Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Niujorkas. Ką tik

1.868 visualizaciones

Publicado el

Skaidrės iš Niujorko. 2011/01

 • Inicia sesión para ver los comentarios

 • Sé el primero en recomendar esto

Niujorkas. Ką tik

 1. 1. Niujorkas. Ką tik
 2. 2. Niujorke pasnigo ir gyvenimas sutriko. Gyventojai, nežinodami, kur dėti sniegą, vertė antmašinų. Oro uostai ėmė panikuoti. Skrydžius atšaukinėti. Ypač pasisekė iš Kinijosatskridusiam lėktuvui, kuris nusileidęs ant JFK tako stovėjo 11 valandų, nepaleisdamaskeleivių. Vargšai keleiviai per tą laiką įkūrė organizaciją.
 3. 3. Viskas "jūsų pačių saugumui". Pirštų antspaudai ir foto atvykus į šalį, nuotraukostaksuose. Kita vertus, lipant į lėktuvą niekas nepasivargino atimti aštraus sprindžiodydžio segtuko, kuriuo bet kuris velnio apsėstasis pradurtų skausmingą skylębendrakeleivio kakle, blužnyje ar net kepenyse. Yra kur pasitempti!
 4. 4. Dešimtmetis po 9/11 ir naujasis One World Trade Center jau pusiau pastatytas. Busaukštesnis už dvynius ir, aišku, nenugriaunamas. Tačiau turistams labiau rūpi kitojegatvėje esanti kiaulidė, pavadinta "Century 21", kurioje galima pasirausti tarp kelių metųsenumo dizaineriškų atliekų. Visi suplukę rausiasi, o trys pardavėjos, susispietusios įkrūvelę juos ignoruoja tarpusavio šnekomis apie "what-kind-of-phone-you-have?"
 5. 5. Jie labai myli šuniukus, todėl juos parduoda su pem procentų nuolaida, kaip bulvytes fri.
 6. 6. Lengva smarvė, purvas, žiurkės ir benamių išradingumas - Niujorko metro visada linksma.Šios savaitės hitai: 24 metų bėdžius, prašo dolerių, nes nori pagyventi viešbutyje;apsivaręs gėjus, godžiai laižo strypą, už kurio kiti laikosi, bei valgo savo striukę; prastasdainininkas, pinigų maldavimą iliustravęs viena eilute dainos, negauna nė cento irneapsikentęs pats duoda dolerį kitam bendrakeleiviui.
 7. 7. Gatvės mene vietoje nupiepusių tagintojų - dinozaurai. Viena iš 400 kategorijų, kurioseNiujorkas truputį geresnis už Vilnių.
 8. 8. Susikišk savo du litus į piniginę. Duok mašiną.
 9. 9. Rimtesnių užsiėmimų už shopinimąsi mažai. Kad gatvėje nesusipainiotum ir neįmtumžiūrėti į architektūrą, ar dar kažką, tau pastoviai primena - ei, ei, čia vieta pirktis.Europiečius trikdo mokesčiai - kainos, kurias matai parduotuvėje yra žemesnės už tai, kąmoki prie kasos.
 10. 10. Antropologams bus įdomu sudalyvauti legendinio D.Lettermano pokalbių šou filmavime. Visaipaprasta - užeini į CBS studiją, užpildai anketą, paklausinėja, pažada paskambinti. Po kelių dienų taveir kitus pora šimtų žioplių suvaro į aptvarus ir valandą treniruoja, kaip ploti, kaip plačiai juoktis, kadažvengti, o kada tik kikenti. Pagrąsina, kad Lettermanas gyveną dėl mūsų juoko ir jei nenorime, kad jismirtų - geriau juokimės kaip pasiutę. Juokiamės per sukastus dantis - bijom.
 11. 11. Aišku, visur pilna lietuvių. MoMA (modernaus meno "Akropolio") hole - labai svarbiojevietoje - Ž.Kempino O Between Fans, kitame aukšte - Mačiūno metų racionas, visų permetus suvartotų produktų, tarp kurių dominuoja vaistai ir elektros lemputės, dėžutės.
 12. 12. Visų rūšių alkoholių turinčią parduotuvę kiaurą parą daboja Jėzus.
 13. 13. Saugiausia vieta Bronkse - zoo sodas. Bent jau iki tol, kol pamatai šitą (gyvą!) varlę senėsveidu.
 14. 14. Butas Niujorke - viena didesnių prabangų. Štai skelbimas hipsteriškame Williamsburgorajone, besidžiaugiantis ką tik išnuomota skyle (pridėjus mokesčius ir komunalines, kainaartėja prie $2500). Kad ją išlaikytum, mus mokė, reikia dirbti prabangiame restoranepadavėjais.
 15. 15. "Ar kažkas buvo labai blogai?", klausia tavęs jau pikta padavėja, nes jai ką tik palikai 15%arbatos. Matai, standartas yra 20, jei palieki mažiau, vadinasi, nori pamokyti. Čia jųatlyginimas ir dėl jo jie akimirksniu iš įkyriai malonių pavirsta respublikonų furijom.Atsargiai!
 16. 16. Toks pasiūlymas Vilniuje atrodytų įtartinas: 8 komikai, nemokamas įėjimas ir nemokamapica. Tuo tarpu ten tai visai įprasta - žmonės nori būti pastebėti bet kokia kaina. Žiūrovųbuvo dvidešimt. Kai kurie iš aštuonių komikų rodomi per Comedy Central ir rašo juokusDaily Show. Kai kurie išties juokingi. Pvz. liūdno veido žydelis: "I went to the gym, but Istopped. Everything is so heavy there…"
 17. 17. Įvairove niujorkietis nesiskundžia. Net jei yra plieninių šiknų fanas - turi savo žurnalą.
 18. 18. Meatpacking District pilna fotografuojančių. Kadaise buvęs skerdyklų rajonas pavirtoprivačių galerijų, butykų ir gerų maistų/gėrimų mišiniu. Mėsinių dar liko, kaip ir ikoniškųužrašų. Virš viso to - uždaryti ir medžiais bei lempomis apsodinti metro bėgiai, leidžiantisapžiūrėti kelis kvartalus iš aukšto.
 19. 19. Trys stori žmogaus galvos skersmens blynai su stiklainiu uogienės sulaukia skeptiškospadavėjo reakcijos: "Thats all?". Amerikėnai tikrai valgo po daug. Tą skuba patvirtintimūsų kaimynė iš dešinės, tuos pačius blynus užkąsdama traškančiomis bekonojuostelėmis ir kiaušiniene. "Whatever!", rėkia kairėje esanti mergina ir ant bekono pilaklevų sirupo.
 20. 20. Eilinė diena Niujorke.
 21. 21. Gražiausias - Franko Lloydo Wrighto suprojektuotas Guggenheimo muziejus. Eidamas ratu, sraigtupamatai visą ekspoziciją be didelių nuklydimų. Nors žmonių daug, nesijauti stumiamas nuo kūriniokaip MoMA ar Metropolitaine. Jei esi sportiškas - visada gali pabėgti į priekį. Už muziejus visi moka$20 ir nemirksi, net žinodami, kad egzistuoja pay as you wish dienos. Dėl viso pikto ta pati MoMA turitris parduotuves. Būtent dėl to, Niujorkas įperka ką tik nori ir jų parodos retai pralenkiamos.
 22. 22. Nemokamas vanduo iš po krano (per filtrą) ant stalo - visuose be išimties restoranuose.Net kinų rajonas jo turi. Po poros savaičių tai tampa natūralu ir elementaru. Ir tada grįžti įVilnių.
 23. 23. ©2011.01

×