Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Vapenik tvurci psani

119 visualizaciones

Publicado el

  • Sé el primero en comentar

  • Sé el primero en recomendar esto

Vapenik tvurci psani

  1. 1. Téma seminární práce: Evropská směrnice Solvency II (upravuje kapitálové požadavky pojišťoven atím i jejich sklon k riziku)Hrdinové na obrázku v podobě kapitálových požadavků k jednotlivým rizikům, které pomáhají krýtriziko pojišťovny pomocí vlastního kapitálu, nepochybně čelí velkému nebezpečí a chystají se na velmiodvážný odvetný úder. Každý hrdina (kapitálový požadavek) bojuje s jiným dílčím rizikem, avšak spolumohou zdolat komplexní riziko, kterému je pojišťovna vystavena. Riziko v podobě insolventnosti jevšak mocné a je třeba s ním bojovat mnoha způsoby. Hrdinové mají však velmi specifické vlastnosti akaždý může proti riziku bojovat tak, jak umí nejlíp. Tak tedy hrdinové, kteří se mohou pohybovatnapř. jenom na zemi, budou bojovat s riziky, která vyplývají z domácího pojistného trhu. Hrdinové,kteří umí létat, se pak musí postavit i vnějším rizikům např. z globálních kapitálových trhů.Problémem však je, že nemohou tušit, co všechno může zvenku přijít. Před rokem 2008 si každýmyslel, že jsou finanční trhy v pořádku a nadnárodní finanční skupiny a banky nemohou padnout aříkalo se o nich, že jsou „too big to fail“. Opak se ukázal pravdou a současnou situaci s nadsázkoumůže charakterizovat obrázek výše. Situace na finančních trzích, která ovlivňuje i pojišťovny, ješpatná a postupující dluhová krize může důsledky finanční krize z let 2008 – 2009 ještě prohloubit.Tuto situaci popisují trosky na obrázku, armagedon, apokalypsa. Situace je vážná a bez novýchstimulů bude ještě horší a svět tak spěje do záhuby. Nadějí pro znovuobnovení předešlého pořádkumohou být „Kapitán Amerika, Černá vdova a Hawkey (opět v podobě kapitálových požadavků projednotlivá rizika), kteří jistě zabezpečí vnitřní chod pojišťoven a s externími riziky si jistě poradíneporazitelný Hulk, Iron Man a Thor, kteří disponují velmi zvláštními schopnostmi a pomohoupojišťovně nastolit prvotřídní finanční stabilitu. Řešením tedy může být směrnice Solvency II, kterápřijde příští rok v platnost, založená na vnímání více druhů rizika. Na závěr je třeba říct, že žádný
  2. 2. hrdina sám o sobě si neporadí se všemi riziky. Musejí spolupracovat a navzájem se podporovat adoplňovat. V tom je jejich největší síla.Komentář: Považoval jsem za vhodné danou problematiku v textu místy objasnit, aby Vám bylo métvůrčí psaní v kontextu srozumitelné. Proto jsem tedy vsouval do vět i konkrétní výrazy a odůvodnění.

×