка
гурток 2015 Стебівкагурток 2015 Стебівка
гурток 2015 Стебівка
 
“Скарби нації”
“Скарби нації”“Скарби нації”
“Скарби нації”
 

Más de Lala Lalala

Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
QqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqQqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
QqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqLala Lalala
 
Ooooooooooooooooooooooooooooo
OooooooooooooooooooooooooooooOoooooooooooooooooooooooooooo
OooooooooooooooooooooooooooooLala Lalala
 
Pppppppppppppppppppppp
PpppppppppppppppppppppPppppppppppppppppppppp
PpppppppppppppppppppppLala Lalala
 
Wwwwwwwwwwwwwwwww
WwwwwwwwwwwwwwwwwWwwwwwwwwwwwwwwww
WwwwwwwwwwwwwwwwwLala Lalala
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaLala Lalala
 
Kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
KkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkKkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
KkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkLala Lalala
 
Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
QqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqQqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
QqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqLala Lalala
 
Gggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
GgggggggggggggggggggggggggggggggggggggGggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
GgggggggggggggggggggggggggggggggggggggLala Lalala
 
Ku yaaaaaaaaaaaa
Ku yaaaaaaaaaaaaKu yaaaaaaaaaaaa
Ku yaaaaaaaaaaaaLala Lalala
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaLala Lalala
 
Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
ZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
ZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzLala Lalala
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaLala Lalala
 

Más de Lala Lalala (20)

Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
QqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqQqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
 
Ooooooooooooooooooooooooooooo
OooooooooooooooooooooooooooooOoooooooooooooooooooooooooooo
Ooooooooooooooooooooooooooooo
 
Pppppppppppppppppppppp
PpppppppppppppppppppppPppppppppppppppppppppp
Pppppppppppppppppppppp
 
Wwwwwwwwwwwwwwwww
WwwwwwwwwwwwwwwwwWwwwwwwwwwwwwwwww
Wwwwwwwwwwwwwwwww
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
Dklrjt
DklrjtDklrjt
Dklrjt
 
Kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
KkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkKkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
Kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
 
Wwwwwww
WwwwwwwWwwwwww
Wwwwwww
 
Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
QqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqQqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
 
Gggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
GgggggggggggggggggggggggggggggggggggggGggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
Gggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
 
Hhhh11111
Hhhh11111Hhhh11111
Hhhh11111
 
Ku yaaaaaaaaaaaa
Ku yaaaaaaaaaaaaKu yaaaaaaaaaaaa
Ku yaaaaaaaaaaaa
 
Dff
DffDff
Dff
 
Hhhyy
HhhyyHhhyy
Hhhyy
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
3 xxxxxx
3 xxxxxx3 xxxxxx
3 xxxxxx
 
Yyyyyyyyyyy
YyyyyyyyyyyYyyyyyyyyyy
Yyyyyyyyyyy
 
Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
ZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
9xdcvf
9xdcvf9xdcvf
9xdcvf
 

бороваконспект уроку декоративно прикладне мистецтво

  • 2. Тема : Декоративно-прикладне мистецтво. Орнамент. Візерунок «Диво рушникове» Завдання: Ескіз для рушника Мета: продовжувати ознайомлювати учнів із декоративно-прикладним мистецтвом; навчати стилізувати та декорувати природну форму; закріпити розуміння понять «візерунок», «орнамент»; розвивати пізнавальні інтереси учнів, уміння працювати самостійно; виховувати в учнів естетичне сприйняття навколишнього світу, інтерес до прекрасного, любовдо національної художньої спадщини. Оснащення: Відео ряд: твори майстринь; слайди зі зразками орнаментів; навчальні роботи з методичного фонду, роботи учнів для презентації; кросворд; карточки з прислів'ями. Музичний ряд: фонограми пісень: «Два кольори» (слова Д. Павличка, музика 0. Білаша), «Пісня про рушник» (слова А. Малишка, музика. П, Майбороди). ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Вступне слово вчителя. Епіграф уроку: Я візьму той рушник, простелю, наче долю, В тихім шелесті трав, в щебетанні дібров, І на тім рушничкові оживе все знайоме до болю: І дитинство, й розлука, і вірна любов. А. Малишко II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ Гра«Закінчречення» Декоративно-ужиткове мистецтво — це... (вид мистецтва, суть якого полягає у виготовленні предметів, що мають художні якості й призначені для задоволення практичних потреб, наприклад, посуд, меблі, тканина, а також для 2
  • 3. прикрашання житла, парків, архітектурних споруд). До видів декоративно-ужиткового мистецтва належать... (розпис, різьблення, ткацтво, вишивка, народний живопис, гончарство, писанкарство, ви- тинанка, лозоплетіння, флористика, художня обробка металу, виготовлення виробів зі скла). Орнамент — це... (візерунок побудований на ритмічному чергуванні й по- єднанні геометричних елементів або стилізованих тваринних чи рослинних мотивів.) Він застосовується в... ( розмальовуванні стін будинків, прикрашанні ваз, глечиків, посуду, рушників, килимів, меблів, в оформленні одягу.) Види орнаментів поділяють за... (змістом і формою). Основними групами орнаментальних сюжетів є... (геометричний, рослинний, зооморфний, антропоморфний). Орнаменти за формою бувають... (стрічковими, композиційно-закритими, сітчастими). Слово вчителя (Підсумок гри) III. МОТИВАЦІЯНАВЧАЛЬНОЇДІЯЛЬНОСТІ Учитель. Про справжній твір мистецтва говорять: «Зроблено з душею». У народі називають душею саму суть, зміст художнього образу. Народні майстри — тонкі й чуйні художники, а ще вони — мудрі філософи, які вкладають у свої твори глибокий зміст. Уся їхня праця, усі помисли — на щастя, на радість людям. Сьогоднішній урок — це ще один крок у світ прекрасного. Краплини мудрості, потрапивши до ваших сердець, перетворяться на велику скарбницю добра, любові до України, до свого народу. Адже не дарма М. Рильський сказав: «Шануй звичаї та обряди предків твоїх, бо це твоя окраса». Знання й уміння, набуті під час сьогоднішнього уроку, знадобляться вам не тільки на наступних уроках образотворчого мистецтва й художньої культури, що ви вивчатимете в 10 класі, а також у повсякденному житті. Можливо, колись хтось із вас стане також 3
  • 4. справжнім майстром, видатним художником. Інтелектуальна хвилинка (Робота над кросвордом. Додаток ) А зараз ми з вами маємо розгадати кросворд. Якщо ми дамо правильні відповіді на запитання, то дізнаємося, про що саме так говорять у народі: «Його можна порівняти з піснею, вишитою на полотні». Метод«Асоціація» Учитель. Діти, із чим у вас асоціюється слово «рушник»? Відповіді дітей. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ У ч и т е л ь. Сьогодні ми познайомимося зі скарбом українського народу — українським рушником. (Відеоподорож. Додаток) Одним із видів декоративно-ужиткового мистецтва є вишивка. Вишивка — це вид мистецтва, у якому візерунок та зображення виконуються ручним або ма- шинним способом на різних тканинах, шкірі та інших матеріалах лляними, бавовняними, шовковими й шерстяними нитками, а також бісером і перлами. Народна вишивка — це мистецтво, що постійно розвивається. Це безцінне багатство, створене протягом століть багатьма безіменними талановитими народними майстринями. Наше завдання — не розгубити його, передати це яскраве диво наступним поколінням. Інформаційна хвилинка Рушник завжди відігравав значну роль у житті українського народу: без нього не обходяться церемонії та обряди, родинні й державні свята. З давніх-давен українці прикрашали предмети хатнього вжитку орнаментами, що були не тільки взірцем їхньої працьовитості та мистецьких здібностей, але й мали також магічний та релігійний» зміст. Бажаючи прихилити до себе богів, люди закликали їх відповідними знаками-символами й оберегами (Додаток. Слайди) Достеменно не відомо, кому першому спало на думку втілити в орнаменті 4
  • 5. красу навколишнього світу. Археологічні знахідки й літописи підтверджують, що всі візерунки на керамічних, різьблених виробах і килимах мають спільні риси. Гра«Потайнаскринька» Учитель: Я пропоную кожному з вас узяти зі скриньки по одному зразку орнаменту та відповісти на запитання: «Що за символи зображені на цьому орнаменті?» Століттями українська вишивка видозмінювалася, збагачувалася, але її головні мотиви залишалися незмінними. Якщо поглянути на візерунки, то вони здаються дуже простими. Майстрині зображували насамперед явища природи та речі, якими люди користувались повсякденно. Особливо популярним було вишивання двома кольорами — червоним і чорним. Червоний колір — колір калини, щастя, любові, щасливої долі. Чорний колір — колір нашої родючої землі, а інколи й смутку. Старі люди говорять, що ці кольори поєднують здавна, мало не від давніх племен,— то горе з радістю переплітаються (Додаток. Перегляд слайдів. Звучить пісня «Два кольори») Супровід до слайдів: Рушники різних регіонів України різняться кольорами й узорами. Поступово в різних регіонах України сформувалися певні характерні особливості орнаментів (геометричних і рослинних із фігурами звірів і птахів; іноді вишивальниці створювали на рушниках складні багатофігурні композиції) та тільки їм притаманні технічні прийоми. Основною прикметою народного орнаменту є ритм, такий самий, як у пісні. Зазвичай один елемент орнаменту можна повторювати до безкінечності або замкнути в єдине обрамлення, і таким чином завершити композицію візерунка. У наш час вишитий рушник не втратив свого значення в побуті. І тепер ним прикрашають інтер'єри помешкань, вівтарі та ікони в церквах, він залишається атрибутом народних звичаїв та обрядів. Які вам відомі обряди, де головним атрибутом є рушник? (На рушнику завжди несли новонароджену дитину до хреста; на ньому проводжали людину в 5
  • 6. останню путь; на нього стають молодята; на ньому підносять хліб-сіль гостям; ним прикривають хліб на столі, а ще паски й крашанки, коли несуть їх до церкви.) Мати давала синові рушник на щастя-долю. Саме тому живе й житиме пісня про рушник, знаходячи шлях до наших сердець. Вишивала мати — думала, добра бажала, й загорне син у рушник хліб, смакуватиме йому: чи простелить у чужому краю — матір згадає. Адже то не тільки рушник, але пам'ять і оберіг. «Хата без рушника, що сім'я без дітей»,— говорили в народі. Майже в кожній, навіть найбіднішій, оселі завжди на видноті висіло декілька видів рушників. Які вам відомі види рушників? («Утирач» — використовували для рук і обличчя; «свиток» — для посуду, столу і лав; «покутник» — для оздоблення стін, покуті; «божник» — для оббрамлювання дорогих ікон. «Ритуальні» — для ритуалів: весільні — для різноманітних весільних обрядів, «плечові» — для сватів; рушники на смерть; «обрядові».) V. ПРАКТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ Слово вчителя Тож, прослухавши стільки цікавого про рушник, візерунки на ньому, кольорову гаму та символіку ви можете об’єднавшись у групи створити свій власний орнамент для рушника на папері в клітинку. (Кожна група дітей обирає свій ескіз візерунка) (Під час роботи звучить музика) VІ. ПІДСУМОК УРОКУ Захистробіт Учитель. А зараз у нас — «Показуха». Кожна група отримала завдання — створити власний вид ескізу для рушника: група І — весільні рушники; група II — обрядові рушники; група III — рушник-оберег. Відбувається захист робіт. 6
  • 7. Слововчителя Усе частіше організовуються великі виставки, фольклорні фестивалі, на яких можна побачити нові роботи українських майстринь. А чи знаєте ви, що 2007 року в Україні розпочалася акція «Рушник національного єднання»? Понад 1000 найкращих майстринь країни робили вишивку на конопляному полотні завдовжки 9 метрів. Це був незвичайний орнамент: у центрі — «Дерево життя», виконане 27 кольорами, за кількістю адміністративних центрів країни. Майже п'ять місяців подорожував рушник із міста до міста, і кожен, за бажанням, міг зробити на ньому стібок. Президент і відомі політики також вишили на ньому кілька хрестиків. Якби вам запропонували вишити стібок на цьому рушнику, яким кольором ви це зробили б? Що саме вишили б? Чому? Відповіді учнів. Обговорення учнівських робіт та оцінювання . Виставка ескізів учнівських малюнків Учитель пропонує учням розглянути роботи одне одного та визначити їх переваги й недоліки. Виявляючи помилку, учень має запропонувати свій варіант її виправлення. Заключне слово вчителя Чи сподобався вам урок? Чим саме? Що нового ви для себе почерпнули? Сьогодні ви продовжили знайомство з декоративно-ужитковим мистецтвом, візерунком, орнаментом, вишивкою. На якийсь час ви знову перетворилися на майстрів. Ваша уява мандрувала чудовою країною народного мистецтва. Минають роки й століття, змінюється мода, але ніщо не затьмарить краси вишитих речей. Вони житимуть поряд із нами, милуючи наше око. Успіхів вам! Хай ніколи у вас не зникає бажання творити красу! 7
  • 8. 8
  • 9. Кросворд (по горизонталі): 1. Мистецтво комбінування рослин для створення композицій. (Флористика) 2. Вид образотворчого мистецтва, твори якого мають об'ємну форму й виконуються способом витісування, виливання, різьблення, ліплення з твердих чи пластичних матеріалів. (Скульптура) 3. Вид народної творчості, що є невід'ємним елементом традиційно-побутової культури українського народу, а його основною функцією є оздоблення одягу й тканини, (Вишивка) 4. Декоративні візерунки й орнаменти, ажурно вирізані з білого або кольорового паперу, складеного кілька разів. (Витинанка) 5. Вид образотворчого мистецтва, твори якого виконуються за допомогою фарб на пласкій поверхні. (Живопис) 6. Створення орнаментів чи художніх зображень шляхом наклеювання або нашивання на основу. (Аплікація) 9
  • 10. Кросворд (по горизонталі): 1. Мистецтво комбінування рослин для створення композицій. (Флористика) 2. Вид образотворчого мистецтва, твори якого мають об'ємну форму й виконуються способом витісування, виливання, різьблення, ліплення з твердих чи пластичних матеріалів. (Скульптура) 3. Вид народної творчості, що є невід'ємним елементом традиційно-побутової культури українського народу, а його основною функцією є оздоблення одягу й тканини, (Вишивка) 4. Декоративні візерунки й орнаменти, ажурно вирізані з білого або кольорового паперу, складеного кілька разів. (Витинанка) 5. Вид образотворчого мистецтва, твори якого виконуються за допомогою фарб на пласкій поверхні. (Живопис) 6. Створення орнаментів чи художніх зображень шляхом наклеювання або нашивання на основу. (Аплікація) 9